Дискусии по отношение на конкурса "Умение да върнеш времето"

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от Pavlin » 15 яну 2014 10:03

Жалко! Но това не е задължително, само може да помогне в оценяването. Аз не съм пипал механизма, а часовникар. Идеята беше всеки да покаже какво умее, един разглобява и смазва машини, друг изработва части, трети се справя по добре с касите, четвърти с циферблати и много други колеги със специални умения и отношение към предмета.
Все пак това ни е първия конкурс, ще има и други.
Вкючвайте се смело, нищо не струва :)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от rosen_er » 15 яну 2014 10:07

И от мен един глас за "Енчо" .Висш пилотаж ,браво Сейкоша icon_clap

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от DHM » 15 яну 2014 10:42

Кой тос Енчу, бря??? :o
.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от rosen_er » 15 яну 2014 11:08

Нещо за този конкурс се пише в две теми:една за правилата и втора самия конкурс.Та виж работата на Сейкоша в другата тема.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от kapkan » 15 яну 2014 12:04

За другият път ще знам да измислям добра история и име ;)

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от DHM » 15 яну 2014 12:24

Работата на Мишо ( Сейкоша сан, демек ) я гледах още снощи :lol: Ама защо му викате Енчо не разбрах :redface А колкото до сътвореното и показаното, то за мен бате Мишо е безспорен фаворит!!! n_thumbsup
Ники, не реви :D Ти като ходи във Варна и беше на гости на Мишони да беше краднал от майсторлъка малко, а не само около софрата и мезенцата да се въртиш :mrgreen:
.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от kapkan » 15 яну 2014 13:01

DHM написа: Ти като ходи във Варна и беше на гости на Мишони да беше краднал от майсторлъка малко :mrgreen:
Нещо не съм направил както трябва ли?
Не съм ревал,не мога да пиша истории, и вицове не мога да разказвам,майсторлък си е n_thumbsup
Всички са се представили отлично,аз награда не гоня,часовника щях да го стегна и без конкурс,радва ме инициативата да върнем живота на вещ забравена от времето но носеща белезите на своята история,мен това ми стига.За да не ме разбереш грешно,на Сейкошата работата ми е фаворит за конкурса.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от atanweb » 15 яну 2014 18:40

Браво Мишо, страхотно представяне и трите ми легнаха на сърце. Аз си спомням Енчо, беше в ръцете ми, и кате се замисля, от къде е дошъл от къде е минал за да стигне до теб. Явно има още много сила и късмет в него.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от Seikosha » 16 яну 2014 06:00

