Битак?

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 26 мар 2018 06:17

Аерограф- рисуване или нещо зъболекарско? Това са моите предложения.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 02 апр 2018 19:06

Въпреки великден се оказа че има пазар , не ми се ходеше до по големите в съседни градове , но и на малкия наблизо не беше съвсем пусто.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
imagenes gift
Липсва едната врътка за сверяване , останалото работи като всичко немско.
Само тоя винт отпред в средата ме убива , все едно аз съм го заврял в стара кутия от домино .
Единствения кусур който намерих (според мен) че ако натиснеш леко стърчащото копче , може да застане в средно положение в което спират и двата.Това може да е проблем при реална партия .
Ако го натиснеш нормално няма проблеми веднага спира единия и стартира другия.
И да питам за какво е тая червена блокировка горе която не дава да върнеш назад минутите преди 12 , в смисъл може да си ги върнеш до час ако е току що прескочило.
Има си и печат от метрологията , мога да си сверявам другите по него
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 02 апр 2018 20:17

Ай няма празно на битака за теб. Аз и до сега играя шах само любителски. Без часовник. Дори не съм се интересувал от времената в правилника. Ще бъде интересно когато има време да надникнем и вътре какво му е немското.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 02 апр 2018 20:26

Тудоре, да научиш първо играта :D Второ , не си ли виждал как със замах чаткат шахматистите по копчетата ,явно така е замислен,но нищо не ти коства да му капнеш капка масълце, няма да го уплашиш. :wink:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 03 апр 2018 10:06

atanweb написа:Ай няма празно на битака за теб. Аз и до сега играя шах само любителски. Без часовник. Дори не съм се интересувал от времената в правилника. Ще бъде интересно когато има време да надникнем и вътре какво му е немското.
Ето каква изненада ме дебнела вътре.
Аз като заклет фен на марката с трите лъча , който се е клел със крив гаечен ключ в ръка ремонтирайки в сервиза а и на път няколко пъти да не допусна да ми влезе в къщата такава гад , бях изненадан вероломно в гръб като поляк 39 год.
На вашето внимание 2 мерцедеса , предполагам името идва от трите удара с чук и длето по корпуса , за да се тества за устойчивост а пък и да влезе в кутията.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
image sharing
Но работят и двата въпреки вида на котешко леговище.
За смазване , не знам като гледам са омазани чак консервирани , но ако видя да капе масло от някой мер ще събера 5 капки и за моите.
:b :b
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Битак?

Мнение от omegaqq » 03 апр 2018 14:24

Флагчетата горе не са за застопоряване, а за край на партия (когато се играе за време). Падне ли флага - губиш. Е неудобно е и трябва да въртиш стрелките само напред, ама пък е шахматен часовник.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 03 апр 2018 18:36

Защо пък не, За шахматен часовник не се изискват прецизност и износоустойчивост. Той няма да работи непрекъснато десетки хиляди часове. И без камъни може. То е видно, дори и прашасали пак работят в кутия от домино. Скрии това винтче отпред което държи центъра на кантара. Сложи му нещо отпред.... копче, емблемка, замажи го с тесто даже ако искаш или восък/парафин и воала, чуден!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 03 апр 2018 21:24

Флагчетата , сочат надолу от собствената си тежест , като дойде минутната ги повдига за няколко минути , и като стигна 12 те пак си падат , значи някой трябва да следи в това време , че флага се е вдигнал , отиде ли съдията за бира , пада и върви доказвай...
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 29 апр 2018 12:02

След дълга суша най-после урожай :lol:


Изображение
Зеления не работи


Изображение
Синия не работи


Изображение
И двата не работят



Изображение
Славата не работи


Изображение

Изображение
Счупен ремонтуар,липсва винта на маховика(ако знаете подходящ от друг часовник,споделете).но изглежда работи.


Изображение
Ей тоя ми е най-интересен и естествено не работи.


Изображение

И апаратче за кръвно за жената,като види какво мъкна още.2 лева пари Български.

Изображение

Обща сума за всичко-19лв.И разбира се,всичко беше омазано с типичната биташка мръсотия.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 29 апр 2018 21:31

Ей това е чудесна беритба.
Един от будилниците рязко събуди в мен дълбоко заровени спомени и много широка усмивка на лицето ми.
Харесвам будилниците, но направо ме е страх да ги купувам, защото заемат много място. Ръчният втоматик е хубав, направо красавец. За кварцовият лунар ми прилича на
Изображение
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 29 апр 2018 21:59

Само дето Ракетата няма дата,ама пък как си мязат.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 13 май 2018 21:38

Част от плячката от последните два пазара .
Будилник Филипс на 4.19 мегахрца , само дето не цъка , ама ще му дойде реда , той беше от миналата седмица .
Сега вчерашните , два швейцареца с леки забележки , и един руснак плюс механизъм за 8 дневен с липсващи колела за часовата стрелка
Скрап от чаршафа , ама за по няколко евро толкова, сега и коронка трябва да търся на това дизайнерско недоразумение , хроно без индекси за минутите , и заден капак все едно са търкали рапани на него .
Днес само зеленчук и една Ракета Коперник НОС на която и искаха 15 евро , аз не давам повече от 10 и остана за следващата седмица.Пишеше Русия на нея , и стрелките се въртяха доста трудно , сигурно е клеясала.
И един Фосил с кутийка който ми подариха , съжалиха ме като ме видяха само с портокали и кайсии в торбите
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
:b :b
Весела седмица на всички
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 20 май 2018 12:48

Вчерашния пазар се отчете прилично.


Изображение

Изображение

Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 20 май 2018 19:44

Днес бях от другата страна , трябваше да разчистя едно помещение и напълних една баничарка за пазара.По малко обикалях , че трябваше да спасявам стоката от мароканци и украинки , само тия две народности вярват , че дрехи от по няколкостотин евро в магазина - на пазара струват по 1 лев и надолу , голям смях особено с братушките, подробно ми обясниха , че нищо че говорят руски , Украйна е до Полша , а Русия е някъде далеч на изток .
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Днес си носех лупата и една чекийка за отваряне и резултата Коперник и един будилник кварц .
Кварца си го спечелих честно на бас , нали имам същия , след като 5 мин ме убеждава еспанеца че е механичен , щрак капака и като видя бактерия вътре клюмна като мушкато .
Е платих си 10 евро за Коперника , да видим какво ще донесе другия път.
От любов към пазарлъка от един съсед по сергия взех и едно пластмасово подобие на микроскоп за няколко лева , явно му беше омръзнало да го разнася .
Накрая всички дружно изоставихме всичко което не ни се носи обратно и групата от мургави и съвсем си тъмновиолетови го отнесе .
Поздрави и до следващата събота , да видим какво ще изскочи.
А и отсега започвам подготовка за 11.08 Варна до Аквариума . :yahoo
:b :b
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 27 май 2018 13:38

Новите ми придобивки от битака


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На първата Победа стрелките са грешни,на втората липсва секундарника,всички са за нови стъкла,но пълно щастие няма.

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”