Битак?

Тук пишем за каквото се сетим
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 20 юни 2021 18:19

Тук има няколко дистрибутора при нас и те ти предлагат такива тарифи , а те на едро как го плащат си е тяхна работа.
например имаше една за виладжии събота и неделя гратис , а останалите дни малко по скъпо от нормалното.
Също така сам да си избереш 8 часа в които плащаш по ниската тарифа , два сутрин , останалите вечер както искаш.
А сега чакаме следващата фактура да видя наистина кога са часовете и по колко се плаща.
Колкото толкова , все едно да гледам цената на дизела като ми светне лампата .
Но има идея да сложа таймер на бойлера да не включва сам денем когато ни няма понеже бил спаднал с няколко градуса.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 20 юни 2021 18:55

Цената е фиксирана. Не се промена.
Плащаме равни вноски.
Например аз плащам 65 евро на месец и това са около 4000кв.ч. за година.
Ако доброволно засека след 1 година 3700кват.ч. похарчени спрямо моя шайбов стар електромер, то тогава остатъкът ще ми бъде върнат по банкова сметка до 1 месец. Като компанията ще направи преизчисление и ще заложи ще в следващата година ще имам по ниска база а именно 3700.. така сметката ми на месец ще е например около 60 евро.
И обратно ако надхвърля 200кват.ч. те ще ми издърпат разликата и ще преизчислят за догодина да е на база 4200

Но.. ако не посоча какви са цифрите на електромера... всичко остава така както аз съм заявил. Някога след години ако ще се премествам или ще прекратявам договора, тогава новият ползвател на електромера ще посочи актуалните цифри и сметката ще се изравни. Понякога човек може да получи няколко хиляди спестени,,, понякога може да се наложи да доплаща.. затова едобре поне веднъж годишно доброволно да си даваш цифрите от електромера за да няма големи изненади след години.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 20 юни 2021 18:59

Да.. последно преди 5 години компанийте бяха 65 на брой. Като никоя от тях не идва да засича електромера ми.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 20 юни 2021 19:42

Говорим за различна култура и мислене , тук ако може да открадне ток , няма да мисли изобщо.
И затова се плаща всеки месец , колкото си ползвал + постоянни такси които са 30-50 евро .
Знам със сигурност поне един швейцарец със жена германка които от години имат закопан кабел в земята и взема ток преди електромера , като му слагах климатика , два дни мънка докато си каже къде да му го вържа , да не би да навърти сметка.Живее в доста скъпа зона , не в панелен блок , на края на двора си има езеро.
Викали са ме и на други места за консултации как да се закачим на тротоара .Един даже викна шерпи изкопаха тунел под оградата към шахтата с тока , ама някой комшия ги топна и се наложи да заравят.
Тук за да се избегнат разправии , договора е на името на наемателя , като не платиш теб гони компанията и ти спира тока,собственика даже не знае колко плащаш и кога за ток.
Ще се слагат пак слънчеви панели , пак ги разрешиха
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Битак?

Мнение от rosen_er » 20 юни 2021 20:57

atanweb написа:
20 юни 2021 18:59
Да.. последно преди 5 години компанийте бяха 65 на брой. Като никоя от тях не идва да засича електромера ми.
Саше , гугъл казва ,че има 900 ЕРП- та в Германия
От тази таблица се вижда ,че цената за битов потребител през 2020г е била малко над 0,30 евро на kWh(като това е най-високата цена в Европа,а май и в света ,заради "зелената" енергия) - демек за 65 евро на месец би трябвало да можеш да купиш около 2600 kWh.Вижда се също ,че и всяка година има някакво увеличение на цената.
https://www.nsi.bg/bg/content/11502/%D1 ... 0%B5%D0%BB
Лъжат ли ни от НСИ,какво ли?

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 20 юни 2021 21:31

Мда,
Германия е едно, но в Германия има 16 републики.
Аз съм в една от тях и тук ми даваше избор от 65 фирми... Преди 5 години.
Също така когато сключваш договор за 2 години например минимум беше.... та цената е друга там.
Също е фиксиране без да се влияе от поскъпването на пазара на енергия.
СЛед изтичане на договора, се преподписва вече с нова цена която може да е само процентуално до 10 % по висока от предходният ти договор *нещо такова беше
Та аз като подписвах... цената беше 21 цента. След 2 години стана 23 цента и сега все още съм на тази цена.
Прилагам моментен скрийшот.

