Часовник

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Часовник

Мнение от sheretudis » 12 дек 2014 09:05

може ли и аз да се изходя по темата Начи верно че чух разговора на Мишо даже и аз наострих уши дъл няма да изпадне някой кокал и за мени ООбаче две точки -редно е когато имаш предполагаеми редовни клиенти тоест жертви първо да дадеш последна демек първа дума на предполагаемия купувач и после да листваш А листва ли се веднъж трябва да го вземе този който първи е произнесъл вълшебното слово -купувам Например -попада ми ГУБ с надпис при субстрелката първата ми работа ще е да звънна на Стористелъра да му покажа снимки и евентуално да го одера ако може Чак след това ще листвам и там вече който кихне първи мънетата щото ще ми е безразлично кого ощавям Не нападам моя дърт спаружен приятел Сейкоша но ако първо му пратят на лични снимките и като се произнесе се листва нямаше да има недоразумения Така и така му се звъни за да избира по добре е да се звъни предварително а не след листването

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовник

Мнение от Seikosha » 12 дек 2014 21:13

Точно заради такива ситуации,необосновани постове и твърдения,заради накърнено его,създаване на измислени правила.правим от една фъсня голяма пръдня и си разваляме отношенията и приятелствата. n_sad Явно за да не бъде преместена темата в архива,или там където се решават спорове,не е случайно и за това и аз ще пиша тука,ако някой си мисли,че ще си оставя колата в калъ,не ме познава. nono Гледам ,че и дядо Ачо се е изходил по въпроса :) и по принцип е прав,но ,ако имахме стандартна ситуация. Нека да поразсъждаваме малко на глас, вярно е ,че ситуацията е доста неприятна и съжалявам за този прецедент,че се случи,но трябва да се знае,че щом няма конкретни правила,изненадите могат да бъдат всякакви и то все неприятни.По същество имаме едно тъждество ,ако p=q то и q=p,в случая p иска да бъде по-равно от q по някаква причина,а тази причина никъде е няма. Никъде в правилата не е записано,че покупката в една обява се закупува само ,чрез афиширане на желанието в темата. Имаме равнопоставени три варианта на покупка ,пазарлък и връзка с продавачът - в темата, на Л.С. и по телефон,иначе за какво са тези телефони? Да им се обаждаме за лека нощ ли? всеки сам си избира как да постъпи и всякакви измислени прединства са просто смешни. Това си е едно вътрешно табло с обяви,а не сайт за онлайн покупко-продажба,където си има създадени правила.Такива има и в други форуми,например и в ножарският на Ивеца където съм ровичкал за ножка,така и в един форум за стрелци,от където си набавих всички пушки ,пистолети ,муниции и т.н. никъде не съм видял да има такива претенции,пускат си хората джунджуриите,влизат си във връзка и правят сделката.Не ,че няма и такива които се разприказват в обявата,уточняват се и или се спогаждат ,или не. Разбира се,че както там,а и тука,ако продавачът не посочи телефон,се принуждаваш да ползаш другите два начина,освен ,ако продавачът не ти е познат и му имаш телефона.Общо взето,чрез Л.С.е най-мудният и рискован начин,ходи разбери кога ще си прочете продавачът Л.С. това обикновено се прави при залежали неща,При търсене на по-бърза сделка съм купувал и с офериране в темата и чрез прозвъняване на телефона,по съображения които съм написал по-горе предпочитам вторият начин,защото получавам повече информация за продукта,ако е пуснал продавачът и други неща и ме интересуват питам и за тях,или ако ми предложи и нещо друго,което още не е пуснал за продажба,въобще се стремя да извлека максимума,тука не става въпрос за пазарлък за цената,аз такива пазарлъци,освен при много специфични случаи,не правя.Под достойнството ми е да вземам и от печалбата на друг човек,е,ако той самият ми предложи,не отказвам,макар ,че и това правя понякога. Има хора тук от които купувам,нека те да кажат.Всеки си решава какъв имидж на продавач или купувач да си създаде.
Има и нещо което не се взема предвид съвсем,за мене тези "купувам" и "имате Л.С." са с доста обща функция,особено второто,защото личното съобщение може да бъде всякакво,от това да питаш продавачът от къде го е купил часовника,за колко :D - до това да поискаш да ти го даде за половината пари :mrgreen: ,така ,че това не е сделка или някакво предимство. "Купувам" пък е по скоро оферта за закупуване,а не гаранция като в сайтовете където има Буй ит ноу и там вече е заковаване,ако продавачът шикалкави ,следва зъл коментар и дърпане на уши,но нашето "купувам" е по-скоро като бутона "оферирам" в Продавалника,оферираш,но продавачът не е длъжен да ти го продаде,има една зелена отметка долу в страницата която трябва да направи,за да приеме офертата и тогава вече работата е опечена и става равна на Буй ит ноу.Аз например ,ако продавам нещо тук и някой ми напише "купувам" и този някой ми е изсрал една кофа лайна на главата,как мислите ,дали ще му го продам,че да обърна и другата буза биля. Подобно е и в Ебей където дядо Ачо само два дена по-рано разбра,че и там действа този принцип,дебнал дедо цяла седмица един саат и мигове преди края го диднал(оферирал)и доволно изблеял,платил си доларите в ПейПала и след минути пак изблеял,но този път никак доволно :lol: ,защото потртугалеца отказал да му го продаде и му върнал кинтите.Та тогава се разбрало,че имало такава опция,една от малкото в защита на продавача,ако офертата е само една,да може да се откаже от нея. Такива ми ти работи,имат хората правила и си ги спазват,а ние хем нямаме,хем се дуем и си правим сметката без кръчмаря и забравяме ,че продавачът в крайна сметка решава. Няма да се връщам и да описвам ситуацията с този неЗенит за 100лв.само ще кажа,че може да не е писмено,но казах "Купувам" близо 10 мин. преди Пламен, Стефан беше съвсем коректен като продаде часовникът на този който пръв е "казал" купувам,не виждам каква е разликата ,ако беше казал "ОК разбрахме се" и след 10мин.да ми се обади и да ми каже"Съжалявам Мише,обаче Пламен го купи "писмено" Единственото което за съжаление се случи,е.че в тези няколко минути нямаше как и да се напише,че е продаден,просто лош шанс и лошо съвпадение. Много още може да се говори по въпроса,ма ще натежним работата,само ще кажа ,че ,ако погледнете архива,аз стигнах до 4 стр. назад,ще видите ,че точно 2/3 от сделките са сключени по телефона ,или на Л.С. така ,че това говори кое е по удобно като начин,най- бързо и най-ефективно с оглед сделката да стане по-обширна евентуално и с един транспорт,защото ако купуваш 1-2пъти в месеца е едно,но когато купуваш през ден,нещата изглеждат по различни,отделно аз плащам и на човек да ходи до Еконт,така ,че нещата стават сериозни. Каквото и да е ,има кой да решава (туй към ръководството),или приемете някакви ясни правила,или оставете пазара сам да се регулира,като не вземате отношения по такива спорове,на базата на емоционални подбуди.Амин.

