Конкурс "Умение да върнеш времето"

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от atanweb » 24 дек 2013 13:30

Здравейте, за мен е радост да обявя началото на дългоочакван конкурс който ще ни въвлече в интересна надпревара в уменията на съформуци да връщат живота в часовниците си.
Основната идея на конкурса е да покажете с подробности работата по избран от вас часовник, като водите хронология чрез снимки и текст дори до най-малките интересни подробности.
Освен състезателния характер на тази тема тя ще бъде и добра инструкция за начинаещите в това хоби.
За да повдигнем състезателният дух и желанието за участие е обявена награда от 100лв под формата на ваучер, който може да бъде използван в току-що стартиралият уеб-магазин за часовници, аксесоари, резервни части и инструменти - www.chasko.bg наградата ще бъде разпределена между участниците класирали се на 1-во, 2-ро и 3-то място.

Пожелаваме приятни емоции и успех в надпреварата.

Регламент
1. Проекта да бъде осъществен след обявяването на началото на конкурса.
2. Времето за осъществяване на проекта е 20 дни от 24 декември 2013г. до 14-ри януари 2014г.
3. Проекта да бъде заснет на минимум 5 етапа т.е. снимки от процеса на работа като поне на една от снимките трябва да има разпознавателен знак, че снимките и проекта са ваши. Например снимка до предмет за който знаем, че е ваш или на фона на началният екран на форума.
4. Гласуване от всички регистрирани участници, които имат регистрация преди началото на конкурса.

Точкова система по следните критерии:
*1. Максимално възстановяване на оригиналният външен вид от 0-10т.
*2. Ремонт или профилактика на механизма от 0-10т.
*3. Интригуващо представяне на проекта словом и нагледно чрез снимки или клипове от 0-10т.
Всеки, който гласува в конкурса може да оцени проекта на участниците по всяка една от точките на оценяване например:
участник 1:
1 - 6т.
2 - 8т.
3 - 9т.
участник 2:
1 - 9т.
2 - ...
3......

Така ще съберем общата оценка на участниците и ще ги класираме след 10 дневния период на оценяване.

На участниците, които не успеят да се класират в първите 3 места остава неповторимото чуство от възраждането на часовника от проекта му и споделените приятни емоции в конкурса.

Календар на събитието:
24 12 2013г. - Стартиране на конкурса
14 01 2014г. - Краен срок за публикуване на материалите на участниците в тази тема.
24 01 2014г. - Краен срок за гласуване по точки.
25 01 2014г. - Обяваване на резултатите от конкурса.

При въпроси и коментари по отношение на конкурса, моля да ползвате втората свободна тема за конкурса.
viewtopic.php?f=55&t=2543" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от omegaqq » 05 яну 2014 23:06

Шу стана бе, Танасе? Нема ли некой мераклия да отпочне?
Епа кото нема я ке почнем!

Избрания часовник за реставрация е Маяк на ЧЧЗ и е произведен 77г. Избора падна върху него, защото такъв имах подръка (не че нямам и други, но..), рядко някой пуска снимки на такива механизми във форума, частите са сравнително големи (а аз вече одъртявам и ставам недоскив), по-лесен е за снимане. Сигурно има и други причини, но сега се сещам само за тия.

Да отпочнеме с процеса на реставрация, но преди това млко история.
Часовникът е закупен от битака преди доста време, естествено неработещ. След кратък пазар с брат'чеда на Костов цената се закръгли на 2 български лева. След неуспешно търсене на дребни, рома ме подкани: Ай дай колкот имаш! И така цената падна драстично на 1,80 :redface .
На първите четири снимки съм се опиталда хвана началното състояние на часовника и съответно на механизма. Вижда се известно количество ръжда по стрелките и бая прах по машината. Но не това е причината да не работи часовника. На третата снимка съм се опитал да хвана капката масло между спиралата и едната спица на баланса. Явно предния собственик се е опитал безуспешно да подкара часовника, смазвайки го поголовно и обилно.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Следва разглобяване. На следващата снимка съм се опитал да покажа остатъци от маслото върху основната платка на механизма.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
На следващите три снимки продължаваме да разглобяваме и съответно пак показваме остатъци от масло (ако се бях сетил по-рано можех и някоя туба да си напълня :mrgreen: )
Изображение

