Битак?

Тук пишем за каквото се сетим
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 22 юни 2019 18:46

Честито , тук такива неща стоят в кутии със стъкла и по добре да не питаш.
Отново в къщи и днес прегледах местния пазар , слабо към нищо ново ,ама все пак две нещица ме зарадваха и скокнаха в торбата .
Часовник с махало което липсва и с интересен механизъм , който се оказа плюс в случая , като показах че е с батерия , пазарлъка мина рязко към едноцифрените числа под 5.
И преди малко другата изненада циферблат с две лица , досега не си спомням да съм срещал подобен , омръзне ти бялото , 4 винтчета и става зелен .
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И един млад Ханс който доказа че размера има значение , свери си се днес на обяд , на терасата на която , почти никой ръчен и нощем не успява , голямата антена е голяма работа.
Изображение
Изображение

След почти половин година заточение в Мурсия да бера лимони , отново в къщи .
Ако търсите часовници там е пазара на който няма почти никакви или ако излезе някое дигитално касио му искат 15 евро мургавите братя.
А по цигания надминава всички пазари на които съм бил.
Утре още два пазара тука в района , да видим какво са пуснали за неделя.
:b :b
Весело изкарване на най дългите дни
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 08 юли 2019 15:24

Плячката от вчера , Цитизена не работи за голямо учудване , доста трудно се върти коронката , сигурно е мръсен.
Останалото е 6
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
:b :b
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Битак?

Мнение от Lyubo_sr » 08 юли 2019 19:11

Барометъра е :thumbup:
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 08 юли 2019 21:51

Мен пък ме грабна големия електромеханичен, че и с календар. Страхотен е! Цитизена заслужава служба, не го оставяй! дори и тези кварцета подлежат на профилактика.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 08 юли 2019 22:42

Благодаря,
Барометъра май работи , ама не знам дали скоро ще се промени времето при нас следващите седмици слънце и темп от 20 до 30 , скоро няма да го видя да пада .
Стенния му извадих бубулечката която го беше спряла , получи по капка екстра вържин (то аз друг нямам) и от вчера цепи минутата.
Също така е доста ценен за мен измерителя на мощност , ще служи като бензиномер за акумулатора на лодката.
:b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 03 авг 2019 17:03

Голяма жега , най много се харчеше студената вода и безалкохолни.
Сетих се че имаше тема часовници посветени на камиони и му скочих , продавачката позната , кълнеше се че работел до преди малко , ама не помръдва , намалихме го наполовина и го отнесох.
Прибирам се вадя големия нож да вадя батерия и хоп той вярно си цъка , то какво да очакваш от една дачия работи ама понякога , най много ме радва надписа 100% кравешки.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Весел край на седмицата.
:b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 04 сеп 2019 17:20

В неделя бяхме в Кадиз исторически град около него са ставали интересни неща * и както си обикаляме старата част попадам на местния битак , с една дума нищо откъм часовници.
За един световно неизвестен кравар без ремонтуар ми обявиха 20 евро и това беше всичко.
И да не съм капо си взех някаква старинна вещ може да послужи като фон за снимки.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
А камънака е от плажа на Конил съседно село.
А за да стигнем до плажа и бирите минахме през Сан Фернандо където се намира еспанската лаборатория за точно време , абе най стария им атомен часовник.
:b

*
Трафалгарската битка , пътуванията на Колумб и др.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 07 сеп 2019 23:36

Това е днешната плячка , всичко по няколко бири , е без туристическия Командирски , на мен ми изглежда рисуван от неизвестен украински майстор , ама вие ще кажете пък и ми подариха с него някакъв пластмасов кравар с 22 рубина който въпреки възраста си работи като че е на 9 , а не на 29 лазарника.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Това е за тая седмица , утре пак ще се ходи надалеч да палим огньове да печем на тях умрели животни и всичко това полято с мнооого :b
Абе какво стана с Дармадан , да не го изгони жена му заради будилниците Слава , моята вече подпитва ,тия боклуци кога ще ги махаш n_sad nono
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Битак?

Мнение от rosen_er » 08 сеп 2019 07:54

Яко "жънеш" .
За Командирския.......не са напразни съмнениятия ти. :D

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 08 сеп 2019 19:58

Аз съмнения нямах големи , ама яко лъскав с петолъчка , подводница , пише на кирилица , бързо ще зарадвам някой любител от местните , за тях това са оригиналните руски часовници , като едно време когато София беше залята с фалшиви долари печатани в Ирак , ама си бяха законна валута , по шарени и от истинските.
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от darmadan » 11 сеп 2019 18:59

Абе какво стана с Дармадан , да не го изгони жена му заради будилниците Слава , моята вече подпитва ,тия боклуци кога ще ги махаш n_sad nono[/quote]

Жив съм,спокойно.Много работа и още повече мързел :b

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 11 сеп 2019 19:33

Айде бе. И си жив отгоре на всичко. Тва направо си е за порицание :lol:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 12 сеп 2019 18:03

Аааа , настъпи оживление след края на лятото .
Аз да се оплача , радиосинхрона от последния пазар тръгва на половина , светва , минава теста на сегментите , успешно всички работят , после показва за момент 12.00 , след това за момент остават няколко сегмента и угасва , нещо се товари или кой го знае.
Какви времена настъпиха да продават развалени неща на пазара .
Не знам дали се усеща колко умно пиша , от два дни съм на Линукс , голяма борба в началото , остана малко за дооправяне .
Даже пак ми дава да качвам снимки :o
Изображение
Освен това си намерих играта заради която осъмвах 85 год в Меито Lode Runner за Правец 82 , е сега е шарена и може да се играе с мишка нещо непознато тогава.
http://www.loderunnerclassic.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Поздрави и :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 12 сеп 2019 20:31

На линукс съм вече 5-6 години. Не ща и да се сещам за прозореца с вируси и антивируси, лицензи и хакове.
Линукса е направен за ползване без да го мислиш и настройваш. Аз дори не се интересувам къде са му папките с файлове на програмите, или настройките. Лек и удобен като любима тениска. *става въпрос за дистрибуция Убунту. Наскоро излезе нова версия която може да пробвате дори без да инсталирате.
Страхотна снимка!
Успех на битака през идните почивни дни. Тук битак нямаше, че градът беше залят от събор на ретро красавици които не са и чували за екологични норми тип евро 1-2-3-4-5-6- ... ръмжат и трещят разни италиански и американски двигатели опаковани в разкош. От немските имаше някакви мерцедеси... но никой не се снимаше с тях въпреки, че са били флагмани на марката.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 12 сеп 2019 23:42

Не им разбирам много , препоръчаха ми линукс МИнт , аз избрах най леката версия , понеже съм отрасъл с Дос , за момента ми липсва само Воип клиента , сигурно защото е платен .
Те повечето са си еднакви , е извън терминала графичната среда е различна.
Снимката е на Африка от средата на Гибралтарския проток , там си има кафе с тераса паркинг и спираш да махаш на маймуните отсреща.
Особеното е че е правена през слънчеви очила които малко елиминираха маранята от изпаренията , все едно да сложиш филтър на обектива на апарата.
Изображение
Тази си е нормална , дънна риба подобна на калкана , само че с вкус на риба :wink:
:b
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”