Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 2   [ 36 мнения ]
Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014 17:59 
Добър ден! Понеже прочетох в тази ваша тема http://chasove.com/viewtopic.php?f=55&t=217&p=35794#p35794
едно мнение с което не съм много съгласен:

[b]"Нали ви е ясно, че това е модел от периода на раждане на марката. Тогава са били никакво име. Даже много хубава машина са сложили."[/b]

и понеже Брайтлинг са една марка ,която много уважавам,си позволявам да ви представя една малка част от историята на марката,все пак е хубаво да се набляга на истинските факти.

1884: В Сент Емиер, в планината Юра, Швейцария, Леон Брайтлинг отваря работилница, специализирана в направата

джобни хронографи часовници за научни и промишлени цели.

1892: Леон Брайтлинг се премества в Ла Шо-де-Фондс, център начасовникарството в конфедерацията по това време.

1914: Леон Брайтлинг умира. Неговият син Гастон Брайтлинг поема компанията.

1915: По време на Първата световна война, като отчитат, бързите промени в авиацията, както и необходимостта от

прецизен часовник, за тази цел, Гастон въвежда първият си ръчен часовник хронограф предоставен на пилотите.

1923: Брайтлинг разработва първият независим хронограф pushpiece. Започване на броенето,стопиране и после връщане

към нула,функция,която преди се е контролирала от коронката.

1932: Синът на Гастон Брайтлинг - Уили Брайтлинг, поема от баща си ръководството на компанията.

1934: Брайтлинг разработва часовник с втора pushpiece функция Това изобретение дава допълнителни възможности и

определя и дизайна difinitive на ръчният хронограф.

1936: Брайтлинг става официален доставчик на Кралските военновъздушни сили. Това бележи началото на

дългогодишните му връзки към авиацията.

1942: Брайтлинг стартира първият модел Chronomat, и дава разрешение да се ползва от армията на САЩ

1952: Брайтлинг създава Navitimer, ръчен инсрумент оборудван с така нареченият "навигационен компютър" който може

да борави с всякакви изчисления в процеса на полета на един самолет.Този супер хронограф бързо става любим на

пилотите от цял свят.

1962: Астронавта Скот Карпентър носи хронографа Cosmonaute по време на орбиталния си полет на борда на космическа

капсула Aurora 7.

1969: Брайтлинг въвежда самостоятелно winding-up хронограф. Това техническо постижение представлява важен пробив за

цялата швейцарска часовникарска промишленост.

1979: Ернест Шнайдер - пилот и производител на часовници поема поста на ръководител на Брайтлинг под чието

ръководство Компанията продължава да произвежда часовници от най-високо качество в света.

Докладвай
Върнете се в началото

Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Breitling
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014 18:39 

Добре дошъл в нашият форум!

Така е! Не се изразих правилно, за което се усетих, но вече бях го написал. :)

Но дори и да има няколко нововъденения, за такъв голям период от време, не става автоматично велика марка. В тези години доста по неавторитени понастоящем фирми и марки са имали много повече регистрирани патенти.

Исках да кажа, че коментираният модел е от зараждането на известността на Брайтлинг. :)

Аз пък с такива самоопределяния като последното изречение не мога да се съглася:
гост написа:
...1979: Ернест Шнайдер - пилот и производител на часовници поема поста на ръководител на Брайтлинг под чието

ръководство Компанията продължава да произвежда часовници от най-високо качество в света.

През 1979г. са били много далече от едни от най качествените часовници. Съжалявам ако съм накърнил нечии чувства! Естествено, ако някой предостави факти и доказателства за това горно твърдение, ще си променя мнението. :b

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014 19:10 
Не съм казал,че марката е "велика" ,но тя е била много и достатъчно реномирана доста по-назад във времето,е ,не са я носили селски чираци,а летци и астронавти. М/у другото е много свързана с една друга неизвестна марка - Bently. Няма обида,има незнание.

Докладвай
Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014 19:16 

Отново съм съгласен с Вас!
Има незнание, и то в голяма степен. Ще бъде прекрасно ако хората научат че е имало доста повече от 3 марки.
Също така, ще бъде много добре ако ни покажете някой модел носен от пилоти и астронафти, ще ни бъде интересно. Казвам го с най добри чувства. :)

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014 19:29 
Специалист

В другия форум вече има и цена-800лв.
За Felsa 4002-и каса от Breitling!
Множко.
Но за всеки влак...
И каква е връзката с Bently?
И какво общо има с този часовник?

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014 19:37 
Разбира се ,аз нямам това удоволствие да имам този модел използван и от астронаВт,прекалено скъп е за мене,но в нета може да се види на много места,например тук http://www.interwatches.com/blog/2011/01/21/Breitling-Cosmonaute

Докладвай
Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014 19:47 
Специалист

Breitling в периода на показания часовник ползват предимно чужди механизми.
FHF,Venus,Waljoux,Lorsa и други.
Великите марки доста преди това са си изработвали и конструирали сами
механизмите.
Breitlig малко бие на бутикова стока.
Нямам лоши чувства-ще ми се да си имам и аз.
Но малко ги преекспонират.
Десетки марки са пращали часовници в космоса-кои добри,кои не чак толкова.
Това не е критерий,а по скоро маркетинг.

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014 20:01 

Благодаря за поправката!
Темата е обширна и създава предпоставки за зараждане на враждебни настроения. Аз също бих искал някой от модерните модели, не съм хейтър.
Съгласен съм, че в днешно време името им тежи, но това не важи за миналото. Както каза Пламен, всичко е маркетинг и реклама. Да стане даден модел известен е било платено за това.

