Битак?

Тук пишем за каквото се сетим
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 17 юли 2018 17:25

Как язовир? Аз мислех, че ще се гмуркаш за рапани и таралежи, та да има какво да раздаваш на срещата...
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 17 юли 2018 20:02

Сашо,кво гмуркане при Тодоря търсиш :o Ми него трябва да го оковат целият във вериги като Хари Худини, та да потъне барем малко lol2 Тази бира дет я пие дори и като спи, да не мислиш ,че не замязва баш на граф Цепелин. :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 17 юли 2018 22:22

Ако носи лунохода на едната рЪка, ще стигне дъното, че ще си и свети там. lol2
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 17 юли 2018 22:35

Да , с ръката пипам дъното а задните части остават над водата , имам сериозна положителна плаваемост , главата ми стои отгоре без да правя никакви движения.
Хайде наздраве :b :b
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ето двата помощника без които не достигам дъното на ... Басейна.
Незапознатите мислят че като е топло и слънчево тук цяла година и морето става за плуване , да ама не , студена вода и август , липса или лош пясък и много камъни ,да си счупиш краката на прибоя.Има и изключения , които туриста за 1 седмица няма време да открие , ние ходим на плаж на Тарифа на океана , това е горе долу от Варна да ходиш на плаж на Поморие
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 22 юли 2018 11:21

Днес сме на стенни , първия 31 дни като нов с упътване пожълтяло от времето вътре и ключ :yahoo :banana .
Сега ще навия всичките и ще побъркам кучета и котки в къщи
Изображение
Втория кварц с липсващо махало според мен , ще го боря септември.
той си работи перфектно въпреки всичко
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Битак?

Мнение от omegaqq » 23 юли 2018 17:02

Миналата седмица имах щастието (или може би нещастието) да ида на битака в Барселона.
Пръво една снимка на самия битак:
Изображение
Ето го и улова:
Изображение
Дамското сейко 2206 работи (или поне мести стрелките при разклащане). Фортиса е с машина ЕТА 1120 и счупена ос на баланса. Мъжкото кварцово сейко е без ремонтоар. Какво още му липсва ще разбера някой друг път ото сега ме мързи.
Цените са мани, мани. За трите дръгела дадох общо 50 евро. Възскъпо като за битак. За едно работещо сейко 7005 ми поискаха 150 евро. Естествено не ги дадох. Тоя часовник и като нов не е струвал толкова. Избора на часовници беше прекалено малък. Та така. Иначе самия битак се казва
Mercat Fira de Bellcaire Els Encants. Лесно се намира с Гугъл мапс.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 23 юли 2018 18:07

А, ей сега знаеш как ми е на мен. Същото както го описваш. Все едно питаш колко струва нещо от витрината на музей. Безценни са им нещата. Да си ги пазят тогава. Последният път ми казаха цена от 90 евро за дигитално сейко което не работеше. тръгна да ме уверява, че само батерията трябва да се смени и е перфектен. Щяло да струва не повеч от едно евро. Вдигнах му скандал, та да го чуят колкот осе може по далече. Защо не смени батерията и да видим дали работи, пък тогава го продавай като работещ. Отвратителен мошенник. Продаваше още 50 тина други на накой от тах беше сложил батерий, ама точно на този не.
Та така, мнооого рядко излиза нещо стойностно и то само от хора които идват еднократно на битак за да продават. Тези на които това е занаят, не дават нищо на нормални цени. Видя ли часовници сложени в дървени кутий съв стъклен похлупак, директно ги подминавам. Дори ми се сърдят когато искам да разгледам нещо и те го вадят от "витрината". Е поздравления за улова... ще си ги цениш повече тези часовници, особено след като се налага и да им обърнеш внимание.
Изображение

ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Re: Битак?

Мнение от ALFA » 23 юли 2018 18:25

Не е точно от битак ами ми ги носят на крака.Такъв в мойта практика не бях срещал
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

mulniq
Специалист
Reactions:
Мнения: 648
Регистриран: 27 сеп 2015 20:29

Re: Битак?

Мнение от mulniq » 23 юли 2018 18:42

Доста интересен механизъм!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 23 юли 2018 21:28

Йеее, повече от десет години карам Карра. Това направо ме изненада. Не е свързано с автомобила, но гъделичка старата любов.
п.п. на италиански означава глава, шапка .. и не само. Споменете си как казваха на кръстника във филма. Капо ди тути капи - „Глава на всички глави“ който пък филм е направен за Франк Костело
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 24 юли 2018 00:02

mulniq написа:Доста интересен механизъм!
Да странно нещо , кой е модела , не мога да го видя добре с моите кьорави очи.

А за барселона lol2 това не е пазар а капан за заблудени туристи.
При нас също има такива дървени кутии със стъклен капак вътре бъркоч от стари , нови , ментаци , истински дизайнерски постижения и каквото се сетиш. Убеждава ли са ме че кварцов часовник е автомат , ама не го отварят , пред мен убеждаваха клиент че Тисо тъч не показва височината понеже сме на морското ниво , просто това са професионални измамници , даже не си дават труда да прочетат нещо за часовници , щом далаверата върви.
Един скоро ми предлагаше счупена Булова за части за 400 евро , те работещи са под 200 евро , като казах да взема моя соларен Елгин , не по малко известна американска марка , да доплати 150 евро и всички сме на далавера , дет са вика кон за кокошка счупен за работещ , мига две минути и почна ама той е на един познат ....
:b :b
ЗАщо не се обаждаш че си близо , то барселона Малага са 2 часа , със самолет де :D
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 28 юли 2018 17:06

И аз да се включа малко от тропическа Варна.Днес по случайност преди обяд не валя,та имаше пазар.Не е много,ама и качеството куца


Изображение


Работят и двата
Изображение


Полета работи,другото не
Изображение

Не работят
Изображение

Работят
Изображение


Изображение

Сейкото не знам как се отваря,до сега не бях срещал такъв



Изображение

Изображение

Малко стока и от Силистренския битак :lol:

Изображение

От известно време и аз като мъжете реших да си правя каишки от стари колани,ще ги покажа тук,че да не загрозявам другата тема.Критики,съвети и безплатна бира приемам :b


Изображение

Изображение

Изображение

Сега видях,че има кофти снимки,за което се извинявам.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 28 юли 2018 18:59

n_thumbsup icon_clap
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 05 авг 2018 13:45

Днеска малко,ама бива.

Изображение

Изображение

Изображение

ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Re: Битак?

Мнение от ALFA » 05 авг 2018 14:40

Командирския си го бива

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”