В шеги и закачки ...

Тук пишем за каквото се сетим
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 19 апр 2020 00:38

Хайде не се срамувайте , подсказвам че има връзка с други мои питанки които предизвикаха бурна реакция тип разпни го тоя дето така пита че не може да му се отговори..
В смисъл че е свързано с време и неговото измерване както всичко в тоя форум.
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от Lyubo_sr » 19 апр 2020 07:11

Това е лесно, има надписи на кутията:
https://www.google.com/search?sxsrf=ALe ... 66&bih=625
Използвани били за засичане продължителността на мачове...или за среща с жриците на любовта.
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 19 апр 2020 10:49

Вярно , аз на мачове не ходя , само да допълня че са горели около 7 мин и щом угасне или приключва сеанса или плащаш извънреден труд.
Трябваше да сложа само едната кутийка без надписите.

Печелиш бира колкото ти позволяват лекарите , когато позволят пак да я пием по няколко човека заедно.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от Lyubo_sr » 19 апр 2020 15:22

:b
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 06 юни 2020 17:35

Мина ли ви пролетната умора , хайде да видим кой се е събудил.
Какво пише отзад на капака на тоя часовник

Изображение

Поздрави и късмет
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от atanweb » 06 юни 2020 18:48

Ухааа, единствената улика в нета е в нашия форум.
viewtopic.php?p=61713#p61713

ааа, да и коронка му е пораснала.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 06 юни 2020 21:20

Грешен отговор . Снимката е от днес , и въпроса е какво пише на капака сега ?

Да видим какво мислят останалите .
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 29 юни 2020 20:48

Я изоставил съм си темата .
Изображение

Изображение

Изображение

Както се вижда от снимките задния капак е огледало , полиран до блясък и на него не пише нищо.

Надявам се да не ме подценявате за в бъдеще , нещата рядко са прости като мен , а най страшно става ако дам жокер.
Бирата би трябвало да си я изпия аз , но с моя късмет , жената ме е сложила на диета , предлятно почистване на организма , ако спра да пиша значи е имало ефект и вече нищо ми няма само ангелчета пърхат .

Поздрави
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 20 юли 2020 00:35

Нещо в това Рико ме дразни , първо няма батерия .
Изображение
Изображение
А механизма един такъв не ме изпълва с вкус на вишна .
Влошават се нещата , трябва да отговаряте , а никой нищо не пита.
Късмет и нека меча наТакано сан да ви покаже пътя към суши бара.
Поздрави и :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 21 юли 2020 14:00

Eто ви жокер задния капак.
Изображение
А закачкатата е какъв е механизма , инхауз на Рико или ...
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от Seikosha » 21 юли 2020 19:32

Ми ментак някакъв, ама какъв точно и от коя част на Азия е icon_crazy Грубо лого, както и гравюра на задният капак.
Механизма само наподобява на такъв на Рико, но не е. Не е и на Такано, ако ти е минало такова нещо през ума. Напомня ми на френски ЛИП и Джеамбрун с този дълъг мост, но и такъв няма да е. Индийски не е, китайски мммм, не съм срещал такъв. Сложен въпрос, а времето не стига за подробен анализ :redface
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 22 юли 2020 00:40

Топло топло ,
Това е за свободното време ,и се участва на собствена отговорност понеже ако уцелиш отговора бирата е виртуална , но риска да те обявят за умствено особен като питащия е съвсем реален.
Например като жокер може да попитам кой известен европейски бранд е ползвал механизми на Рико , вместо логичните краварски които са били по наблизо
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от Seikosha » 22 юли 2020 02:31

Не знам за европейски бранд да е ползвал механизми на Рико, а и този ,ако не е на Рико, се получава някаква безсмислица. С Хамазава има, но той е автоматик. По-горе споменах ,че ми прилича на френски по централният мост, то има доста които си приличат, а може да се прибави и със сигурност и един калибър на Лорса ,но не помня кой точно. Но той си е Безансонски и няма нищо общо с Рико и е ползван интернационално и в швейцарски и италиански марки (Арета, Дарвил) Дори си мисля,че дето показах един Трабант ,е може би с такъв механизъм, трябва да го издиря. Но мисля ,че има и подобен на ЕТА, от по-старите. Все пак залагам на Лорса,масово използван и от Бангалорци в Индия за какво ли не, а и правеха Рико до 2000г. години след като Рико спря да прави часовници, а се захвана с електроника и копирни апарати.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 22 юли 2020 10:24

МИшо печели да почерпи много бири , приемам че е губене на време да търсиш точния номер на движението.
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... &Lorsa_P75
Изображение
А дали така е излязъл от фабрика или някой си е правил кюфте , според мен твърде много усилия за едно кюфте .
Едва ли някога ще се разбере.

