Дискусии по отношение на конкурса "Умение да върнеш времето"

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Дискусии по отношение на конкурса "Умение да върнеш времето"

Мнение от atanweb » 24 дек 2013 13:30

Тук можем да пишем свободно по темата на конкурса.
Днес най-вероятно до края на деня ще бъде обявена и стойността на наградните ваучери.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от Seikosha » 24 дек 2013 14:10

Бързам да питам,макар,че едва ли ще участвам: Ще има ли някаква специална регистрация и какъв е срока за регистриране,ако има такъв и втори въпрос: Не се споменава какъв часовник по избор да участва,ръчен,настолен,будилник,трябва ли да е руски, или може да е и проклет швейцарец или самурай? :) Чисто възстановяване на първообраза на участника ли трябва да е,или може да се заменят части с нови (например циферблат,коронка) и може ли да се участва с нещо направено примерно преди дни,но с подробен снимков материал,или за проекта трябва да е ново начинание(може би така е правилно) Критерият за оценяване,ще включва ли първоначалният вид на часовника или само крайният резултат,че да търся нещо намерено на дъното на океана.:lol: Те въпросите станаха май повече,ам дето ще пиша пет поста :redface
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от atanweb » 24 дек 2013 14:46

Ще има ли някаква специална регистрация и какъв е срока за регистриране?
Няма специална регистрация за този конкурс, желаещите могат да се похвалят тук в тази тема или направо да публикуват работата си в основната тема.
Кой както успее да публикува там такъв номер ще е в конкурса.
Не се споменава какъв часовник по избор да участва,ръчен,настолен,будилник,трябва ли да е руски, или може да е и проклет швейцарец или самурай?
Вече може би се усеща свободният дух на конкурса и затова не сме упоменали какъв тип да е часовника. Понеже гледам, повечето тук се интересуват от ръчни часовници, значи и гласовете ще са предимно за ръчни. Но пък знае ли човек може и голям заек от торбата да излезе.
Чисто възстановяване на първообраза на участника ли трябва да е,или може да се заменят части с нови (например циферблат,коронка)
На този въпрос отново ще си отговорят хората които гласуват, ако например човек съумее да запази оригианлното стъкло и да положи труд за възстановяването му то това ще направи впечатление и рабира се ще му донесе някоя и друга точка.
Може ли да се участва с нещо направено примерно преди дни,но с подробен снимков материал,или за проекта трябва да е ново начинание
В регламента е описано, че проекта трябва да е нов и да се направи в следващите 20 дни, ако в момента работиш върху нещо надали ще е проблем да влезеш в играта но има и суловие, че поне една от снимките на етапите по работата трябва да показва нещо свързано с теб или форума. Това условие елиминира вероятността да участват хора със стари или чужди проекти.
Критерият за оценяване,ще включва ли първоначалният вид на часовника или само крайният резултат,че да търся нещо намерено на дъното на океана.
Разбира се ,че има значение първоначалният вид на часовника, колкото е по контрастен спрямо крайният резултат толкова по-голям ефект УАУ!! ще има.

Отлични въпроси, надявам се чрез тях да се ориентират по-добре участниците в конкурса.

Всъщност широкият обхват на този конкурс има за цел да породи работа и върху най-незабелижимите на пръв поглед неща ,нека ви подкажа:
първоначален външен вид - аранжировка на снимка и интересна история на придобиването на часовника
Покажете без цензура колко органична мръсотия изстъргвате и почиствате, методите за обработка.
Отделете внимание на механизма той е в основата дори и работещ не е лошо да мине профилактика снимана и обяснена подробно както например е снимал Пламен в неговите теми.
Обърнете внимание на детайлите като патенти оригинална кожена каишка или верижка, ако няма такава то при желание може да направите и всичко това отново заснето за да му се порадваме и ние.
Накрая във финалните снимки се постарайте да са тематични и всъщност режисирайте всичко това като филм с трогателен сценарий.

Успех!!
Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от kapkan » 02 яну 2014 18:41

Участвам,сега ли да кача снимки как е,или на края като е готов?

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от atanweb » 02 яну 2014 18:53

Чудесно, поздравявам първият участник.
Може би ще е по добре да се поизчакат и останалите да привършат проектите си и след това в последните дни да се публикуват материалите (или на който както му е удобно). Идеята е да не се плагиатства.
Хубаво е останалите които ще участват да напишат по един ред тук.
Успех!
Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от kapkan » 02 яну 2014 18:57

А може ли повече от един часовник,и не трябва ли да качим снимки на сегашният външен вид с нещо да показва датата?

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от Pavlin » 02 яну 2014 19:00

Ники, препоръчвам да се публикува след изтичането на крайния срок. В противен случай може да помогнеш на съперника си с идеи. :wink: Ако имаш възможност, снимай колкото се може повече от процесите. Това също ще помогне в оценяването.

Тъкмо си бях помислил че никой няма да участва. Всеки от нас прави какво ли не, за кеф. Може да се включите с каквото се сетите, с ръчен, джобен, стенен, може дори да покажете как сте сменили едно стъкло(е шансовете за победа намаляват), няма гаранция кой ще победи. Така сме измислили нещата че и най непохватния да има шанс. Ще се оценява по различни показатели, не само по лъскавина. Аз също ще участвам :)

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от Pavlin » 02 яну 2014 19:01

Сашо ме изпреварил. С повече проекти- по голям шанс :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от atanweb » 02 яну 2014 19:08

И аз ще участвам. ;)
Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от kapkan » 02 яну 2014 19:10

Ще ви изненадам с какъв ще се пусна :D А аз понеже го снимах днес ... чудех се за дата,сайта и т.н. ма съм слагал дата и сайта :redface а това за идеята,ми то идеята е само част от цялото,въпроса е кой какво ще сътвори с идеята ;)

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от plamenhar » 02 яну 2014 19:28

Аз сума ти интересни неща направих и публикувах.
В момента нищо интересно.
Следващия път.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от Seikosha » 02 яну 2014 19:40

3017 написа:Сашо ме изпреварил. С повече проекти- по голям шанс :)
Туй пак не го разбрах n_sad Значи ли ,че може да се участва с повече от един проект?
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от nevenbekriev » 02 яну 2014 19:58

Май-май и аз ще участвам...

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от Pavlin » 02 яну 2014 20:17

plamenhar написа:Аз сума ти интересни неща направих и публикувах.
В момента нищо интересно.
Следващия път.
В теб имах надежди, откъм механизми и окомплектовка си доста напреднал вече. Има време, може да ти хрумне идея. Похабени и развалени часовници колкото искаш.
Seikosha написа:
3017 написа:Сашо ме изпреварил. С повече проекти- по голям шанс :)
Туй пак не го разбрах n_sad Значи ли ,че може да се участва с повече от един проект?
Да, можеш да участваш с колкото си искаш проекта. За теб също се чудя защо не си ентусиазиран. Толкова каси са минали през ръцете ти, правиш го дори и без конкурси.
nevenbekriev написа:Май-май и аз ще участвам...
Много ще се радвам ако и ти се включиш, но дори да не го направиш, си имаш причини.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от atanweb » 02 яну 2014 20:31

Неее Сейкоша-та просто питаше дали може да вземе едновременно 1-ва,2-ра и 3-та награда с три от неговите проекти :) Той е папарак и отличен драматург, ще има много емоции.... нали?
Изображение

Отговори

Върни се в “Конкурси, инициативи, срещи и съобщения”