В шеги и закачки ...

Тук пишем за каквото се сетим
kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от kostabo » 02 яну 2019 15:48

Хич ме няма по загадките, но на мен ми звучи, като самолетен хронограф от МИГ...
Тука е така...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 02 яну 2019 16:22

От твоята уста в божиите уши , засега нямам такава находка , имам само един обикновен часовник за танк или камион , 5 дневен дето изкара 11 дни с едно навиване.
И вече като жокер , той ако беше самолетен хронограф и беше много зле , познай дали щях да хвана сам да го оправям , все пак си обичам и уважавам сбирката.
От друга страна ти записвам една мъничка бира , защото без да искаш уцели че може да засича време , това което се чува да цъка.
Това ви е втори и последен жокер за днес.
Утре ще давам яко подсказки , че да не ви е жадно през края на седмицата!
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от ivan_p_uzunov » 02 яну 2019 16:32

Ми да -това трябва да е стар Немски хронометър . :yahoo - Ти май търсеше по едно време стъкло за него -440 . Е вече имам такова и ако ти потрябва -съм на среща ! :b

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 02 яну 2019 16:45

Не беше немски а американски Валтхам , лятото намерих стъкло в София при Илко , после Невен го щракна на мястото му и всичко е 6.
Не е той , само 4 месеца стоене в кутията след като излезе от неговите ръце няма как да е полудял толкова че да не го хваща бибрографа , всъщност ще гледам днес да го намеря и да видя какво ще покаже , може пък да стане друга загадка за след време.
Ама хайде и на теб една малка бира , бял цвят има и на двата отпред .

ПП Някой търсеше стъкло 29* ми се мярна днес из темите.
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от omegaqq » 02 яну 2019 17:08

Таймер за готвене.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 02 яну 2019 17:46

Не е таймер за готвене , ама хайде и на началника една малка бира , почвате да се доближавате постепенно , жалко че не четете всички жокери , всеки от тях филтрира доста от съкровищата на чаршафа.
И както добре ме е напекло слънцето хайде още един , не е дървения часовник Фолиот за стена който издава подобни неравномерни звуци , когато реши да заработи .
viewtopic.php?f=98&t=6694#p58995" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от atanweb » 02 яну 2019 19:20

А продавача на устройството говори ли и на руски и украински? А що не му звъннеш да го питаш на каква честота работи, щото и без това ти предложи такава услуга ако се затрудняваш. И аз мога да докарам такъв звук като натисна 6 пъти спусъка на пистолета на детето.
Това последното е с цел да ви обърка, щото Тодор прекали с жокерите, а по скоро му се пие бира с някой.
:b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 02 яну 2019 20:19

atanweb написа:А продавача на устройството говори ли и на руски и украински? А що не му звъннеш да го питаш на каква честота работи, щото и без това ти предложи такава услуга ако се затрудняваш. И аз мога да докарам такъв звук като натисна 6 пъти спусъка на пистолета на детето.
Това последното е с цел да ви обърка, щото Тодор прекали с жокерите, а по скоро му се пие бира с някой.
:b
http://ugears.bg/Handgun" onclick="window.open(this.href);return false;
Тоя пищов аз го знам от мъничко пистолетче още!

Ако отговора е това е много далеч !
viewtopic.php?f=104&t=6666" onclick="window.open(this.href);return false;

Часовника не е дървен!Само главата на собственика му!Нали съм наполовина шоп.
Това с пиенето е лесно , има само една малка пречка , една миниатюрна авиокомпания със самолет и половина на лизинг и самочувствие на превозвач е единствена която лети до тук и слага цени по 20 и нагоре от останалите дестинации.
Затова сбирки в Дюселдорф близо до началника да сме под око и да не правим зулуми , билета до там няма и 20 лева ще го преглътна . А и ниската земя близо там и бира и мезета като при комунизма дето не го доживях.
:b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 03 яну 2019 19:45

Понеже утре е петък добър ден за познаване на загадки , да елиминираме с един удар голям процент от заподозрените , не че ще ви стане по лесно .
Вече няколко пъти намеквах че съм променил това ненормално състояние на механизма и сега е напълно в нормите.
Звука беше предвидливо записан докато още беше ошашавен.
Не е голяма тайна какви операции извършвам аз успешно с един часовник .
Ама да си го напиша черно на бяло : сменям изтощената батерия с нова и готово всичко си работи.
Напъвайте края на седмицата , понеделник ако успея да стана след празниците слагам снимка на отговора и гася компа за да не чета коментари , а това ли било , не е коректен въпроса и т.н.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от atanweb » 04 яну 2019 07:25

Имаше някакъв съветски Янтар. Правоъгълен. Електромеханичен?
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 04 яну 2019 13:10

Несериозен опит , при наличие на жокер голям и кръгъл.
Не е електромеханичен , въпреки че са ми фаворити.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от atanweb » 04 яну 2019 13:34

Отказвам се. Отивам да си купя бира. Петък е. Успех на другите!
Изображение

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от roca » 04 яну 2019 14:11

Да се включа и аз за спорта...седя и си мисля предвид жокерите, дали няма да е един от тези с топките, вариантите на 400 дневните

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 04 яну 2019 16:05

Да този отговор не противоречи на повечето жокери , освен на един.

Не знам как би издал такъв звук , като си е най обикновен кварцов който има една механична верига завъртаща топките , сега ги гледам в едната посока се въртят 2 - 3 сек и после обратно .
Не съм ги мерил ама тиктаканията са с доста по голяма честота от подобен .

Както написах звуците които чувате са в авариен (не се сещам за по подходяща дума на български) режим , който няма общо с нормалната работа на часовника, то затова е и еспанска загадката , след отстраняването на проблема не издава такива звуци.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от Seikosha » 04 яну 2019 17:24

При всички тези объркани описания и жокери които само Тошко си ги разбира :D аз лично опитах преди време в първите му загадки, след което предпочетох да запазя добрият тон :)
Те са производни на чувството му за хумор, къде трябва да помислиш барем 15 мин. преди да се засмееш. :lol:
Вибрографа е уред който улавя звука от механичната работа на ходовият център - анкер , баланс, ако вземеш да почукваш с пръст по микрофона,или по масата в близост с него,той пак ще реагира, но няма да показва честотата. Когато честотата на Почукванията е равномерна, вибрографа отчита нейната честота в херца, ако не е равномерна и баланса е с амплитуда под 100 градуса, настройките на уреда са такива ,че връща обратно началото на теста ,което показва ,че механизма е макар и работещ, да е тотално скапан,мръсен,ръждясал и т.н. При такива случаи, вибрографа обикновено показва едни прави тирета вместо цифрови данни и прекъсва ,като започва отначало. !4400 или 2 херца ми е показвало при лош ход на 28800 полуколебания (4херца) електромеханичен часовник,където проблема може да идва от няколко различни места. Същото е ,ако механизма е камертонен. При другите механизми като спринг драйв, кинетик и естествено кварцови със или без стъпкови мотори, вибрографа няма да показва нищо.
В тоя ред на мисли, тука хем имаме показания, хем имаме и батерия, т.е. ел енергия,което говори за ,или електромеханична работа на часовник,или някакъв уред използващ часовников механизъм и тези честоти. Таймграфера е строго профилиран уред и не виждам какво друго да прави. Дали това е стенен,настолен,джобен или ръчен часовник, той трябва да отговаря на възможностите на уред да дава пълни показания, каквито са дневна грешка,амплитуда,системна грешка (beat error) въобще все неща свързани с анкърен ход на механизма, апредполагам ,че хваща и удара по импулсният камък при цилидров и щифтов ход ,но не съм пробвал.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”