Продавам части за часовници

Hottsich
Reactions:

Re: Продавам части за часовници

Мнение от Hottsich » 01 дек 2013 11:51

Здравейте. Предлагате ли резервни части за кварцови часовници?

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Продавам части за часовници

Мнение от dreadx » 01 дек 2013 13:59

Кажи конкретно какво ти трябва.
Може и по 3 за левче да си намериш от битака. (Би трябвало да има битак и в Puerto Rico..)

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Продавам части за часовници

Мнение от ivan_p_uzunov » 07 яну 2015 22:17

Здравейте първо за много години после искам да се извиня не съм в час с тези форуми казвам се иван от добрич съм и много се интересувам дали имате части за балансите на янтар настолен и весна настолна много се извинявам че не съм запознат с термините но мога да ви пратя снимки на механизмите зада ги видите за весната ми трябва анкера просто го взех единият му рубин столчето /мястото си / ана янтара явно някои си е играл сбалансната пружина избързва на ден с 15-18 минути така че ако може да помогнете ще съм ви много благодарен
Изображение

Изображение
а и ако е възможно по ми е лесноако ми изпратите телефон за връзка или на имеил ivan_p_uzunov@abv.bg

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Продавам части за часовници

Мнение от plamenhar » 07 яну 2015 22:37

Право да ти кажа освен поздравлението за Нова година нищо друго не разбрах.
После-това е чужда тема.
Направи си твоя и пиши отново така,че да ти се разбира.
Честита Нова година и на теб.

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Продавам части за часовници

Мнение от sharky1973 » 08 яну 2015 08:46

Един млад, наперен, начинаещ писател, решил да впечатли Марк Твен и му изпратил с писмо свое писание, за да си каже мнението за него. В края на писмото младежът написал, че никъде не е поставял препинателни знаци, тъй като това било ненужен труд и Твен можел да си ги постави, където намери за добре. След като прочел творението, Марк Твен отговорил на младия писател с писмо - "Следващият път ми изпратете само препинателните знаци, аз сам ще напиша произведението" :b

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Продавам части за часовници

Мнение от beria » 08 яну 2015 09:44

Абе що толко грубо го посрещате колегата?
Както сам си каза - нов е, може да е бързал, притеснен...
И пита за части за часовници в тема "продавам части за часовници" - не е чак толко грешно, нали?
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Продавам части за часовници

Мнение от Pavlin » 08 яну 2015 09:56

Аз го разбрах човека- Иван от Добрич. Но трябват по добри снимки и обяснение на проблема, за да може да му се помогне.

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Продавам части за часовници

Мнение от trk2 » 08 яну 2015 11:55

Не можах да се сдържа при споменаването на Марк Твен:
Марк Твен получил картичка, изпратена за негова сметка от приятел, когото не бил виждал с години. Вътре пишело: "Скъпи друже, уведомявам те, че съм добре и в отлично здраве". След известно време приятелят получил за своя сметка доста тежък колет. Когато го отворил, открил огромен камък, а под него бележка:
"Мили приятелю, този камък падна от сърцето ми, когато разбрах, че си добре! Сърдечни поздрави: Марк Твен"

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Продавам части за часовници

Мнение от plamenhar » 08 яну 2015 12:38

beria написа:Абе що толко грубо го посрещате колегата?
Както сам си каза - нов е, може да е бързал, притеснен...
И пита за части за часовници в тема "продавам части за часовници" - не е чак толко грешно, нали?
Кое не е грешно?
Че темата е на "иван55"
Иване,честит имен ден на патерица.Да си жив и здрав покрай името. :b
Правописа ли?
Че това мен лично ме обижда.Това си е неуважение-да пишеш с краката си
и да молиш за помощ.
Неграмотноста ли?
Не може да не можеш да вържеш 3 изречения.
Аз дето съм на шейсет и кусур години може по 5 пъти да си проверявам писаниците,
а видите ли някой не иска.
По този въпрос съм категоричен и краен.

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Продавам части за часовници

Мнение от beria » 08 яну 2015 17:00

plamenhar написа:
beria написа:Абе що толко грубо го посрещате колегата?
Както сам си каза - нов е, може да е бързал, притеснен...
И пита за части за часовници в тема "продавам части за часовници" - не е чак толко грешно, нали?
Кое не е грешно?
Че темата е на "иван55"
Иване,честит имен ден на патерица.Да си жив и здрав покрай името. :b
Правописа ли?
Че това мен лично ме обижда.Това си е неуважение-да пишеш с краката си
и да молиш за помощ.
Неграмотноста ли?
Не може да не можеш да вържеш 3 изречения.
Аз дето съм на шейсет и кусур години може по 5 пъти да си проверявам писаниците,
а видите ли някой не иска.
По този въпрос съм категоричен и краен.

Съгласен съм за правописа, за темата може да поспорим :) : като дойде нов член и види тема "продавам части за часовници" (без да е уточнено какви части, за какви часовници...) е нормално да попита дали продавачът предлага нещо, което му е необходимо на него. След време ако се задържи, ще разбере порядките и ще си пусне своя тема (едва ли някой друг още от първия ден тук с първата си публикация е спазвал всички правила, писани и неписани :) )
Както и да е, исках да кажа, че е хубаво да сме малко по-толерантни, особено към новите.
И аз по принцип съм безкомпромисен към правописа и дори в началото и тук обърнах внимание специално на употребата на пълен член. Правило, което тук се нарушава грубо дори от стари и смея да кажа добре образовани членове. Като не се възприе добре добронамерената ми забележка, просто вече гледам да не се дразня, все пак не сме литературен форум :)
Изображение

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Продавам части за часовници

Мнение от nevenbekriev » 11 яну 2015 13:53

Смятах да не взимам отношение, но като не мога да се сдържа...
Младото поколение, израстнало с новите технологии, се стреми да ги използва както може без да се притеснява от липсата на стил, знания и правопис. Повечето пишат на латиница и не ползват препинателни знаци, а правописът е плашещ. Ноо пък пишат много бързо.
Тук човекът пише на кирилица, в текста няма нито една правописна грешка освен сливане на думи, липса на всякакви препинателни знаци и главни букви.
Мисля, че не бива да отхвърляме подобни желаещи да участват във форума, а да им даваме шанс. Може пък да им хареса начина по който пишем и да опитат и те да се стараят повече.

