Битак?

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 02 сеп 2018 08:12

Според мен зависи от видът на механизма.
От по-опростените и едри например 15-17 камъка когато съм ги измивал в бензина остават стружки, все едно съм го рязал с ножовка. И това изпада от все още работещи прилично механизми. Но от друга страна някой по съвременен с усложнени компликации и от там и с намалени габарити на частите ще имат проблем дори и с микро прашинки и т.н. за каквито спомена по-горе.
Не оставяй така Сейкото. Вчера не ти е било ден за ремонти, пробвай някой друг път и всичко ще се нареди.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 08 сеп 2018 20:29

Не знам къде да кача снимки на един каталог за ръчни часовници 2002 и ги слагам тук
Всъщност ми го подариха като казах че се интересувам от руски часовници .
Ще предположим че съм го купил на пазара за 5 :b .
Тук заваля първи дъжд n_sad нямаше битак , дойде си зима .
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ако някой се интересува от цената някоя марка и модел , мога да кача още снимки.
:b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 22 окт 2018 16:45

Изображение
Изображение
Търся стъклар или фирма за дограма , че тая находка явно е спасила собственика си в дуел или улична престрелка , и продължава да работи.
Сверяването е цифра по цифра , направо да те разплаче като си спомниш как си се борил да подкараш светодиодна индикация на интегрални схеми , руски дешифратори преди много лета.

Ще се търси джам или каса , този е зле даже за моите широки разбирания как трябва да изглежда един стар часовник , поне да се виждат минутите , а то като следа от куршум.

Има и други новости в чаршафа , ама по натам да не ви докарвам сърцебиене днес
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 22 окт 2018 22:22

Привет, аз на подобен изрязах точната форма от дебел плексиглас. Стана чуден. Пробвай!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 31 окт 2018 18:46

Последния улов беше слабичък , Касио с половин каишка и Секонда 2214 с понапукан джам , за 5 лева толкоз .И двата работят , Секондата леко избързва
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 01 ное 2018 11:13

Секонда-та много готина с тази черна дата. Под проблемното стъкло е един непокътнат екземпляр. Бързо сменяй каквото трябва ииии ми го пращай ( това първо ми се появи в главата при писане) нее и му се радвай. Неточната работа остави. Няма смисъл от профилактика като ще е в колекция т.е. кутия. така или иначе след време пак и пак ще трябва да се профилактира.. можеш да спестиш настоящото.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 11 ное 2018 19:36

Днес слънце , след доста пазарлъци все нещо влезе в торбата
Кундо със скъсана нишка и липсваща минутна със гайката , Свач ирони за батерия , вече цъка гордо и Гармин за голфъри , зарежда се дано му е поне малко жив акумулатора.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Следващия пазар ще е около Дортмунд или в Холандия :D , ще ме водят в Германия да пипна жив немец :mrgreen: , носят се слухове , че още имало от местните , не са всички емигранти :muslim:
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 25 ное 2018 23:36

Не е битак , ама е интересно , какво може да намериш като подарък ако си следиш форумите.
Вече е подарен , изпуснах го заради другото хоби с бирата
https://www.relojes-especiales.com/foro ... ost5962456" onclick="window.open(this.href);return false;
Май ще се отваря втори сезон на страницата ми , докато се чудя в кой раздел да кача поредната глупост и ... се намирам заспал ,а монитора ме гледа и ми смята ИКъ - то .
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 10 дек 2018 19:20

Пак ми провалиха съботния битак с пикник , ама в неделя не пропуснах.
Слаба работа само едно съмнително Касио , и Гучи ментак който специално купих за да се базикам с една позната която носи истинско .
Както и се очакваше Касиото само като помириса батерия и тръгна , ще преживея протърканата позлата.
Пластмасовия дизайнерски боклук естествено не тръгна , в негово оправдание мога да кажа че имаше доста зелено от изтекла батерия , едва ли и по марков щеше да преживее.
Затова изрових една шепа подобни пластмасови да видим кой ще се казва Гучи за в бъдеще.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Шишарката е фамилния индикатор за времето , като няма индианци да ги питам.
В момента е топло слънчево и се е отворила , ако леко застудее и се вдигне влажноста се затваря и предупреждава за дъжд .
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 10 дек 2018 20:25

