Полет Въпрос

Тук всеки може да пише директно без регистрация.
Reloj
Reactions:

Полет Въпрос

Мнение от Reloj » 22 май 2016 18:34

Здравейте, сдобих се с часовник който много ми харесва и смятам да го нося ежедневно, а именно Полет автоматик 2627н с ръчно навиване. От Интернет разбрах само модела механизъм и почти нищо друго. Изглежда е много масов и не е предмет на обстойни дискусии. Та може ли да ми помогнете със следните неща - Как се сменя деня от седмицата? Малкото копче сменя мигновено датата, но деня? Часовника си сменя всичко сам, но върви с ден на зад, а не вярвам да няма бърз начин за смяна. Коронката колко положения има? Не смея да я дърпам силно. Има ли бърза смяна като при Восток? На каква точност мога да разчитам- часовника е NOS и е профилактиран, но ми работи на около 60 сек за 24h назад. Това не ми е проблем защото много ми хареса и смятам да го нося ежедневно въпреки лошата точност. Много благодаря на всички отзовали се на въпросите ми.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Полет Въпрос

Мнение от atanweb » 22 май 2016 20:58

Привет, личи си, че ще носиш часовника с удоволствие и ще полагаш грижи за него.
Изображение

Разучи го спокойно без да се притесняваш. че ще го повредиш. казваш нов е значи ще ти завиждаме.
Части за него има много и навякъде и не са скъпи. Механизмите от това семейство 26XX имат много взаимнозаменяеми части.
В описанието казваш, че е с ръчно навиване и понеже има вариант с ръчно навиване без автоматичен модул ще го напиша тук Poljot 2628.H - инфо тук - http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... jot_2628_H" onclick="window.open(this.href);return false;
В линка по горе както и за 2627 е описана смяната на деня и датата:
day: set by changing 20:45-0:10h
date: set by pusher at 8h
or by changing 20-24h

Ще се радваме да качиш снимки на твоята гордост. 27 или 28 е?
Ето и снимка от каталог с информация за механизма
Изображение
Изображение

Ще се изненадаш колко хубави и достъпни часовници се намират когато човек се интересува и знае какво търси.
Успех! очакваме следващите ти теми и въпроси.
И не на последно място - Добре дошъл във форума.
Изображение

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Полет Въпрос

Мнение от nevenbekriev » 22 май 2016 21:38

И от мен добре дошъл!
Само да допълня - коронката има само 2 положения - навиване и сверяване. Денят от седмицата се сверява с превъртане на стрелките. Бързият начин, който ти подсказва Сашо - въртиш напред, докато се смени датата - около 24:00. След това връщаш назад до към 21:00 и пак напред - в 24 ще смени отново. По този начин настройваш деня. Датата - с бутона.
Изоставането може да се коригира, стига да е постоянно и часовникът наистина да е профилактиран.
Последна промяна 1 на nevenbekriev, променена общо 22 пъти

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Полет Въпрос

Мнение от stepona555 » 22 май 2016 21:41

С тоя ник някаква иберийска подкрепа ли надушвам.
Bienvenido cavallero :b
Изображение

Reloj
Reactions:

Re: Полет Въпрос

Мнение от Reloj » 23 май 2016 08:31

Здравейте, приемете моите искрени благодарности! Точно това исках да разбера. Коригирал съм дата и всичко е точно вече. Наистина приятна изненада с толкова изчерпателна имформация! В каталога го видях моя от лявата страна на най долна позиция позлатен с римските цифри. Ако може само още един въпрос- Нали няма проблем някакъв да си го донавивам на ръка, ако не съм го носил целия ден, да го пренавия или нещо подобно? Както сега са празници примерно. Ще опитам да кача снимка. Поздрави и хубав ден на всички, а да и Muchas gracias :) Ползвам Испански когато е необходимо :)
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Полет Въпрос

Мнение от omegaqq » 23 май 2016 10:37

Reloj написа: Ако може само още един въпрос- Нали няма проблем някакъв да си го донавивам на ръка, ако не съм го носил целия ден, да го пренавия или нещо подобно?
Няма никакъв проблем да си го навиваш когато и както ти е кеф. Автоматичните часовници не са с твърдо закрепване на пружината и поради тази причина тя започва да приплъзва след навиване до край.

Reloj
Reactions:

Re: Полет Въпрос

Мнение от Reloj » 23 май 2016 12:39

Ееее чудесно! Нека да навърти много и безпроблемни километри на часовата стрелка!!! Поздрави на всички

Отговори

Върни се в “Място за гости”