Весела компания в Еленския балкан на 7-8 юни.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Весела компания в Еленския балкан на 7-8 юни.

Мнение от Pavlin » 04 юни 2014 17:19

Да се включат и другите и ще решим.

Аз ще нося и виброграф :lol:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Весела компания в Еленския балкан на 7-8 юни.

Мнение от atanweb » 04 юни 2014 19:06

В предния си пост се опитах да дам тон точно на тази идея, всеки да донесе по нещо и да се прави обща маса. Да не мислите, че за мен са тия всичките 15литра бира или пък ракийката от която надали и ще близна, че не мога да пия ракия. Всякакви зеленчуци и подбравки. Не съм писал мръвка, тъй като съм тревопасен през последните 2-3 години и малко ми бягат мераците за меса, то и семсейството ми почти не ги близва вече. Предполагам и други неща ще се сетя в движение извън списъка но това е за ориентир за другите. Да не вземем да дублираме някой продукти.
Предлагам и на вас да напишете кой какво смята да донесе.
По въпроса за части, инструменти и часовници ами донесете по нещо да се порадваме и да поразгледаме на спокойствие. Може да не е цялата колекция ами преценете нещо което се среща по рядко и ще бъде интересно.
Тук ще пусна малък списък на необходимите и търсени неща за мен които трудно биха си избили куриерските разходи. Аз също ще донеса някой и друг чаркуляк който може да послужи на някой повече от колкото на мен.
Търсеното от мен е:
Капак за голям Восток 2409/14 големината като на капак Амфибия и ако пък е с надпис Амфибия още по добре щото е за Амфибия бочка.
Капак за Победа малък секундарник объл 32мм
Стрелки за 'кьорава' Победа (петродворец) с керамичния цифер с горен капак на панта и бутон.
Верижка за амфибия със среден единичен широк лъг
Капак 26,4мм за кварцова Слава шестостенния модел и секундна стрелка.
Ако някой има и малко фосфор за пълнеж трябва ми съвсем малко. Сейкошата ми предложи да ми изпрати, ама щом ще се виждаме може пък вас да попритеснявам вместо него.
Изображение

zzarkoo
Reactions:
Мнения: 24
Регистриран: 03 юни 2013 10:00

Re: Весела компания в Еленския балкан на 7-8 юни.

Мнение от zzarkoo » 04 юни 2014 20:34

Pavlin написа:Момчета, как предлагате да се организираме, всеки да си носи според нуждите или да направим списък с необходимите неща и един да ги купи, а след това да разделим парите?
И аз това щях да питам, ама докато се наканя и вие горе-долу дадохте представа.

Няма лошо всички да донесем по нещо, но ще е добре да не се дублираме много с храната. Пиенето е лесна работа, то не се разваля лесно дори и да е отворено :)
Има ли някакви опции там за скара и т.н. Аз не го разбирам готвенето, но ако има възможност и някой да помага с готварството мога да взема например 3-4 кила свинска мръвка за скара от магазина и например някакви кашкавали/сирена за мезе. Зеленчуци няма да взимам, щото по софийските магазини всичките са оп ПВЦ.

Да попитам също, ще се събира ли групата някъде и да пътува заедно към мястото или всеки по единично. Евентуално също и ориентировъчен час на пристигане. Някой да прати на лично съобщение телефон за връзка ако се изгубим и те такива работи.
Pavlin написа:...Аз ще нося и виброграф :lol:
Твоят виброграф като моя ли е (номер 1000)? Защото ако е същия няма смисъл и аз да го мъкна.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Весела компания в Еленския балкан на 7-8 юни.

Мнение от atanweb » 04 юни 2014 21:21

Ако всичко е по план с Росен трябва да се срещнем в София към 8:30 и да пътуваме заедно. Предполагам по обяд ще сме там.
zzarkoo ти от къде ще пътуваш?
Радвам се ,че ще има и виброграф интересно ми е да видя как работи.
Павка, ако имаш възможност донеси да разгледаме инструмените, верижките и каишките от магазина ако са ти налични в момента и не те затруднява това.
Ще помоля по напредналите да си носят чантичките за спешни случай с най-небходимото. Може да покажат някоя хватка.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Весела компания в Еленския балкан на 7-8 юни.

Мнение от Pavlin » 04 юни 2014 21:30

Аз нямам представа колко мръвка ще трябва. Зарко ако искаш вземи 2-3 кила свинско и някакво сирене, аз ще взема и 2-3 кила пилешки шишчета и хубави зеленчуци за салатки и плодове за децата от пазара в Севлиево.
Вибрографа е същия като твоя, но ако не е проблем вземи го и ти и да ги сравним как отчитат, че имам едни съмнения.

zzarkoo
Reactions:
Мнения: 24
Регистриран: 03 юни 2013 10:00

Re: Весела компания в Еленския балкан на 7-8 юни.

Мнение от zzarkoo » 04 юни 2014 22:26

atanweb написа:...zzarkoo ти от къде ще пътуваш?
От западна София
Pavlin написа:Аз нямам представа колко мръвка ще трябва. Зарко ако искаш вземи 2-3 кила свинско и някакво сирене, аз ще взема и 2-3 кила пилешки шишчета и хубави зеленчуци за салатки и плодове за децата от пазара в Севлиево.
Вибрографа е същия като твоя, но ако не е проблем вземи го и ти и да ги сравним как отчитат, че имам едни съмнения.
ОК

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Весела компания в Еленския балкан на 7-8 юни.