Изображение

Изображение
Най-накрая механизма е разпарчетосан и по-дребните части заминават в стъкленицата (Грешно наречена "съкленица на Петри". Къ ша а на Петри бе, моя си е :diablo: и само някой да се усъмни в противното :tommy: ) за почистване.
Изображение

Изображение
Въпреки почистването върху баланса все още има следи от масло и се налага да бъде изстъргано с клечка.
Изображение
Това остава в стъкленицата след миенето.
Изображение
Най-накрая всичко е почистено и готово за сглобяване.
Изображение
Направи ми впечатление, че резбата на една от гайките е нарязана на криво - нямаше как да не документирам това.
Изображение
Нали не си мислехте, че няма да се справя с профилактиката на тоя часовник?
Естествено преди да се включа в конкурса, го бях прегледал и знаех какво е дереджето му.
Машината е сглобена и готова за работа. остава да се сложи в корпуса.
Изображение

Изображение
Преди окончателното сглобяване реших да изпера и въженцето за закрепване.
Преди изпирането:
Изображение
След изпирането вече личат и бели нишки в него :lol: :
Изображение
Освежаваме стрелките и надписите. Стрелките леко съм забърсал от ръждата резултата е повече от добър. Надписите са обновени с перманентен маркер Edding 751. Следва крайния разултата от труда:
Изображение
Обещаната снимка с ника и часовника настроен в 3:33 (след обяд lol2 )
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от Pavlin » 11 яну 2014 18:50

За да е по атрактивна наградата:
viewtopic.php?p=24575#p24575" onclick="window.open(this.href);return false;

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от kapkan » 12 яну 2014 15:16

Аз реших де участвам с два часовника,един кварцов Пулсар и един тренч.Преди време взех един плик кварцова скраб за да им взема стъклата,но Пулсара беше с ужасно надрано стъкло и го метнах при боклуците.Като се обяви конкурса се чудех с какво да участвам,и ровейки в боклуците той ми се наби в очите,реших ако тръгне да го лъсна,и така се почна.Няколко дни след обявяването придобих два тренча(показах ги в колекция) единя от Митака нямаше какво да му правя но другия беше грозник,реших да го върна сред живите.Снимките са с телефон,а той си има собствено мнение по въпроса как да снима :(
Пулсар:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тренч:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ми това е от мен :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от atanweb » 12 яну 2014 22:26

Здравейте и от мен.
Бих искал да презентирам моето участие в конкурса по възможно най-интригуващият и увлекателен начин, така, че да станете съпричастни към емоцията която вложих в работата си.
В началото ще разкажа, за трудният избор на обект за работа който направих. Всъщност аз започнах още два проекта които в последствие бяха изместени със следващият в който видях не само обект на работа, но и история пропита в миналото на нашите дядовци.
След като категорично и без колебания взех решението, проектът да е джобен часовник Молния 3602 18 камней започнах дълго да размишлявам как да предам желанието за възкресяване на една загубена вещ.
Изображение
Пътищата ни се пресякоха при антиквар на който железничарката Молния е била дадена от хора на които е отнето правото да могат да оценяват или пък те сами са стигнали до там, че да са студени като камък към вещи от миналото на хората.
Изображение

