Часовник Полет

Тук всеки може да пише директно без регистрация.
d_kalchev
Reactions:

Часовник Полет

Мнение от d_kalchev » 16 фев 2014 23:00

Здравейте!

Става въпрос за часовника, който е на заглавната страница горе, в средата! Полет с хронометър! През кои години е произвеждан и може ли да се намери запазен екземпляр!
Ще бъда благодарен на всеки, който сподели нещо или има такъв!

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Часовник Полет

Мнение от omegaqq » 17 фев 2014 00:39

Часовникът с марка Полет, който визирате се произвежда от 64 до 80 година на миналия век. Иначе часовници с тоя механизъм (3017) се произвеждат от 60 година. Може да се намери такъв часовник, но тук във форума едва ли някой ще Ви продаде - просто и ние търсим такива :D . Ако можете да пазарубате в ebay, проверете там, със сигурност ще намерите. Цените им обаче не са никак малки.

d_kalchev
Reactions:

Re: Часовник Полет

Мнение от d_kalchev » 17 фев 2014 22:45

Напълно съм наясно, че няма да е нито лесно, нито евтино да намеря добре запазен екземпляр! Но, поне мога да опитам!
Чиста носталгия - имах такъв, когато бях 2-ри и 3-ти клас... Тоест някъде около 1980-та година...!

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовник Полет

Мнение от Seikosha » 17 фев 2014 23:45

d_kalchev написа:Напълно съм наясно, че няма да е нито лесно, нито евтино да намеря добре запазен екземпляр! Но, поне мога да опитам!
Чиста носталгия - имах такъв, когато бях 2-ри и 3-ти клас... Тоест някъде около 1980-та година...!
Таквози нещо 2-3 клас,не се носи nono Който Ви го е сложил на ръката,не е постъпил много умно,да не кажа друго.
Сигур и за това сега търсите такъв.
В момента в Ebay се продава един за 999$ ,ако Ви върши работа.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

bobozhinov
Reactions:
Мнения: 40
Регистриран: 27 авг 2012 01:12
Местоположение: София

Re: Часовник Полет

Мнение от bobozhinov » 18 фев 2014 03:25

И аз да добавя :) Ако решите да купувате,не се колебайте да се консултирате с форума!Тук има колеги,които могат да Ви помогнат при преценката на конкретен екземпляр.Успех!

d_kalchev
Reactions:

Re: Часовник Полет

Мнение от d_kalchev » 18 фев 2014 17:25

Абе наистина малък бях тогава, ама не помня точно вече повода - баща ми, ми го подари! Обещах да го пазя и да не ходя с него на училище, че да не го потроша някъде... Носих го около две години и веднъж отидох на плуване и... ми го откраднаха от шкафчето в съблекалнята! Винаги, когато минавам покрай този басейн се сещам, колко плаках... И те, така!
Сега, понякога гледам семейните снимки и го виждам на ръката на баща ми...!

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовник Полет

Мнение от Pavlin » 18 фев 2014 18:14

Много жалко, това е един най колекционираните руски часовници! Аз не познавам човек, който е имал такъв през комунизма.

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Часовник Полет

Мнение от sharky1973 » 18 фев 2014 20:24

d_kalchev написа:Винаги, когато минавам покрай този басейн се сещам, колко плаках...
А баща Ви колко ли е плакал...

d_kalchev
Reactions:

Re: Часовник Полет

Мнение от d_kalchev » 19 фев 2014 14:06

Мислех си, че много ще ми се карат в къщи... Но после ми проведоха един спокоен разговор, като насоката беше - повече да внимавам и да се пазя, защото за напред ще имам много приятели и добри познати, които само привидно ще са такива!
След около година ми купиха следващия Полет, вече с будилник! Той и досега си е в къщи!

Отговори

Върни се в “Място за гости”