Изображение

Излъгал съм за киловатите защото съм забравил. Както казах, не се занимавам въобще с тока, той си се плаща сам.
Наистина първо бях заложил 4000 кв.ч. защото не знаех колко ще харча, но тук водата и парното са на газ и остава кухненските уреди,телевизора и трите компютъра.
Та те ми върнаха 600-700 евро първата година и преизчислиха после на 2700 и т.н.
Цената може да си види в скрийшота.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 21 юни 2021 16:18

Добре сте вие,живеете в комунизма. Аз, сам човек с не големи нужди, плащам за 30 кв.м по 85лв. средномесечно, или 27% от официалният ми доход.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 29 юли 2021 18:32

Почивните дни бях на яхтата в Португалия , не съм снимал как два дни се отвива неуспешно терсене винтче на кофти място , то на мотора на една лодка , почти всички са такива .Опитите завършиха неуспешно , даже двукратно нагряване до червено с оксижена не го вразумиха .
В неделя потърсих местния битак , до който гугъла услужливо ме заведе , учудващо голям като се има предвид забутаното място в някакво село насред нищото.
Другото учудване че имаше доста часовници , поне на 4 5 маси.
Цените народни като за народен представител , кварцови куче марка по 5 , швейцарци от неизвестните марки 45 .
Посмяхме се пихме по една бира , питах една мургава леля наистина ли не дава за 2 евро един Свач който не цъка , тя ми посочи надписа 5 на кутията с боклуци и ме изгледа доста неприятно , демек , аман от прошляци .
И да не съм капо си взех светломер , а дано ми се подобрят снимките , мангото правеше страшно шоу да показва колко е по светло слънцето от асфалта ,стрелката направо на макс.
Остава да си спомня от борбата със Смяна 8 , динове асове и незнам какви други бяха.
Майтап естествено сапунерката си мери и изкарва графично как е осветеноста и без това чудо ама да не съм капо.

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И накрая най важното адреса на битака
https://www.google.es/maps/place/Mercad ... -7.8201808
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 24 авг 2021 19:07

Доклад за битака на 14.08 Малашевци.
Мероприятието беше проведено под зоркото око на отговорника Росен .
С някои дребни исключения слабо , цени в космоса , асортимент все по зле.
Но го отчитам като много успешен , една от покупките компенсира всичко , даже топлата бира в края , заменена с ледена после .
Малко снимки.
Изображение
Изображение

Изображение
Лъч с дамски механизъм вътре
Изображение

Изображение
Останки от Звезда
Изображение

Изображение
Пластмасов механичен будилник с електронна аларма , работи перфектно.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Една класика която като я навиеш тръгва като вентилатор , баланса ми се видя здрав , май котвата нещо не контактува добре анкерното колело и се развива за секунди
Изображение

Изображение

Един войник който беше заврян в това пластмасово нещо
Изображение
Липсва пружината , здрав баланс , освен да пробвам да му сложа някое елктромоторче , доста място има
Изображение

Изображение
Дойде с резервни части в тая хартийка
Изображение
И черешката на тортата , на цената на две бири в самолета си взех нова сапунерка в перфектно състояниие за годините си.Аз имам следващия модел Г9 който обаче доста се раздрънка и е за пенсия , тоя явно е имал по добър живот , и разредената батерия доведе до много добрата цена , ако включваше не ми се мисли докъде стига фантазията на мургавите братя.
Изображение

Изображение

Изображение

За шублера и лупата няма какво да ви обяснявам , стана ми интересно че на летището не му обърнаха никакво внимание , ако си бях взел някое от швейцарските ножчета дето са 100 пъти по безопасни от него , сигурно още щях да обяснявам .
Нямат никаква фантазия в родната гранична милиция , аз си представях доста кървав екшън с главен герой с шублер в ръка как млати наред пътници и стюардеси (заради цената на бирата , не че нещо друго)
Поздрави и :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 31 дек 2022 17:30

Плячка от последния битак


Изображение

Изображение

Изображение

Нова батерийка и готово.

:b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 01 яну 2023 10:23

Чуден е!
Ако му пръснеш бронята в цвят Сивик много ще върви!
Поздрави!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 23 яну 2023 01:16

Аааа писах 5 мин глупости и накрая всичко изчезна преди да го публикувам .
Затова ето , днес от битака един Прим , беше изтърбушен , вече цъка и звъни.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави от слънчева еспана :b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 23 яну 2023 16:53

Много готин с тези малки субдиали.
Голям кеф е като събереш всичко.
Давай следващите, тъкмо си загрял.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 04 юни 2023 06:44

Здравейте,
Вчера ме заведоха на битака за по бира и ето какво стана , докато ровех тая кутия да си избера един , лелята вика взимай я цялата за 20 , аз отговарям може за 10 и напълних багажника с будилници .
Всички с изтекли батерии и малко ръжда , ама повечето ще тръгнат .
И най съм доволен че има доста електромеханични
Изображение
Изображение
Поздрави и умната по пазарите :b :b
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 04 юни 2023 09:37

Ехаааа, ей това се казва урожай!
Има чудесни будилници. Някой от тези с черните циферблати са много готини.
Поздравления! Не съм бил на битак повече от година.
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”