Битак?

Тук пишем за каквото се сетим
darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 30 юли 2016 19:19

Е,щом е часовник,пък било то и от фурна,значи е по темата :banana
Благодаря.

tynora
Reactions:
Мнения: 29
Регистриран: 12 юни 2013 16:26

Re: Битак?

Мнение от tynora » 30 юли 2016 22:04

бих изкупил всичко което се предлага :lol: но пепелянката не дава :muslim:

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 30 юли 2016 22:13

Добре,че е мойта пепелянка да мрънка,иначе ще трябва и склад да наемам :D И само "мукурони" да ядем. :b

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 25 сеп 2016 14:01

Днес бях на един голям битак отделих повече от един час и единствения часовник който може с някакво достойнство да застане сред страниците на този форум беше един ANKER 100 със субдиал
нещо подобно, но в бяла каса:
Изображение,
предполагам и механизма без камъни тип Рухла. Онзи серсемин искаше 15 ойро. Ето това беше от битака на площ 2 декара.
Всичко останало беше безполезни боклуци и нови опаковани китайски пластмасарийки. Разочарован съм. Ще трябва да търся други източници от които да намирам по нещо интересно.
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 25 сеп 2016 15:51

То в последно време и във Варна нищо не излиза,или пък е с цени като в залива.Но пък съм забелязал,че през няколко месеца сушата свършва и се намират читави неща на добри цени.
Събота,неделя и почивни дни цените са по високи,а до обяд и пазарлъка е тегав.През работни дни и следобед са по гладни.

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Битак?

Мнение от Torro » 25 сеп 2016 16:11

Ходил съм няколко пъти на Софийския битак и явно представата ми за това как се случват нещата не е най-правилната. Има двама-трима търговци, които продават часовници, но цените им са сериозно завишени и не съм купувал никога от тях. Иначе е едно обикаляне и ровене, като цяло е пълно с боклуци. Е, изпада по нещо , но си е голяма "суша". Чувал съм, че трябва да си на битака в събота и то даже от 6ч., за да може да спазари нещо хубаво. Аз обичам да спя до късно и най-ранното възможно време за мое посещение на битака е 9:30-10:00ч., та сигурно е нормално, че не съм попадал на ценни или интересни неща. Явно тези, които предлагат и тези , които купуват са в едни особени доверителни отношения и страничен купувач едва ли ще успее да се намеси в разпределянето на благинките, ха, ха.
Които са ходили по-често или са от тези, които участват в ранното разпределение на ценностите, могат да пишат и да дадат по-ценни съвети.

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 25 сеп 2016 17:06

И аз не съм от ранните посетители,но като те научат,че си що годе сериозен,се изграждат едни
по-близки отношения и може да изскочи нещо из под щанда,запазено за "сериозни"клиенти.

Musttt
Reactions:
Мнения: 11
Регистриран: 11 яну 2016 15:30

Re: Битак?

Мнение от Musttt » 16 ное 2016 14:37

Аз пък друго да питам, за да заема една лавка на битака (тези срещу сандвичите, например), къде трябв да си платя и мога ли да го направя при пристигането сутринта?

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Битак?

Мнение от rosen_er » 16 ное 2016 16:38

Ако отидеш не по-късно от 4 часа :mrgreen: Но мисля,че точно на тези за които питаш,продавачите са едни и същи от години и може би имат някакъв договор(или уговорка да го наречем ) със собствениците. Отиваш рано и се разполагаш на някой незает павилион и мисля,че само ще платиш наема му на "стюардите" :) .Но битака има свои правила,един човек пази места за "н" други продавачи и понякога важи "закона на джунглата".

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 16 ное 2016 22:21

На Варненския битак ходя по-редовно от около 2-3 годинии и не съм забелязал голямо разместване или пък всеки път нови продавачи.Общо взето същите муцуни на същите места.Явно са на дългосрочен наем на сергиите и на местата за чаршафите :lol:

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 17 ное 2016 22:39

Здравейте,преди няколко дни минах през битака и видях това


Изображение

Хубавко,лъскавко,редичко според продавача,ама 50 лева ми се досвидяха.Същия човек продаваше и това



Изображение
Изображение

30лева.

Колкото съм бос,даже не разбрах и марката.Ракета ли е,Победа ли е не знам.Не помня да съм виждал друг такъв циферблат.Ако някой има такъв часовник в по добра форма :lol: ,нека качи снимки,моля.И малко инфо,и ракийка,и салатка,оп,олях се lol2
Поздрави.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 17 ное 2016 23:43

МИР написан на няколко езика на циферблата с големите букви. Т.е. Восток. 2209
Ракетата е интересна, но мисля, че цената не и подхожда.

http://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/mir" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 17 ное 2016 23:52

Благодаря :b

Musttt
Reactions:
Мнения: 11
Регистриран: 11 яну 2016 15:30

Re: Битак?

Мнение от Musttt » 18 ное 2016 09:47

rosen_er написа:Ако отидеш не по-късно от 4 часа :mrgreen: Но мисля,че точно на тези за които питаш,продавачите са едни и същи от години и може би имат някакъв договор(или уговорка да го наречем ) със собствениците. Отиваш рано и се разполагаш на някой незает павилион и мисля,че само ще платиш наема му на "стюардите" :) .Но битака има свои правила,един човек пази места за "н" други продавачи и понякога важи "закона на джунглата".

Ами уж гледам да ходя рано (като клиент) и все забелязвам че до възрастният пичага с каишките и "инструментите" за часовници все е празно, другото е да го налазя него, но като знам как правя две обиколки докато подреди стоката.. :) Ще опитам да сглобя няколко бройки за събота, че нещо онлайн търговията не е каквато беше, особено след рекламите на аукцион-а, влязаха много некоректни абонати и май, май само се разхождам до Еконт.

Благодаря!

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 18 ное 2016 10:29

Колега,къде продаваш онлайн?

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”