Часовникът беше неработещ поради най-страшната участ която може да падне върху часовник, а именно варварска неграмотност причинила това:
Изображение
Изображение
Частите на часовника така бяха слепнали като, че са киснали в асфалтов извор.
Имах сериозни затруднения дори с отлепването на мостовете, някой от които дори се изкривиха и се наложи да ги изправям. Имах тайната надежда за почистването да помогне n-Хептан-а който ми предостави нашият форумен бомбермен (за което ти благодаря Върбан). Положих всички части с изключение на анкера и счупения баланс в бурканчето което ползвам за тези цели и го оставих да кисне 48 часа. След направена проверка с голямо огорчение установих, че визуално лепилото и мръсотията не са помръднали от частите и предприех друго мислене. Трябваше ми нещо по агресивно което пък щях да мия в последствие. Под ръка имаш само лакочистител, а ми се искаше да е ацетон. След още 24 часа престой този път в лакочистител нещата взеха да поомекват макар и видимо да стояха същите. Всяка една от частите беше старателно почистена с четка за зъби и парцалче и така успешно възстанових всичко.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И отново промити в n-Хептан.
Сглобих механизма и нямах търпение да сложа здрав баланс за пробата. След минути успях да се насладя на това толкова добре познато движение което ни пленява всеки път когато погледне работещ механизъм - балансът танцуваше бясно.
Изображение
След като бях събудил отдавна заспалият другар на железничаря, реших да довърша доброто дело и да го накарам да заблести. Навих ръкави и се захванах с добре познатото полиране.
Използвах абразивна гъба на Скотч-Брайгхт и на ръка свалих по-дълбоките следи от удари и драскотини. След като прецених, че нивото е достатъчно добро се заех с финиша които постигнах с вълнен парцал, паста за зъби и много отделено време. Стъклото също премина познатата процедура с шкурки от номер 1200,1500,200,2500,3000 и накрая пак вълнения парцал с пастата. С почти безчуствени и треперещи ръце успях да сглобя всичко.
Търпението и усилията ми са възнаградени. Резултатът е отличен. Де да можеш да покажа това на истинският собственик на Молния-та - може би отдавна забравен дори от своите роднини.

Изображение

Изображение

Изображение

Приятна гледка и още по-приятно усещане да е в ръката ти.
Бях набрал толкова инерция за работа, че имах желанието да сторя още нещо за този часовник, не само да може да тиктака като нов, но исках да му върна част от миналото му, така, че да не се забравя защо той е по-различен от другите.
Сътворих му едно мое хрумване което бих приложил, ако съществуването ми беше свързано с това да съм железничар. Проектирах и изработих допълнителен предпазен кожен джоб за джобен часовник, съобразен с условията му на работа, а именно тежки и опасни условия за една такава прекрасна вещ.

С подръчни материали и нарочно желана визия сътворих това:
Изображение
Обух работния гащеризон препасах каиша и надух свирката на отпътуващия влак по часовник.
Изображение

Изображение

Приятно гледане:
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от Pavlin » 14 яну 2014 19:25

Здравейте, ето ме и мен.
Още когато започнахме да мислим този конкурс вече знаех с какво ще участвам. За съжаление идеята ми съвпада с тази на Сашо(знаем че е омайник и добър снимач :)) и среща сериозна конкуренция.
През всичкото време, когато съм се занимавал с часовници, съм гледал какви ли не трошляци, с обрани части, ръждиви и на нищо не приличащи парчета метал.
Но когато ми донесоха този часовник като ли че съм усещал че ще стане медийна звезда и я взех за не малка сума пари в това състояние. Намерена е в гора, в пръстта. Нямам представа колко е престояла там. Като цяло няма много ръжда, но и като знам от колко години не се използват джобни часовници...
Ето я и нея:
Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Дълго време се чудех дали да изобщо да я пипам. Часовник с патина! Няма друг такъв! Хората с монетите знаят каква тръпката :) Опитал съм се да я покажа на тези снимки:
Изображение Изображение Изображение

Но както вече казах, съдбата й е била да участва в този конкурс. Започваме разглобяване:
Изображение Изображение Изображение

И отива на баня в Мелиото:
Изображение

През това време, механизма беше при лечител за смяна на ос на баланса:
Изображение Изображение

Първа баня след много години:
Изображение Изображение
Изображение Изображение

Изображение Изображение

Следващият етап е "фейслифтинг" със Саното, невероятен препарат:
Изображение

След него и с новото стъкло придобива по лицеприятен вид:
Изображение Изображение

Изображение Изображение

За малко да забравя:
Изображение Изображение Изображение

Механизмът след процедура по подмладяване и с ново тупкащо сърце:
Изображение Изображение

Като много българи, така и аз си обичам да правя всичко в последния момент :)
Бързам да сложа стрелките, след това един вятър на дремела, вече е полу сумрак и няма време за последните снимки на моята "звезда":
Изображение Изображение


Ето я отново, с цялата си прелест, бляскава, спасена от пълно разлагане в гората и забрава. А заедно с нея си отиват всички моменти по изготвянето и изработката на детайлите и частите, представата за хората които са ги сглобявали, след това мястото й в магазина, мига в който купувача се е вгледал точно в нея и я е избрал, годините през които е служила вярно и сега пак е тук!
Този конкурс беше идея на Сашо, и аз се радвам че успях да участвам в него именно заради това.