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014 20:20 
Аватар

"Гайгеровия брояч" на Джеймс Бонд е продаден за за 160 хил. щ.д. http://www.christies.com/about/press-ce ... aseid=6414 :)

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014 20:25 
Не знам,може би има някакво неразбиране,пак повтарям,че не съм казал,че марката е велика,но и даденото мнение за нея ,не беше съвсем коректно,за това се включих. Аз не съм специалист,но от това което ми е било интересно и съм чел през годините,затвореният цикъл на производство,що се отнася до швейцарските часовници е присъщ само на една шепа марки и то в определен период от време,когато така е било икономически изгодно. Повечето марки,каквато е и Брайтлинг,която е произвеждала в началото само части и цели часовници,а не цели механизми. Механизмите които са създавали са решения на тяхното конструкторско звено,а кой е осъществявал поръчката е и без значение и едва ли може да се намери информация. Такива са в огромното си количество марки и Грюен и Булова и Сейко и Ролекс,ако щете,няма нищо странно,това е било политика на една фирма и дори да е произвеждала собствени механизми, е нямало нищо странно да произвежда такива на базата на други,тука влизат в това число и най-големите Омега ,Ролекс,Лоджин Тисо и т.н.
Май се увлякох и изморих и за да не става излишна полемика,ви казвам довиждане и бъдете здрави.

М/у другото Фелса в никакъв случай не е под средният клас,по-скоро точно обратното,а Брайтлинг никога не са ползвали Лорса която е френски механизъм за своите часовници.

Докладвай
Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014 22:01 

Подходих леко с пристрастие, признавам си!
Но реакцията ми по скоро е породена от незачитането на редица други марки с много по голям принос за часовникарстовото.

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014 22:58 
Moderator
Аватар

Аз и тук ще напиша :-)
Ръчните часовници в авиацията са горе-долу като дайверите - използват се главно като аксесоар, а не като инструмент. За инструмент отдавна са станали неудобни, ненадеждни и с неопределени метрологични характеристики.

Последна промяна varban на 04 Сеп 2014 23:25, променена общо 1 път

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014 23:23 
Темата беше за Брайтлинг и се извинявам за всички други класни марки ,че не съм им обърнал внимание,а на последният колега,който явно е вещ по материята,ще кажа,че там от където съм се мъчил да скалъпя някакъв превод по темата,има и такъв термин като инструмент,може би не е правилен израза,но пък от друга гледна точка има доказателства,че някои от моделите са правени специално за Space с допълнителни функции. Дал съм линк,ако трябва и имате интерес ,мож да видите и други подробности. Може да е рекламен трик,може да е технически нищожно,но са го направили,искате ли да ви дам примери за нищожни неща в часовникарството? Марката е уважителна,влезте в Гугъл и ще видите хронографи с тази марка,толкова,колкото малко марки са произвеждали. За мене е все едно ,дали ще признаете една истина или не,това едва ли ще я промени.

Докладвай
Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014 23:43 
С извинение искам само да допълня ,че този абзац от по-горе "През 1979г. са били много далече от едни от най качествените часовници." е изключително неточен. След тази година Брайтлинг преминава постепенно към кварцовите механизми,а механичните легенди остават в историята на марката,като при повечето механични колоси. Марката е била винаги една,доколкото знам,последно собственост на катарски консорциум(без да съм уверен на 100) и въпреки всичко,една голяма част от акциите се държат от наследниците на Леон Брайтлинг.

Докладвай
Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2014 07:46 
Специалист

Гост,защо не пуснеш тема,ще ми е интересно да науча за историята и механизмите им?

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2014 16:37 
Аватар

Историята на механизмите започва през 2009г. за 125 годишнинената е произведен първия механизъм в историята на Брайтлинг B01
Според мен не нужно да си правил механизми за да си добра марка. В крайна сметка нали затова съществува разделението на труда.

Бих перифразирал последното изречение от цитираните по- горе дати.
През 1979г. Ернест Шнайдер не заема пост в Брайтлинг, а купува търговското име на фалиралата фирма и продължава да развива своя бизнес под името Брайтлинг.
По същото време и други бизнесмени купуват разни неща например друг пилот и ентусиаст Хелмут Син купува името Навитаймер и затова днес някой от неговите пилотски часовници носят това име.
Други пък купават запасите от части до днес пускат малки серии с тях.

Последна промяна trk2 на 05 Сеп 2014 17:03, променена общо 1 път

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2014 16:44 
Moderator
Аватар

Аз също бих прочел интересни неща за тази марка. Гледам с респект на нея по скоро от главозамайващата реклама и цени. Просто се доверявам сляпо на мнението, че това е изключителна марка. Но по същият начин подхождам и към някой екстравагантно недостъпни автомобилни марки.
Тук обичаме сладките приказки, а разказана от един истински фен като теб (гост) който брани бих казъл интелигентно позициите си.. ще бъде интересно на всеки от нас.
Добре дошъл си във форума със своето име или псевдиним т.е. регистрация.

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2014 19:03 
Много се радвам,че има и интерес към темата,но едва ли ще мога да я продължа.
Иначе аз си имам регистрация Сашо, там ме наричаха някои хора Сейкоша сан.

Докладвай
Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2014 19:11 
Специалист

Абе мина ми през акъла такава мисъл. :D
За лорсата съм се заблудил от логото.
L-Landeron.

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2014 20:03 
Moderator
Аватар

гост написа:
Много се радвам,че има и интерес към темата,но едва ли ще мога да я продължа.
Иначе аз си имам регистрация Сашо, там ме наричаха някои хора Сейкоша сан.

Е сега си малко Сейкоша бан, ама важното е да поддържаме нивото.
lol2 :banana

Докладвай
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 2   [ 36 мнения ]
Отиди на страница 1, 2  Следваща