Магнитно поле и здраве

Тук пишем за каквото се сетим
Отговори
NZperX
Reactions:
Мнения: 16
Регистриран: 02 май 2022 17:23

Магнитно поле и здраве

Мнение от NZperX » 04 авг 2023 13:53

Добър ден! В опита си да намеря подходящо място за една навивачка, помежду всичкото телевизор, уредба, лаптоп, колони, камера, контакти и пр., се заиграх да замеря излъчванията на наличните уреди, специално в дневната и се хванах за главата! После се замислих, дали всичко това не влияе повече, отколкото си мислим върху здравето ни. Като че ли първенец се оказва един смарт часовник т.е. нещо, което постоянно е до тялото.
Въпроса ми е дали някой по-задълбочено е проучвал влиянието на тези вълни върху човешкото здраве, защото производителите разбираемо ще премълчат?

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Магнитно поле и здраве

Мнение от nevenbekriev » 12 авг 2023 22:19

Ти какво си мерил, с какво си го измерил и какви резултати си получил? Като си написал 'магнитно поле', дали нямаш пред вид 'електромагнитно'? Ако е магнитно, променливо ли е, с каква честота...? Има разлика между полета и вълни. Примерно, постоянните магнитни полета на магнитите в уредите няма сведения да са вредни по някакъв начин.

NZperX
Reactions:
Мнения: 16
Регистриран: 02 май 2022 17:23

Re: Магнитно поле и здраве

Мнение от NZperX » 26 авг 2023 15:55

О, изобщо не съм навътре в темата. Мерих с телефонно приложение, даващо нива на излъчване измерени в mT. Не знам доколко е меродавно, само отчитах показания край различни уреди. Извода ми е, че е недопустимо механичен часовник да стои продължително време на по-малко от 30 см край твърде много апаратури в домът. Твърде много ...

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”