Въпрос за Ракета-механична, подаръчна от Булгартабак

Тук всеки може да пише директно без регистрация.
Д-р Станчев
Reactions:

Въпрос за Ракета-механична, подаръчна от Булгартабак

Мнение от Д-р Станчев » 10 юли 2014 16:04

Здравейте Господа специалисти,
С голямо удоволствие разгледах Вашия форум и разбрах,че тук е мястото да получа информация за този часовник.Часовникът е подарък за пенионирането на моя баща -някъде 1993-1994г.
За жалост той вече не е между нас.Намерих го сред кутия със стари награди,дипломи и други вещи.Мисля ,че го е носил малко-около година/по данни на майка ми/.
Искам да разбера подробности за модела.Иначе Ракетата цъка превъзходно-изостава само
-14 сек/24часа.Датника работи перфектно.Има нещо много привлекателно в тези часовници.
не може да се опише лесно.
Имам и една CYMA navystar automatic incabloc от края на 70,начлото на 80год.Тя е купена в Белгия и ми е подарък за абитуриентския бал.Ще снимам и нея. Тя има проблем след едно почистване ,"майсторът" загуби някакво уплатнение и сега работи ,но някак хлопа и се движи леко циферблата.Може ли да се поправи?
Благодаря в аванс на всички и хубав ден!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Въпрос за Ракета-механична, подаръчна от Булгартабак

Мнение от Pavlin » 10 юли 2014 17:00

Здравей и добре дошъл!
Ракетата е модел края на 70-те и началото на 80-те години, с механизъм 2628. Интересен е капака, гравировката е правена според мен на машина още в завода на Ракета.
Чакаме да видим и Симата. :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за Ракета-механична, подаръчна от Булгартабак

Мнение от Seikosha » 10 юли 2014 17:34

За жалост мога да кажа ,че Ракетата ,май 2609 НА (както писа по-горе колегата),няма колекционерска стойност като часовник,масов е и стандартен,правен в много бройки като количество. Истинската му стойност е,че е бил на баща ви, за това го пазете като спомен за родителят ви,защото иначе материалната му стойност е нищожна. А надписа "Булгартабак" сигурно е ударен после с цел подаръчни или наградни часовници,трябвало е и да го ударят и наопаки ,да е под или над номера,а сега е на обратно.
И аз чакам да видя Цимата,таман съм на такава вълна в момента.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Място за гости”