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение


Надявам се ви е харесало :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от Seikosha » 14 яну 2014 23:57

Здравейте! Мислех ,че няма да сваря,но май успях да хвана последният влак,причините са разни,но и заради промени в последният момент.Ето така прекарах последните 27-28ч.с темпорална каска на главата и без да мигна.
Изображение
Ще ви покажа избрани три неща,които съм правил в този период и които нещо ги свързва.Снимките са правени в най различни дни и моменти не претендирам за качество,под луминисцента са ,както винаги,а и времето не ми стигна да правя фоторевю.Предполагам,че ще бия всички рекорди в Гинесфорума по най дълъг пост,но който му е интересно ще го изтърпи.

Вижте няколко снимки,на един град,нарича се Енисейск,на левият бряг на великият Енисей,в източен Сибир.Най голямата руска река.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Показвам ги,защото първият часовник който ще покажа е бил на някой сибиряк от този град,в далечната 1939г.Придобих го миналата година,май месец при организираната от Сашо покупка от Людмила от Украйна,беше обявен като неработещ и ми излезе някъде към 18лв.Защо го купих,ще разправя в една друга тема,така или иначе от дълго време седеше в купчинката на масата и реших за конкурса да го пипна.Та състоянието му общо взето беше зле,още от началото се разбра,че ремонтоара не е негов,балансът се оказа здрав,но в едната посока не се движеше,барабанът на пружината се въртеше свободно и в двете посоки и като си мислех,собачката му беше счупена,нямаше секундна стрелка,а циферблата го виждате.Дълго време се чудех какъв е часовникът и механизмът като цяло.Разбрах чак като го разглобих,под циферблата имаше логото на AS елипса и доколкото проверих,е най старото от 1909г.На колко години е обаче целият часовник,мога само да гадая.Енисейск е бил търговски град,още от 16в.и може да е бил на някой търговец.
За да спестя време,че наближава 12ч.ще правя коментари само на някои места.Машината я свалих,измих,почистих,това е още преди Н.Г.Много ми се искаше тази машина да тръгне и след празниците я занесох на близкият хобиубиец да го погледне. Глеа,глеа и вика:ремонтоара не е негов.Питам го защо не навива пружината, Ами то тука е заварено и трябва играчка много,остави ми го и ела след седмица,което значи след два месеца. Не става викам,той е конкурсен.Та общо взето до вчера,часовникът беше почти готов,но след като писах и в другата тема и там Павлин ми каза да не барам механизма,гаче ли перде ми падна пред очите и взех ,че направих нещо което не съм правил никога,свалих баланса,моста,извадих и барабана със зор,понеже винта горе не се развиваше,а се въртеше целият барабан,хакнах една отверка м/у зъбите и малко по малко го развих,чувствах се като неандерталец да рови в компютър,ама благодарение на форума,взех да вдявам кое що е.По нататък не продължих,агренажа си беше наред,нямаше повредени колела,измъкнах и буренцето и другата зъбчатка и турих всичко да кисне в послдната доза хептан за около 3ч.Изсуших и изчетках и стигнах до там,че отворих и барабана(къде беше завареното,така и не разбрах) пружината беше размотана и края,не влизаше плътно в един улей,натиках го някак,пуснах в/у спиралата две капки казанлъшко масло и го затворих.