Какво изтървахте защото дремахте и още ви е яд

Тук пишем за каквото се сетим
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Какво изтървахте защото дремахте и още ви е яд

Мнение от stepona555 » 29 юни 2020 21:19

Всички качваме в темата нови продобивки какво сме намерили и спечелили.
Не знам за вас ама аз понякога си харесам нещо и от заплес или егн стоя зяпам други глупости и като погледна , свършило и някой друг си налива студена бира доволен от покупката си .
А аз се ядосвам на себе си и не ми минава докато не изпусна нещо друго , и колелото се завърта.
Ето последния случай , стоях гледах и нещо не натиснах и дотам...
Изображение
Изображение
Изображение
265 ГДР марки септември 80 с двете кутийки и гаранцията n_sad , мъка , ще взема да посегна на една :b

Така може да стане интересна тема , току виж това което покажете че сте изтървали , аз го имам и се чудя защо дреме в някоя кутия.
Или пък се похвалите че един дремал друг спечелил , колко е залива , мен все ме страх да не нагазя във периметъра на началника като бракониерствам в немски води.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 655
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Какво изтървахте защото дремахте и още ви е яд

Мнение от agrozev » 29 юни 2020 21:35

Ами така е, убедил съм се - харесаш ли си нещо - вземай го, на протакай ! Конкуренцията не спи ! Ако се забавиш, изчезва, уви. Имат значение и законите на Мърфи, също.
Жалко за Руулата, покрай разговорите за тези стари кварцови часовници започнах да ги харесвам.
Снощи гледах тази, но се отказах, струва ми се че циферблатът е съсипан :
https://balkan.auction/bg/auction/53444 ... ichna-bzts
Иначе аз проспах един часовник Прим, викам си "то в България много не ги тачат", "тези дни ще пиша на продавача, ама айде да не е сега". И часовникът изчезна … Беше ми малко по-нов за вкуса, ама аз уж ги събирам ! Нищо, аз бързо се утешавам с нови придобивки, пък гледам че и ти си придобил една кутия часовници днес, емоциите са гарантирани !
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Какво изтървахте защото дремахте и още ви е яд

Мнение от rosen_er » 30 юни 2020 07:19

Аз пък друга философия имам:"Ако за един часовник е било писано да дойде при теб - няма да отиде при друг."
Доста лични примери ми се събраха.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво изтървахте защото дремахте и още ви е яд

Мнение от stepona555 » 30 юни 2020 08:54

И аз да имам като твоята нива за преораване всяка събота , ще гледам философски на живота.
А тук още не работят пазарите , поне почнаха да ги разчертават с посока на движение.
Като отворят 50 км на изток в събота , и там тъмните искат 20 евро за Касио без батерия.
После 50 км на запад в неделя там пък идват много англичани и цените хич не радват.
Ама какво да правиш , бориме се колко можем.

Аз имах предвид електронните покупки , когато докато умуваш за нещо , и го видиш в графата продадено.
Поздрави и нека по малко да пишете в тая тема.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Какво изтървахте защото дремахте и още ви е яд

Мнение от atanweb » 30 юни 2020 15:38

Хубава тема... що мъка до сега съм могъл да споделя тука. А съм сигурен, че тези часовници и инструменти си бяха мои по примера на Росен. Ама други ги купиха и после ми е болно.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво изтървахте защото дремахте и още ви е яд

Мнение от stepona555 » 11 юли 2020 20:36

Да кажем че го изтървах наполовина понеже си бях сложил все пак някакъв лимит , цифера без надписи , вътре малко ръждичка , а и някъде из кутиите май имам такъв вече , липсва ми Сейко със винтче скрито под каишката откъдето се настройва хода.
https://www.ebay.de/itm/VINTAGE-17-JEWE ... 1431.l2648
Весела неделя :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Какво изтървахте защото дремахте и още ви е яд

Мнение от atanweb » 18 юли 2020 17:45

Следното се отнася за хората които изпуснаха едно интересно предложение за 10 евро преди няма 5 минути.
Аз обаче не съм от тези хора и няма да съжалявам, че изпуснах, защото не го пропуснах.