P.S. Нека който не си е уреждал далаверите на Л.С. или по телефон,пръв хвърли камък по мене.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовник

Мнение от Pavlin » 12 дек 2014 21:38

Ако знаех, нямаше да се обаждам. Връщам си думите назад!
По принцип на мен ми е все тая, уговорени- неуговорени и да не съм аз купувача нищо не губя :b

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Часовник

Мнение от storyteller » 12 дек 2014 22:42

Абе практиката показва, че хукнем ли след някой желан екземпляр, няма милост. И не бива да има сръдня - все пак повечето от нас имат достатъчно часовници, за да им стигнат за всеки ден от месеца, че и от годината. Не е като да си взел последния къшей хляб :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовник

Мнение от Seikosha » 12 дек 2014 23:03

Ми то си е така,ако Пламен знае що нещо ми е измъкнал под носа :D .... ама аз съм си виновен като спя до обяд,пък той става с кокошките и бега на лов. Винаги си повтарям едно и също "Не можеш да купиш всички часовници Михале,тъй,че споко" :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Часовник

Мнение от sheretudis » 13 дек 2014 13:53

айде настъпи мир и любов Аз по принцип гледам философски на нещата Ако нещо не успееш да прилапаш значи просто не е било за устата ти Изобщо не се дразня или ядосвам Дори когато те наддцака познат -значи на него му е бил по нужен отколкото на мен Господ си знае работата ,туй го твърдя без да съм набожен защото циника в живота е атеист по природа

Отговори

Върни се в “Стари обяви”