Сглобих го с моста и за проба с една отвертка го завъртях по посока на часовниковата стрелка и ооо, :o чудо,взе да се навива и да иска да се връща назад,бутнах му онуй,дето мислех за счупена собачка и си пасна всичко,навива се с цъкане и собачката държи,защото онази пластина го подпира,глей как го измислили. С баланса брах много ядове,моста така направен,че не можеш да го хванеш стабилно с пинсетите,а трябва да паснат и едни чопчета в едни дупки.На двайстият опит май се получи и оста попадна където трябва и приятели мои,в този момент изживях велика радост, :yahoo баланса си зацъка,още преди да съм завил винта на моста,а той един дълъг,навиваш ,навиваш,а моста се клати,изпотих се. Гледах го и не можех да повярвам,наистина страшно усещане,че за себе си съм извършил геройство да преодолея страха.
Оттам нататък вече неща познати касата съвсем леко само горният слой,чусдесна сплав,като сребро,но и като стомана.Циферблата беше цяла епопея,че и там ми беше сефте(без едно мацане на един с нитро лак) за ъуй направих и тест на един друг с една дупка.За кит импровизирах,с каквото имам,настъргах от акварелен молив,малко "графит"че е най финият като прах,а и най-бял,сложих му лепило и китвах,после пак и пак,дни съм ги работил,шлайфа труден при Сибиряка,щото много тънък слой е емайла отгоре.Използвах и спрей в/у кита,но беше акрилен и мат,та накрая се наложи нацяло да го лакирам,но стана добре.Цифрата е изрисувах криво ляво,върху тази кофти основа нямаше как да стане по-добре,а и бързах. Направих си "четка" от един косъм и разни игли и тъй го докарах. Секундна стрелка свалих от една неработеща Мълния и както имах предчувствие заспа точно,само я скъсих,че беша дълга.Стъклото полирах,старо е с много изтощен материал,но стана за сега,ще го сменя,че е било лепено и ще пада. Изнамерих и една стара кожена безшевна каишка от една Москва(на нея скоро я бях сложил) и рязох,лепих и стана комплекта.Доволен съм. Реших и да го кръстя с хубавото българско име Еньо(Енисей),ам ще му викам Енчо.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Бързам за вторият,една Ракета от един познат антиквар,в лошо състояние,но със здрав циферблат,различни неоригинални стрелки и механизма избързва с 25-30мин/24ч. Свалих баланса,спиралата не беше захваната за едното чопче,мислех да се опитам да я прихвана,ама я оставих спиралата за кратко без надзор,а нещо което се люлее и клати е плячка и не знаеш кой я дебне.Ами туй изрових от козината на наказаната за цял ден в ъгъла Бриджит Нилсен.Тури един нов баланс,намерих две хубави стрелки( чак преди няколко часа видях,че съм забравил,да им сложа пълнеж и ги белнах.Касата започнах да я правя,но ми изкокна една мн.добре запазена и използвах нея.Циферблата го почистих,полирах и маркерите,стъклото полирах,сложих кожа и се получи чудесна Ракетка
Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И последното е един "Юношиские" него,го завърших за 4ч.седеше от години при едни дамски,едно такова черно кат негърче,а с чудесно циферче(него допълнително ще го изрисувам,мисля ,че ще стане и той е на керамична основа) Снимките показват какво съм му правил,само ще добавя,че тази каса,както и други стотина,завършени през последната година и половина,ще ходят на никелова баня,но дотам има още време.Голям симпатяга стана,светна му муцунката на бебчо.Това ми беше занимавка докато съм почивал.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е от мен,знам,че искате още,ама от утре в моята страниица.
Мисля,че успях да върна времето,поне в моите мисли и спомени.
Тримата,като едно време - Тати,мама и аз.(е и кака)