ProTrek шишарка. Ще докараш алергия или най- малкото позеленяване на кожата и раздразнение Може да полети някой стенен часовник срещу теб. Хич не го и прави. Времето което ще отделиш ще бъде пропиляно По добре ръчкай някой настолен или стенен. От тях имаш също много които чакат внимание.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 18 дек 2018 13:51

С малко закъснение съботния отчет ,плячката слабичка , ама аз се стискам , че наближава 6 януари , да си подаря нещо. Всъщност и тогава не бих дал 20 евро за изтъркан Командирски който не навива , другото което оставих , ама да ми го пазят уж беше Атлантик с Унитас za 50 евро .
Започваме с Касио с луна и приливи 10 г батерия и 5 години каишка , дано Касио и здрава каишка се срещнат някога в бъдещето.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Кварцов с топки , батерията е текла докато разяде боята на основата , вътре беше мазало , ама тръгна , след 2 дни спря , ще се чистим по основно n_sad
При него оста на топките лагерува на конус или сачма долу и на ос горе , доста сложно се предава движението и всичко е тънки пластмаски , обаче въпреки всички надежди на конструктора всичко е здраво и омазано в гел от батерия или бог знае каква гнус.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Малко менгеме с което мисля да затварям по упорити капаци (или да чупя стъкла)
Изображение
Изображение
Изображение
Двата кварца под похлупак , механизмите за завъртане са различни , трябва да ги снимам
Изображение
Изображение
Поздрави и :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 18 дек 2018 18:23

Много нови буркани на рафта с зимнината. Браво, а ти приготви ли се да посрещнеш някоя метла по челото като се прибереш? Ще чакам с нетърпение да видя какво ще донесе следващият битак т.е. какво е успяло да те заинтригува. А дано нещо зашеметяващо.
п.п. Пристигна ли твоя Байкал? Дай лични отзиви.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 18 дек 2018 22:13

:D
Минавам метър в тия светли предпразнични дни.
А и правя разходки с унгарската овчарка , уж да отслабвам и трупам червени точки .
Щом обичам кучета значи може часовници по шкафовете.
Байкала тръгна , но засега дреме на Внуково минал е митница и чака попътен самолет за Мадрид , после седмица две чудене на хамоните дали им се работи по празници и ще дойде .
:b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак? Да ама не!

Мнение от stepona555 » 22 дек 2018 17:04

Днес пак се разминах , докато стана и се събудя ,( при мен са в тоя ред) и се почнаха туршии , кучета и ме домързя .
А и тук продавачите имат странни привички , някой от тях спят там да си запазят места , обаче чаршафа го разпъват към 10 в очакване на жертвите (аз) да дойдат от 11 до 12 и в 13 почват да събират и да мислят за ядене и спане.
Да сме капо докато приготвях зимнината ми хрумна да ви направя снимка Традициите и съвременноста или откъде дойдохме и какви станахме
Както се вижда отляво са Царската туршийка , маслини и стар джобен часовник , които постепенно преминават в пушена сьомга и съвременен руски проектиран в еспана.
Пушена сьомга отдавна се прави като я осолиш една нощ в сол с аромат на пушек.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ами това е , да не забравите само аспержи и броколи , на пара естествено ,за да довършите съвременната българска кухня.
:b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 23 дек 2018 20:08

С две думи това е днешния резултат 3:1 само Касио дата банка не тръгна , пробвах с друга батерия , че нямам оригиналния размер , засега отива към сектор верижки
Часовник за маса , някаква метална посребрена отливка , много леко се привлича от магнит , вътре пластмаса , батерийка и тръгна
Изображение
Изображение
Изображение
Аналог дигитал , пластмасова каса с протъркана позлата , аналоговия се наглася отделно
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Това не проработи , Касио обикновено работят , ще го чопля.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Някакво чудо на техниката има часовник , като натиснеш един бутон се вдига нещо като мишена , ще има с какво да плаша котката.
Изображение
Изображение
Изображение
Поздрави и :b
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”