Часовник

ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Часовник

Мнение от ALFA » 10 дек 2014 15:48

Много добра рамка не работи.Цена 25лв 0889565176
Изображение

Изображение

Изображение

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Часовник

Мнение от plamenhar » 10 дек 2014 16:01

Купувам.

ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Re: Часовник

Мнение от ALFA » 10 дек 2014 16:09

Продаден

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Часовник

Мнение от plamenhar » 10 дек 2014 16:32

Моля,който иска да купи нещо да пише първо в темата,а после лично.
Така напразно се хабим.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовник

Мнение от Pavlin » 10 дек 2014 16:51

Подкрепям!
Ако ще се купуват на лични, тогава и да се продават на лични!

ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Re: Часовник

Мнение от ALFA » 10 дек 2014 17:39

Ако има такива правила да ги спазват купувачите абе все се каня да спирам да пускам тука че все дразги стават ама това е последно

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Часовник

Мнение от plamenhar » 10 дек 2014 18:00

Няма дразги.
И не е нужно да има такова правило.
Когато се купува с лично съобщение останалите не знаят,
обявата си стои и някой си пише за този дето духа.
По коректно е към всички останали да се напише едно Л.С.,
или "купувам"и всичко е ясно.
Това теб чак толкова не те касае.
А пък дали ще продаваш тук си е твое решение.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовник

Мнение от Seikosha » 10 дек 2014 18:42

Мдааа,трябва да се каже,че това е от по-редките случаи на съвпадение в малък отрязък от време. Нямам навика да се оправдавам за каквото и да е,особено когато нямам вина,но ще се опитам да опиша ситуацията. Та лафя си аз по скайпа с моя по-възрастен приятел Шератудис и ми звъни телефона,поглеждам и казвам на Ачо- "Чакай малко ,че Стефчо ме търси" предполагам,че се е чувало целият ми разговор със Стефан по микрофона и Ачо може да потвърди. На снимката се вижда в колко часа ми се е обадил Стефан

Изображение

Това е в същата минута в която е пуснал обявата. Той знае горе долу какво търся и когато пуска нещо,обикновено ми се обажда да погледна. Понеже не купувам почти никога по един часовник,се заразправяхме и за другите, казах му ,че ще взема и Ракетата ,а ме интересуваше и касата на единият Прим,но ми трябваха размерите. Понеже трябваше да ходя до Еконт и таксито ме чакаше вече почти 15мин. (6лв.престой платих) се разбрахме да вземе мерки и като се прибера ,да се уточним вече за пратката. За нещастие точно по това време и Пламен е маркирал. Аз по принцип пиша купувам само когато продавачът ми е непознат,когато е от познатите ,му се обаждам да поразпитам и за други неща. Случвало ми се е и като звъня,преди мен някой да се е обадил и да ме е изпреварил. Не смятам и за напред да постъпвам по друг начин. Достатъчно е да се погледне архива и ще се види какъв е процента на договорените на Л.С. и ще стане ясно за какво иде реч. Стефан е най-малко виновен в случая,знаете че е толерантен и просто и той попадна в тази ситуация,нямаше как по време на разговора да следи и обявата и да пише ,че е продаден, работата е до няколко минути. Не правете трагедии и не създавайте глупави правила (или сложете бутон,като в продавалника "buy it now")
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовник

Мнение от Seikosha » 10 дек 2014 18:50

Надявам се Стефчо да не го приеме много навътре и да продължи да ни радва с редки попадения.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Часовник

Мнение от plamenhar » 10 дек 2014 18:53

Стефан няма никаква вина.Затова като ми писа,че е продаден на Мишо му отговорих- n_thumbsup .
Не правя трагедии.Моята ниша е малко по различна.
Но си представи-някой пуска за продажба 5-6 часовника.
Обявите си стоят половин час без реакция.Някой през това време си лафи с продавача и се уговаря да ги купи.
В това време други пишат в темата,че купуват.
И какво става?
Това си е мое виждане по въпроса и смятам да се придържам към него.
Позволих си да дам съвет.Всеки си решава дали да се възползва.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовник

Мнение от atanweb » 10 дек 2014 18:57

Да и аз съм попадал в подобна ситуация. Първо питам нещо което ме интересува може и по телефон да се случи и продавача не е длъжен да стой до часовника да мери размери или да гледа други дреболии дето ни интересуват и да пише веднага дали е продаден. Това понякога отнема време може да е минути може и часове, през това време може да има и друг който се интересува от часовника и който казва направо "купувам". Би следвало да има разбирателство това се случва дори в аукциона, продавалника или ибея. Те дори имат допълнителни функции, бутон buy it now и сума правила, но пак се случва. Ние сме форум и не можем да сложим такъв бутон защото ще заприличаме на борса вместо форум. Мисля, че който пръв каже категорично "купувам" при него трябва да бъде. А това ще знае в случая продавача който не е нужно да се извинява на никой и да се чувства въвлечен в спор.
Кой превари той завари! викахме си като малки и това правило важи и в реалния живот на големите.
Ако на някой му хрумне как да стане би било хубаво да сподели и да го приложим ако се одобри.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовник

Мнение от Pavlin » 10 дек 2014 19:06

Стефане, продал си много часовници тук, имало е една две забележки, не давате нищо ли да се каже?!
И аз един два пъти съм имал такива случаи, не ми беше приятно.
Не е станало кой знае какво.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовник

Мнение от Seikosha » 10 дек 2014 19:25

Простата статистика показва,че само от първата страница от архива, 11 бр/ са продадени чрез лична уговорка и 6бр. с маркиране чрез пост. По-нататък процентът е още по-голям в полза на лично договорените,защото така е и по-удобно. Аз например не горя и от желание да парадирам с това кое и от къде купувам. Това си е вътрешен продавалник и повечето се познаваме,много и от нас продават и няма нищо лошо,много повече се продават и заменят инкогнито и на базата на връзките които сме си създали. Този наш раздел е полза на форумците ,които са решили да се разделят с някой от часовниците си и за близки до форума "професионалисти" които са зарадвали много от нас. Така ,че нека да оставим човек да си афишира стоката и да оставим нещата да се развият от само себе си. Тука е повече сходно с малки обяви,много от тях завършват с :"...при интерес на Л.С. или на тел.хххххххххх " Нека да не правим от единичните случаи заключения,такива винаги ще има.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Часовник

Мнение от Torro » 10 дек 2014 21:04

Здравейте! Тук доста хора се познавате лично, но се чудя какъв е проблемът продавачът и кандидат-купувачът да се договорят на л.с.? Това си е съвсем нормално и в края на краищата продавачът определя на кой ще продаде стоката си. Сега някой може дори да е реагирал по-бързо и дори да е направил по-добро предложение, но по причини известни само на продавача той си определя на кой да продаде стоката си. Да, може да изтървеш добро предложение, но пък животът продължава и не трябва да се правят трагедии.
Поздрави на всички!

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Часовник

Мнение от plamenhar » 10 дек 2014 21:24

Добре е преди да се пише да се чете.

Никаква трагедия няма тук.Не става въпрос за прекрасен Зенит за 100лв. nono
Имам приятели,които ако имат нещо интересно за мен ми се обаждат.
Гледам,пипам и решавам дали ще купя.
Това касае само мен и тях.
Но случая не е същия.
Предлага се нещо публично.
Това значи,че го купува този,който е реагирал най бързо.
Но публично.
Не случайно в повечето форуми първия заявил интерес за нещото в темата е купувача.
И няма никакви колебания и съмнения.
Така мисля аз и знам,че съм прав.
Толкова по този въпрос.

Отговори

Върни се в “Стари обяви”