Големи загадки от дърво канап тел и други

Тук пишем за каквото се сетим
Отговори
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Големи загадки от дърво канап тел и други

Мнение от stepona555 » 14 сеп 2017 11:50

След часовниците от дърво след последния битак станах собственик и на една торба дървено метални части някои от които след доста зор бира и мамата се съединяват и после наобратно пак зор бира и мамата разглобяване.
Най лесното е пирамидата от топчета
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


В темата за битака ви показах хеликоптера на Да Винчи и клип как се разглобява

По метода на гадаене с боб и на часовник (на часовник се гадае като питаш бога на часовниците за проблема който те мъчи и вземаш един произволен часовник от кутията , ако е точен отговора е да , ако изостава не , ако избързва и тако и вако господ се колебае , а ако е спрял Кронос си почива и няма време за твоите глупости) установих че тия 4 части им трябва нещо дето да се заврат на сянка, резултата е следния куб.
Монтажа и демонтажа е възможен само в определена последователност , при отклонение от нея се заклещват .
Изображение
Изображение
Изображение

Следващата е от по нова епоха когато вече са открити струга топчетата и халките от неръждавейка.
След много клипове на бавна скорост които подробно обясняват колко лесно се вади , засега си остава заклещена , но живота е пред нас.
Изображение
Изображение

Тук липсва една метална халка с размер колкото да минава топчето , но да не минава диска и в началото тя е нанизана на колоната а канапа с дървениите са над нея , с много опити да се върже всичко на възел , накрая халката трябва да се освободи
Изображение

Благодаря на всички за търпението с което са достигнали до този ред , ако имате нещо подобно и искате да го споделите нямам възражения да стане в тая тема , а ако убедите някое дете че и това заслужава внимание и мислене , нищо че не с осем ядрен процесор и 5.5 цола екран мисията ще е успешна.
:b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Големи загадки от дърво канап тел и други

Мнение от atanweb » 14 сеп 2017 18:12

Вчера след твойто клипче разгледах други в тубата" Има много интересни, но ...
Като цяло съм много спокоен човек, особено след като спрях червеното месо преди 5 години. Но само от гледането на клипчетата ме обхвана такава скомина, че сам себе си не мога да позная. Може би тези механизми са по плашещи от часовниковите които все пак имат някаква основна логика. С тези играчки често можеш да стигнеш до патова / матова ситуация просто защото създателя е само този който знае точният отговор.
https://youtu.be/3tjMDbS2nz0" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

darmadan
Напреднал
Reactions:
Мнения: 371
Регистриран: 17 фев 2016 21:41
Местоположение: Варна

Re: Големи загадки от дърво канап тел и други

Мнение от darmadan » 25 дек 2017 22:29

За мен е загадка,и то,голяма.На снимката има дърво,канап,тел и други,така,че съм по темата :D .Може ли някой да каже какъв е часовника на другарката Николова,лека и пръст.Филма е "Светъл пример",годината е 1976,Размера е бая големичък за дамски,коронка на 4 часа.С това петно в средата ми заприлича малко на 24 часова Ракета.
Въх че съм кух,забравих снимка.

Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Големи загадки от дърво канап тел и други

Мнение от rosen_er » 26 дек 2017 09:14

Според мен това не е съветски часовник.На някакъв Ориент ми прилича- има коронка освен на 4 и на 3 часа .

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”