Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 7 мнения ]
Автор Съобщение
 Заглавие: OVARAS
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2014 21:54 
Здравейте , имам един оварас който така и не го харесах , купих го преди 20 и ... год. и се направих на майстор след няколко дена и му чупих колелцето за сверяване , машината падна от касата и с нея и емблемата и така си седя полвин век в шкафа при химикалките , наскоро един приятел луд фен на часовниците го взе и го занесе на майстор и човека го оправи . това което ме учуди ,каза че е швейцарски но от най-евтините модели и двамата ми казаха предполагаема цена но на мен ми се стрева тяхната отценка нереална , ще съм благодарен ако някой маже да ми помогне с отценка,та да преценя дали да му пускам обява или въобще да не се занимавам с него. .
Изображение

Изображение

Изображение

Докладвай
Върнете се в началото

Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: OVARAS
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2014 06:28 
Специалист

По принцип един предмет струва колкото се продаде.
Та за часовника.
Има различни Овараси-автомати със стоманени корпуси.
Които са по скъпи.
И такива с покритие на корпуса и ръчно навиване-които са евтини.
Вашия като гледам снимките е от вторите.
Механизма е този вероятно:

Изображение

Евтино изпълнение.Вероятно-Тайван,или Хон Конг.
Подобни из нета се продават по 20 до 40лв.

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2014 10:33 

Този не е стоманен (само капака е) - Няма особена стойност. Не си заслужава да плащаш за ремонти и после да търсиш начин за покриване на разходите. И аз имам такива - те са с швейцарски евтини машинки , но останалото е правено в Тайван. Само автоматичните са с машина ЕТА

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2014 18:00 
Специалист

Напълно поддържам мнението на колегите по горе,само ще добавя,че марката OVARAS може и да е регистрирана в Швейцария,но това не значи ,че е швейцарска. Преди около 35-40г. може да е била правена в Швейцария с оригинални и качествени швейцарски части,но по-късно явно собствеността е преминала в някой азиатска фирма и за това се наблюдават често такива екземпляри,които как да кажа ...са....доста недобра реплика. Като гледам безумно направеният циферблат,където чак се мъдри и цветето Sikura японски символ и запазено лого (в червено) на износните модели на Ricoh ,то най малкото в Хонг Конг е правен,или в някой гараж по долното течение на Ян Дзъ. Съжалявам и аз ,че трябва да Ви разочароваме,но такъв часовник ,не струва и 10лв. n_sad

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2014 20:32 
Благодаря на всички за отговорите , честно казано още когато го взимах имах съмнения че е менте но го приех философски , поредната глупост . Моя приятел ме потдикна така да се каже пак да му обърна внимание и часовникаря каза че е истински но съмата му изработка не ми вдъхва доверие и затова писах тук и вече като знам каква му е стойноста не си струва да го пускам в продажба то той неможе да покрие разходите за куриер . междо другото моя приятел не пише по форумите но притежава доста внушителна колекция от приблизително 80 действащи модела и около 30 за ремонт и пак заради него отидох и си купих нов Восток автомат а ако съдбата ме замери с някой лев съм хвърлили око на една Цертина мислих за Тисо ама той ме разубеди на пък и Цертината е по-красив според мен но това е само ако съдбата е по благосклона не както винаги със сопата D:

Докладвай
Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2014 21:43 
Специалист

То зависи колко е голяма сопата :lol: Всички ,малко ,или много се влияем от нея,но ако човек веднъж се е заразил с тази краста.... отърване няма. Цената е относително нещо,зависи кой какво харесва и какъв смисъл влага в тази дума. Радост носят не само скъпи часовници,а и такива които са редки,поучукани,но те грабват с история,ако ще е нещо което ще се носи ежедневно,това е друг въпрос,но другото... другата тръпка.... е вече друга рабоота :)

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2014 19:13 
Цитат:
Радост носят не само скъпи часовници,а и такива които са редки,поучукани,но те грабват с история,ако ще е нещо което ще се носи ежедневно,това е друг въпрос,но другото... другата тръпка.... е вече друга рабоота

Да определено е така аз не съм страстен колекционер като вас просто ме радват механични автоматици и определено ще ги носа за сега съм с Восток защото е интересен и удивително точен
поне засега ,ката имам възмажност съм си харесал Цертина а има един модел на Польот който бих го взел като колекционер .

Докладвай
Върнете се в началото

Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 7 мнения ]