Битак?

Тук пишем за каквото се сетим
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 23 мар 2019 17:39

Брей тоя Росен от 2000 км подуши Пустинна буря , ако отидеш на екскурзия в западана Германия ще останат без руски часовници по чаршафите.
Аз съм пас днеска , снощи мярнах нещо в залива и бюджета за битака изгоря за месеци напред.
:D :yahoo :yahoo
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 23 мар 2019 20:28

Де да знам какъв ще дойде. Вторник-сряда ще съм наясно та и за повече снимки.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 26 мар 2019 13:40

Купчината непотребни пристигна. Успях да намеря Амфибията.
Автоматична и е USSR. Отлично запазен циферблат и стрелки. Корпусът на часовника обвит в морски пясък и сол. Стоматана е издържала, но безела е заминал. Механизма не е засегната, но не тръгва - въпреки здравият баланс. Вече съхне след ултразвуковата вана. Ще го направя да светне и да работи като нов.
В комплекта още което ще запазя е Касио-то и две хромирани каси за винтажни часовници. Доволен съм от сделката.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 26 мар 2019 14:50

А тия от залива са за друга тема , нови придобивки или нещо такова .
В тая тема са само неща от чаршаф на земята и придобити с лют пазарлък на живо с мургавите люде.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 26 мар 2019 15:36

Прав си, но тук зимата няма битаци. Почват около великденските празници. Но следващият ми пост тук се надявам да е с нещо интересно от някой истински битак.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Битак?

Мнение от rosen_er » 26 мар 2019 15:42

Ето един тогава.Намерен за 3 кинта на малашевския.Пазърлъка интересен-питам за цена,продавача казва:"Ти кажи"
Следва оферта от 2лв. :redface
Той казва :Еее,мислех за 15,но дай да се срещнем по средата.
Колко прави това,бре Байо?
-3лв!
Ето го и часовникът във вида в, който го намерих-без коронка,счупен ремонтоара,щети по цифера и стрелките.

Изображение
Това на пръв поглед.
Имахме среща с Пламен и той вика:Дай да му бая.
Оказа се и колело на автомата с помлени зъби

Изображение
След това :
Изображение
и намиране на части от Полет(не Родина) от запасите на Пламката вече прилича на часовник:
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Касата е супер запазена,а машината след профилактиката от Пламен пее направо.Без никакъв луфт на ротора.
Е,от онези поожулените ,които ме кефят.
П.П.
Забравих!Коронката е намерена с любезното съдействие на Андро(колектор). n_thumbsup

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 30 мар 2019 21:04

Днес слабичко , само две нещица , ама едното руско или съветско не знам .
Часовник от самолет или нещо друго с въртяща гривна.
Прилича на АВР -М , обаче има една стрелка повече , е липсва секундната за компенсация .
Липсва и циферблата , затова се чудя за точния модел. Няма нагреватели.
отзад е добре като изключим счупена цапфа , поне ми се струв с тоя луфт , ама си работи във всички положения все едно е здрава , руска машина.
Ако някой може да помогне за точния модел и за какво е тая втора часова която нищо не я върти в момента.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Снимки със свален мост с колелото което е зацепено със втората стрелка.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Докато намеря циферблат си мисля да изрежа един от тази табела , наистина ще изглежда радиоактивен.
Изображение

И един японец , за равновесие , батерия и тръгна , само нещо му се губят алармите , ще видим какво славейче ще запее
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Важно е волумето да е на макс .
Поздрави и весело сверяване на часовници утре.
:b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 09 юни 2019 18:59

Малко снимки от последните придобивки , повечето са от битака
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Битак?

Мнение от sharky1973 » 14 юни 2019 10:43

Поздравления за Зодиака :b

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 830
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Битак?

Мнение от Lyubo_sr » 14 юни 2019 20:54

sharky1973 написа:Поздравления за Зодиака :b
+1 :b
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 16 юни 2019 13:33

Браво на Тодор, събрал е добра кошница пролетни плодове. Хубавите битаци все при него.
При мен днешният битак беше ооогромен, успях да фиксирам "поне 100 часовника от който 98 бяха китайски дамски кварцови 50мм със свършили батерии и паднали стрелки.
Един Цитизен за 10 евро отново с празна батерия, него не го купих, но ми беше входния билет за някакъв очукан часовник на който даже и разтегателната верижка беше извадена и неработещ.
Е човека се гордееше, че има стар ретро часовник и му търсеше 25 евро, но след много цупене от моя страна клатушкане за да тръгне уж кварцовия или този.... абе театър. Та успях да го взема за 15 евро, без да знам какво е вътре.
Ето гледайте заедно с мен. Току що го отворих...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

При разпознаване на механизма се спрях на Landeron 48 и Landeron 54 ... на самият механизъм под баланса има 48, но при сравнение на снимки от нета повече ми прилича на 54. Не знам, не съм сигурен.
Лостовата система изглежда, че работи т.е. бутоните на хронографа, но оста на баланса е счупена.
Намерих оси за 9 евро, но не знам още коя да поръчам. А и твърде са малки за да се пробвам сам да я правя. Още се обучавам върху джобни.
Та някой ако е наясно с различията в калибрите нека сподели знанията си.
При ранфт информацията дава, че балансите са еднакви. Balance staff U1457 / U3137
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... anderon_54" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... anderon_48" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 16 юни 2019 14:57

Още малко информация изкочи.
Ако гледам други подобни, то се оказва, че часовникът е златен 18к. но му липсва вторият капак.
профилът е същият.
Аз се зачудих защо са направили лъговете кухи?! Защо ли са пестили материал? Ахаааа ясно!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1156
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Битак?

Мнение от ivan_p_uzunov » 16 юни 2019 16:12

Браво ,супер -страхотна находка ! -сега идва трудното ,трябва да издържиш на огромното си желание да го разглобиш и то много бързо !- Тия часовници са голяма досада - става въпрос за изваждането на механизма от мястото му ! Разгледай внимателно двата бутона и виж как са закачени за механизма - Възможно е да трябва да се по разглоби първо някой от палцовите пластини вътре за да можеш да го извадиш . Този точно би трябвало да се вади на навън !-през стъклото което трябва да е на гривна . - А що се отнася до балансова ос -става да се направи но доста трудно . :b

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1156
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Битак?

Мнение от ivan_p_uzunov » 16 юни 2019 16:19

А и още нещо ,ако бутоните му действат и то добре - след ваденето ги залепи на някой парче Родико - за да не се преразвие или завие винтовия им прът на който са поставени . Така ще запазиш тяхната центровка . А и за да вадиш тези паразитни колела ти трябват и точните инструменти . Ще ти ги покажа !- Виждам че се е огънала една стопираща пластинка на хронографа - Чрез нея се застопорява спряната вече стрелка . на хронометъра .
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 16 юни 2019 17:30

Видях я тази пластина, че е огъната. Също в нета се споменава, често за нея като резервна част. Явно е проблемна. Нова струва минимум 40 евро до 60. До колкото разбрах тя позиционира минутната стрелка на хронохрафа. В процеса на разглобяване ще се опитам леко да я върна, така или иначе сега не върши работа.
Оста на баланса е поръчана и предполагам до седмица ще пристигне от острова. *само 6 евро с безплатна доставка. Хм всъщност трябва да имам късмет да ми се събере свободно време за да го почна. А и малко ме е страх, че не съм правил такива. Но този може би е добър вариант да се почне от някъде. Има клипчета в нета и схеми. А и ще разчитам на помощ от форума когато се запъна.
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”