Изображение

Изображение

Пък и само за части да са пак добре. Знаете имам в предвид Сейкото и Космотрона. Другото е скраб който ще прави баланс в пакета докато пътуват.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво изтървахте защото дремахте и още ви е яд

Мнение от stepona555 » 18 юли 2020 18:56

С тия космотрони навлизаш в едни дълбоки и хлъзгави водни басейни , да не те видим с фанелка Ур без ток не ми го хвали.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво изтървахте защото дремахте и още ви е яд

Мнение от stepona555 » 26 юли 2020 00:22

https://www.catawiki.com/l/39069099-eba ... -1950-1959
Тоя си го изтървах нарочно , като ми видях името и след тая снимка отворен отзад и му се виждат карантиите , как да го пипнеш , да не говорим да го сложиш на ръката си , не коментирам откъде идва , всичко е ясно .
Поздрави и весела неделя.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Какво изтървахте защото дремахте и още ви е яд

Мнение от atanweb » 26 юли 2020 08:55

Тези 20 камъка дето ги пише на циферблата в допълнителна торбичка ли ги пращат. Директно от Анадола
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Какво изтървахте защото дремахте и още ви е яд

Мнение от Seikosha » 26 юли 2020 18:45

Ебаният часовник е немска марка! А механизма е до болка познатият швейцарски Ебоса 85 тип Роскопф правен с 1 и 17 камъка и часовника най-вероятно е кюфте. :wink: Имах по-високо мнение за Катавики.

П.П. Тошко на Иван Варненски, испанският Дювард беше със същият механизъъм, балансите им се чупят само с поглед, а този Бюлер който му дадох - също, но с 17 рубина.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Какво изтървахте защото дремахте и още ви е яд

Мнение от atanweb » 26 юли 2020 19:04

С какъв дълъг надпис са написали, че часовника е с супер шок защита, пък то няма и помен от такава.
Наддаванията са направени само от два акаунта, което е често срещана тактика за повдигане на цена.
Аз нямам опит с тази платформа, но забелязвам, че много часовници се продават там въпреки, че цените са по високи от други сайтове. Има ли специалисти които преглеждат обявите? Нещо като арбитри?
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Какво изтървахте защото дремахте и още ви е яд

Мнение от Seikosha » 26 юли 2020 20:02

Всеки търг си има водещ, имат и екип за оценка, поне така твърдят. Там се продаваха яко и руски, но налазиха разни укри и руснаци и оцапаха работата. В крайна сметка ги спряха с някои изключения. Въобще стратегията им се промени и сега се стремят да приемат само от над средният луксозни и скъпи маркови часовници, защото така печелят повече. Аз успях да хвана за съжаление края на промените и "шитнах" само около 80бр. :D За това и този часовник ме изненада, явно и те като гаргите се хващат за лъскавото. Правилата са строги и малко тегави, парите си получаваш чак като часовника го доставят. Таксата им вече не помня, но беше някъде към 15% ,но тя се компенсира донякъде от по-високите цени които се реализират, защото са един от добрите европейски аукциони и имат авторитет. Специализиран е за антики и можеш и кола да си купиш, та и злато ,имоти ,бижута, имаше обява и за парен локомотив :lol: Подаваш молба със снимките и описанието на часовника, като трябва да декларираш ,че цената му е не по-малко от 80 евро, запазена цена можеш да сложиш ,ако е над 200 евро , следва около седмица/10 дена одобрение и ако го одобрят, ти пращат писмо в кой търг и в кой ден ще участваш.
Тошко също е запознат със сайта, ма той май само купува :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво изтървахте защото дремахте и още ви е яд

Мнение от stepona555 » 01 авг 2020 15:23

Вчера началника празнувал 5000 поста във форума и сме го изтървали , а дано на 10000 почерпи .
Аз се чудя защо подпитва за мезета , а то било за юбилея.
Благодарности за неуморните ти усилия да поддържаш това място живо.
Наздраве
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво изтървахте защото дремахте и още ви е яд

Мнение от stepona555 » 10 авг 2020 23:51

Китайче за 100 лева с проблем в ремонтуара , не навивало , това го видях два дни след като го бяха продали , както си нямам китаец щех да си го нося ненавит , и да го сверявам на 5 мин от телефона lol2
Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”