П.П.Сега гледам,че на места снимките са разбъркани,защото са в различно време,но вие ще разберете кое око е. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от Pavlin » 15 яну 2014 22:12

Начало на гласуване за победител в Конкурс "Умение да върнеш времето"

В тази тема ще бъдат класирани участниците в конкурса по точкава система от 0 до 10т. в следните три категории:
*1. Максимално възстановяване на оригиналният външен вид от 0-10т.
*2. Ремонт или профилактика на механизма от 0-10т.
*3. Интригуващо представяне на проекта словом и нагледно чрез снимки или клипове от 0-10т.
Сумата от максималният брой точки ще класира участниците в конкурса.
Времето за гласуване е 10 дни след което резултатите ще бъдат обявени и наградите разпределени.
Няма да бъде отчетен глас от регистрирал се съфорумник след началото на конкурса т.е. 24 дек 2013г.

Тук сме повече от приятели, така, че гласувайте открито и без притеснения. Никой от нас няма да бъде обиден или ощетен. Участниците вече са наградени със своите успешни проекти.

Имате право да изкажете своите коментари, критики и съвети, след като сте отговорили на трите основни точки.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от Pavlin » 17 яну 2014 16:20

За по голямо удобство може да копирате следния образец, като добавите вашите оценки в оставеното за целта място:


*1. Максимално възстановяване на оригиналният външен вид от 0-10т.
*2. Ремонт или профилактика на механизма от 0-10т.
*3. Интригуващо представяне на проекта словом и нагледно чрез снимки или клипове от 0-10т.

omegaqq:
1 - ... точки
2 - ... точки
3 - ... точки

kapkan:
1 - ... точки
2 - ... точки
3 - ... точки

atanweb:
1 - ... точки
2 - ... точки
3 - ... точки

Pavlin:
1 - ... точки
2 - ... точки
3 - ... точки

Seikosha:
1 - ... точки
2 - ... точки
3 - ... точки

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от beria » 17 яну 2014 17:20

Ами да почнем с гласуването :) . Тъй като съм съгласен със Сейкоша, че всички са победители, а пък шефа настоява да се спази регламента :lol: , от мене е това (Йезуитското решение :banana )

omegaqq:
1 - 10 точки
2 - 10 точки
3 - 10 точки

kapkan:
1 - 10 точки
2 - 10 точки
3 - 10 точки

atanweb:
1 - 10 точки
2 - 10 точки
3 - 10 точки

Pavlin:
1 - 10 точки
2 - 10 точки
3 - 10 точки

Seikosha:
1 - 10 точки
2 - 10 точки
3 - 10 точки
Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от kapkan » 17 яну 2014 17:48

omegaqq:
1 - ... 10точки
2 - ... 10точки
3 - ... 10точки

kapkan:
1 - ... 5точки
2 - ... 5точки
3 - ... 3точки

atanweb:
1 - ... 10точки
2 - ...10 точки
3 - ... 10точки

Pavlin:
1 - ... 10точки
2 - ... 10точки
3 - ... 10точки

Seikosha:
1 - ... 10точки
2 - ... 10точки
3 - ... 10точки

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от omegaqq » 17 яну 2014 20:25

omegaqq:
1 - ... 0 точки
2 - ... 0 точки
3 - ... 0 точки

kapkan:
1 - ... 10 точки
2 - ... 10 точки
3 - ... 10 точки

atanweb:
1 - ... 10 точки
2 - ... 10 точки
3 - ... 10 точки

Pavlin:
1 - ... 10 точки
2 - ... 10 точки
3 - ... 10точки

Seikosha:
1 - ... 10 точки
2 - ... 10 точки
3 - ... 10 точки

Нали не мислите, че ще тръгна да оценявам сам себе си. Все пак трябва да има победител в конкурса, а аз участвах повече вдъхновен от олимпийския принцип - "важно е участието, не наградата".

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от plamenhar » 17 яну 2014 21:51

Ех,ако знаех,че такива оценки ще раздавате щях да взема да изплакна една каса... :mrgreen:


omegaqq:
1 - 10 точки
2 - 10 точки
3 - 10 точки

kapkan:
1 - 10 точки
2 - 10 точки
3 - 10 точки

atanweb:
1 - 10 точки
2 - 10 точки
3 - 10 точки

Pavlin:
1 - 10 точки
2 - 10 точки
3 - 10 точки

Seikosha:
1 - 10 точки
2 - 10 точки
3 - 10 точки

Поздравление за всички участващи.
Моето уважение за отделеното време!

Обаче следващия конкурс няма да бъда токова щедър. nono

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от rosen_er » 17 яну 2014 22:27

Приятели,не бива така.Наистина всички много са се постарали,но .....резултатите според мен при различните участници е различен.Така не подценяваме ли труда им?Какъв е смисълът от такова оценяване.Вярно регламентът е такъв,но по-добре една комплексна оценка за всеки участник отколкото такова гласуване.Аз бих направил в нарушение на регламента следното класиране:
1 място-Seikosha
2 място-Pavlin и atanweb
Поздравявам всички участници за положените усилия и постигнатите резултати!
П.П. Двете теми трябваше да се обединят според мен .

Потребителски аватар
Fenna
Специалист
Reactions:
Мнения: 827
Регистриран: 25 дек 2012 11:28

Re: Конкурс "Умение да върнеш времето"

Мнение от Fenna » 17 яну 2014 22:36

И аз мислех да не пиша за никой с тези 10-ки, което обезмисля идеята.
Наистина сте майстори, личи ви.
Но моето скромно мнение е, че най-красив е станал на колегата от Правец тренча/Капкан/.

Отговори

Върни се в “Конкурси, инициативи, срещи и съобщения”