Благодаря Сашо,а и на другите колеги за ласкавите думи. Бях забравил,че ти първи си се докоснал до Енчо,през колко ли други ръце е минало хайванчето,от Швейцария,на 10000км. до Сибир,от там в Украйна и накрая при кьоравият папардак във Варна,да го уважи и да го представи на конкурс :) Колко ли км. е навъртял,на колко ли китки се е гиздил,колко ли хиляди очи са го поглеждали,къде ли се е въргалял в купчини пълни с нестретници като него n_sad Ето за това казвам,че идеята за конкурса е чудесна,така се създават истории. Защото за себе си си реших(макар,че за Енчо беше ясно) в чест на първият ни конкурс и трите ми участника и Енчо и Рачето и Славчо,да бъдат осиновени и прибрани в кутията с надпис "Не се продават!!!" в отделна кутийка ,на която ще е написано " Участници в I-ви конкурс по възродена красота 2013/2014г." И когато внуците пораснат някой ден,ако съм жив да им показвам кутията със съкровището и да има разправям спомените свързани с тях ....." А, тези тричките бяха на конкурс" ,а пък в един по-далечен миг,те да произнесат: " А тези тричките,прадядо ви,саморъчно ги е драл с пилата и ги пратил на конкурс по красота" :) Така се запазват нещата и така се създават родови истории,покрай предмети,покрай случки,а трябва да имаме памет.Казано е,че "сърцето не боли ,ако умът не помни" ,аз предпочитам да ме боли и децата ми да ги боли и внуците ми да ги боли,защото без памет,ще се превърнем в зомбита.
Иначе Сашо,ако съм честен,не можах да направя презентацията както исках,но сам съм си виновен,а ти така вдигна летвата,че всичко друго прехвърча отдолу ,като подгласници на Сергей Бубка, ми ти си поет бе чоджум,ти създаваш балади,импресии,визуална наслада.
А Павлин откровено ме изненада,знам,че не ги прави често тези работи и за това му прави чест,че като един кептън на кораба, положи толкова труд с блестящ резултат,пример за солидарност и съпричастност с идеята.
Капкан чук пък който не прочел добре условията на конкурса и не успял да "измисли" история,ще му кажа: Няма и нужда приятел,можеше само да постнеш снимките с един начален надпис " Безмълвна красота" и щеше да е достатъчен и да отговаря на истината n_thumbsup
Разбира се адмирации и за прощапулникът на колегата Омега,с неговият чудесен стенен Маяк,с който допълни разнообразието от часовници в конкурса.Сигурен съм,че следващият път,ще представи някой "гаден" Ориент. :)
За това ми е малко чоглаво с тези гласувания и награди,мисля,че всички участници са постигнали отличен резултат и заслужават адмирации,каквито и получават вече. Мисля,че и много ще се затруднят и гласуващите,а и начинът на гласуване може би малко затруднява, трябва за всеки участник да се пишат по 3 показателят точки,абе ангажиращо е. Ами ,ако бяха 20 участника? Лелииий утиди коня у ряпата :lol: Що не вземем,този конкурс да го обявим за демо версия,вече всички разбраха ,че няма нищо страшно,а си е и шоу и следващият път ще се включат и тежката артилерия - Невен,Пламен,Върбан наш, Ковача,Митака с някой "комерсиален" n_thumbsup ,а и Лаврентий Пальiч ще се престраши и онуй електронното Дреадексче,ще вземе да възстанови някой бушон :) ...Роската nono,той е за другият конкурс"Как да съхраним автентичността" А може и за състаряване има хора с опит и по тая тема :wink: ,абе става богатство да гледа човек и да се радва,я вижте,за какво кратко време ,се възродиха 8 часовника, върнати към живот,да радват,а не да обират паяжините по чекмеджетата.
Запрятайте ръкави,виждате ,че няма нищо сложно,подръчни материали,хъс и любов,защото всяко раждане е свързано с любов remember!
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от kapkan » 16 яну 2014 10:29

Секошата,бе като ме мързи да пиша,а и съм с първо отделение lol2 (незавършено) ма се присъединявам към писаното от теб :) гласуването би било по-лесно на анкета,всъщност три анкети за всеки от показателите и сумиране на края

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от Seikosha » 16 яну 2014 12:59

Имах предвид,въобще да отпадне гласуването и наградите и този конкурс да е само като показна версия,а в следващият да се включат повече участници и там да има люта битка :wink:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Дискусии по отношение на конкурса.

Мнение от Pavlin » 17 яну 2014 16:11

Конкурсът ще приключи по предварителен регламент. Разбираме че начина да направите това е малко объркващ, но целта е да се даде обективна и комплексна оценка.
Призовавам всеки който може да отдели 3 минути, нека го направи. Ако не излъчим победител, наградата ще бъде разпределена по равно между участниците.

Добавка: За следващите конкурси, всички ваши предложения и препоръки ще бъдат взети под внимание.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от rosen_er » 17 яну 2014 16:56

Капкан и Сейкоша участват с повече от един проект.Как да гласуваме за тях?Като цяло или да споменем един от часовниците (този който най ни е харесал) и да дадем оценка за него?

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от Pavlin » 17 яну 2014 17:16

Логичен въпрос! Би трябвало да гласуваш за този, за който ще дадеш най висока оценка. Но нищо не пречи да оцениш всичките им проекти.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от kapkan » 17 яну 2014 17:18

Всеки по отделно и за себе си,така ще честно
кога почва гласуването

Отговори

Върни се в “Конкурси, инициативи, срещи и съобщения”