@ ivan_p_uzunov:
Аз лично разбрах, че ти трябва анкер за Весна, защото си му взел по някаква причина единия палет. Значи ти е трябвал за нещо, вероятно за друг часовник, значи се опитваш да ремонтираш!? До тук много добре!
Това за столчето и мястото му - не го разбрах.
Мога да ти дам анкер или палет, но трябва да прочетеш това
viewtopic.php?f=57&t=1123" onclick="window.open(this.href);return false;
За Янтара - може и да не е от крива спирала. Има ли нормална амплитуда?
Целият възел с анкерното колело, анкера и баланса се нарича платформа или още приставен ход.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Продавам части за часовници

Мнение от plamenhar » 11 яну 2015 15:42

С първата част на поста ти Невен не мога да се съглася в никакъв случай.
Не е възможно в 21 век да не знаеш как се пише.
Ето ти един потресаващ пример:

"абе момци я да ви попитам някой от вас ще знае ли от де мога та си взема такъв магнит като на дядо ми че той не ще дa го даде па на мен ми трябва мноооого той преди го го ползваше за една работа тук у нас са ни се сещам точно как каза че му е името на тая маймуна ма бая силен магнит ше да е било от той дядо ми каза че нe е точно магнит а нещо друго му викаше ма ни се сещам кво май беше към 25-30 санта в диаметър и имаше дупка в средара а от горе и долу имаше нещо дет покриваше таз дупка

ако някой се сеща какво точно е тая маймуна и зн от де мога да си взема една нека да пише"

Е,сега ясно ли Ви е защо държавата ни е на това дередже?

И моите деца са от младото поколение.И те боравят с съвременните технологии.
Много бързат,защото имат много работа.Но не си позволяват такива фриволности.
Но подобните писания не са фриволности,а просто са си неуки.
Това от само себе си няма да се оправи.
Трябва здрава ръка и съдействие и ако щете отношение точно в тези форуми.

Извинявам се за тона,но няма как да се съглася.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Продавам части за часовници

Мнение от atanweb » 11 яну 2015 16:01

Пламка, никой не може да оспори това и аз като срамуващ се пример в този случай искам да споделя без да искам да обидя никой.
"Е,сега ясно ли Ви е защо държавата ни е на това дередже? "- ами хората от твоя набор ни докараха до тук!!!, а младите са потърпевши и неуки защото всичко се е сринало преди тях.
"Но подобните писания не са фриволности,а просто са си неуки." - оцеляването на този етап на някой сънародници не изисква от тях да са отличници в правописа, защото това никъде не се оценява и не им вдига заплатата която се изкарва с горска сеч или друго неуко занимание.
Тези хора се приспособяват и научават това което е нужно и им осигурява хляба. Сигурен съм, че ако имаха право на избор биха избрали цивилизован живот обграден с културни мероприятия.
Силно стискам палци и се надявам да не съм обидил някой. Дълго размишлявам дали да пусна мнението си и ето го.
Изображение

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Продавам части за часовници

Мнение от sharky1973 » 11 яну 2015 16:23

atanweb написа: Тези хора се приспособяват и научават това което е нужно и им осигурява хляба. Сигурен съм, че ако имаха право на избор биха избрали цивилизован живот обграден с културни мероприятия.
С това пък, аз няма как да се съглася. Може една част наистина да нямат възможност за избор, макар при сегашните технологии това да е много спорен въпрос, но има огромна част млади хора, задоволени отвсякъде, които доброволно избират чалгата /в широкия смисъл на думата/ и "яко" й се наслаждават. Още повече, че не са никак малко и тези, които според теб живеят, за да оцеляват, пък са с последен модел смартфон, т.е. и едните, и другите са направили своя избор да инвестират в собственото си опростачване.
А дали поколението на Пламен е виновно за това дередже? Ами, според мен не, защото преди 25г. в България образованието, културата и възпитанието, бяха една от приоритетните политики на Държавата и резултата беше налице. А дали сега е така? :redface

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Продавам части за часовници

Мнение от plamenhar » 11 яну 2015 16:40

Sharky ме изпревари.
Няма да се обяснявам за моето поколение.Не слушайте кой какво казва,а проверете
каква е била държавата ни.Има си достатъчно информация.

Моите деца са с по няколко висшета,с по няколко езика.Не пият ,не пушат.
Движат се в подходящи компании,а не в чалгаджийски.
Каквото е трябвало да направя с тяхното възпитание съм го направил.

В същото време най безпардонно ми сe отнема предимството в квартала и навсякъде
от такива млади.Отгоре на това ми показват среден пръст.
Опитвали са се да ме убият на пътя.
Какво им пречело на техните родители да ги възпитат?
Манталитета-просташкия,неукия.Слободията.
Тези,които ни управляват 25 години точно това им е целта.
Не ги оправдавайте със състоянието на държавата.
Толкова по въпроса,че ме хваща бяса.

Отговори

Върни се в “Продава, подарява части и инструменти ----- Sales parts & tools”