В този интересен линк за Рико са показани поне два немски бранда които ползват негови механизми .
https://watch-movements.eu/blog/en/2019 ... movements/
In the 1970s, Ricoh movements were also used in watches of the brand RonTic of the German silverware manufacturer Robbe & Berking. They were equipped with the caliber 67. I suspect that Ricoh produced the whole watch and did not only provide the movement.
Изображение

Изображение
The Ricoh 67 has 30 jewels, of which nine are used as ball bearings of the rotor.
Изображение

И любимата ми Дугена

Изображение

The Dugena 5400 is a Ricoh 41. The bottom of the dial of this watch is labeled with R41.
Изображение

Поздрави и весела седмица
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от Seikosha » 23 юли 2020 16:09

Айде още малко, съвсем дружелюбно, но и откровенно, нали темата е "в шеги и закачки" Когато се задават въпроси, или гатанки, винаги нещата трябва да са точни и да не са подвеждащи ,или объркващи, т.е. двусмислени. В случая имаме един Рико, за който аз изказах мнение ,че е менте, а не кюфте!!! Крайно време е тези два жаргона да се разграничат донякъде, към ментетата спадат репликите, а към кюфтетата франкените, да не изпадам в подробности, но има гадни кюфтета пълни със соя ,но и такива клас "Стара планина" ако събереш от тук и там и сглобиш един автентичен като производство часовник. Имат и допирни точки,когато някой вземе да прави кюфте от реплика :lol: Какви ми са мотивите ,че е менте, вече казах, много лошо качество на логото и особено на гравюрата на задният капак, достатъчно би било и само брандираният мост с логото на Рико в/у френски механизъм. Така ,че кой европейски производител полза механизми на Рико ли?, или на Лорса трябва да се тълкува.
Рико изхвърчаха от голямата четворка , 1977г. именно заради далавери, изнасяне на части, предоставяне на схеми за неофициално производство, като ясно си личи кое е японско и кое най-вече индийско като качество, подобно на китайското Сейко 7009. И другата света троица не им прости.
Колкото до таози Ронтик на производителя на сребърна бижутерия в Германия - вижте само логото, не ви ли мяза на логото на Рико, същият шрифт, експортен модел, точно като оня Карекс и Рула, къде стана дума в една друга тема.
Пи ара с 30-те камъка е също нещо много дъвкано при такива модели, защото няма как да сложиш цели 9 рубина в една завършена конструкция, освен да ги нахакаш в лагера на ротора вместо сачми ,или като при руската Нева , да наредиш минутни маркери с накладни рубини, но те поне не го афишират. :) Така ,че тука няма производител ползвал механика на Рико, а и автора на статията смята,че просто е внесен от Рико за търговеца, което е и логично. Такива търговски марки са десетки хиляди и руснаците имат такива десетки за Германия и скандинавските страни. Току на масата ми е един марка Classic ,чипична немска тухла от 70-те, но само като видиш циферблата и вътре Полет 2609 и ти става ясно. :)
За Дугената какво да кажем, навярно истински са използвали и калибър на Рико, може би в 1-2 модела и не са били много, как и поради каква причина,ще е трудно да се разбере, както и защо тези кандидати за Гинес им е било необходимо да регистрират над 500 свои калибъра механизми, icon_crazy :o без да имат нито една своя конструкция. Всичките им механизми са на базата на швейцарски и немски производители, почти няма празно :lol: Поне за 25 такива знам от времето когато се интересувах от марката, но Дугена като например до скоро един Брайтлинг който също нямаше своя конструкция, имат модификации на чуждите бази, нещо съвсем нормално за всички брандове, дори и от най-висок клас.
Такива ми ти мисли в шеги и закачки :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”