Мнение от trk2 » 04 юни 2014 22:41

Весело изкарване! Съжалявам, че няма да мога да дойда, щеше да ми е приятно да се запознаем.
Този уикенд ще участвам в турнира Каминица фен купа в Русе. Само веднъж годишно е. Ще чакам снимки :)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Весела компания в Еленския балкан на 7-8 юни.

Мнение от Seikosha » 05 юни 2014 02:45

Извинявам се ,че се намесвам,но тъй или иначе ,ще бъда мислено с вас,ако някой търси нещо с което мога да помогна и Павлин приеме да пренесе нещата ,ще се радвам.
От това което търси Сашо засега намерих един капак от Восток,отзад е с надпис Амфибия и е с диаметър 32.5 мм. поне така го измерих,има и ринг.

Изображение

Ако е друг размер,Сашо пиши точно 32мм. ли ти трябва ,имам капаци,но за някои от тях ,не знам кой от какво е.Капак за Победа мисля,че нямам свободен,но пак ще проверя. Този капак за Кварцовата Слава ,щракащ ли е? Имам доста кварцова скрап (скръб) и може някой размер да пасне. Светомаса ще търся в какво да отсипя и ще пратя,не е много силна и дори още не съм я използвал,но в тъмното,шишенцето си свети :) Стрелки за "кьорава" Победа нямам,че са специфични,нямам и за "глуха" lol2 както и ако на някой му трябват от тънките за де лукс имам няколко в повече,позлатени стрелковидни като от Восток и 21 камъковата Ракета,доста,но все минутни,абе и други имам които ми се намират в повече (без 50 и 60г.) там са кът и не давам.
Въобще ,ако някой търси нещо,и мога да помогна,да пише
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Весела компания в Еленския балкан на 7-8 юни.

Мнение от rosen_er » 05 юни 2014 08:25

Pavlin написа:Аз нямам представа колко мръвка ще трябва. Зарко ако искаш вземи 2-3 кила свинско и някакво сирене, аз ще взема и 2-3 кила пилешки шишчета и хубави зеленчуци за салатки и плодове за децата от пазара в Севлиево.
Вибрографа е същия като твоя, но ако не е проблем вземи го и ти и да ги сравним как отчитат, че имам едни съмнения.
То и аз мислех долу -горе такива продукти да взема + литър уиски.Сега какво остава да се вземе?Някакви сухи мезета,ядки ...нещо друго ?Или карначета,наденички.
Павка откъде ще минеш та през Севлиево?
zzarkoo написа:
От западна София
zzarkoo ,ако искаш една предварителна уговорка на бензиностанция Шел срещу Джъмбо(след мостта на околовръстното).Ако Сашо дойде до 8.30 мисля,че към 9,00ч може да сме там.


Ако ви се намира стъкло каквото съм потърсил тук:
rosen_er написа:Е
Изображение Изображение Изображение

Трябва ми стъкло 285-290 ,но по-"куполесто" ,защото с това в момента закача секундната стрелка.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Весела компания в Еленския балкан на 7-8 юни.

Мнение от Pavlin » 05 юни 2014 12:23

rosen_er написа:...Павка откъде ще минеш та през Севлиево?
Аз ще пътувам от Варна към Севлиево, но в петък.

Мислех си обаче че няма да успеем да отидем на Търновската сбирка, поне ние с децата. Ако успеем да се сме за 7-8 там, означава да станем в 5, а в такъв случай рискуваме да ни се доспи рано :)

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Весела компания в Еленския балкан на 7-8 юни.

Мнение от omegaqq » 05 юни 2014 12:50

Pavlin написа: ...
Мислех си обаче че няма да успеем да отидем на Търновската сбирка, поне ние с децата. Ако успеем да се сме за 7-8 там, означава да станем в 5, а в такъв случай рискуваме да ни се доспи рано :)
Абе де кажи къде се прави тая среща пък който иска и успее да дойде - добре. Който не успее - здраве

Относно продуктите. Вече съм купил 10 кебапчета 3 наденици някакво свинско филе за скара ама в опаковката не мога да преброя мръвките.
При мен доматите са качествени и мога да взема няколко килограма, но ще го направя утре за да са по-пресни.
Няма да е зле да се вземе и някой хляб, а също така и подправки.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Весела компания в Еленския балкан на 7-8 юни.

Мнение от Pavlin » 05 юни 2014 13:33

Сбирката се прави в стола на Великотърновския университет, горе на баира в "Света гора".

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Весела компания в Еленския балкан на 7-8 юни.

Мнение от omegaqq » 05 юни 2014 15:45

Pavlin написа:Сбирката се прави в стола на Великотърновския университет, горе на баира в "Света гора".
Май ставам нахален ама има ли вариант да го покажеш с гугъл мапс?

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Весела компания в Еленския балкан на 7-8 юни.

Мнение от Pavlin » 05 юни 2014 16:50

Някъде тука, знам как се стига, но къде точно се пада не мога да кажа:

https://www.google.bg/maps/place/%D0%BF ... 2bdc16fa0f" onclick="window.open(this.href);return false;

zzarkoo
Reactions:
Мнения: 24
Регистриран: 03 юни 2013 10:00

Re: Весела компания в Еленския балкан на 7-8 юни.

Мнение от zzarkoo » 05 юни 2014 18:56

rosen_er написа:...zzarkoo ,ако искаш една предварителна уговорка на бензиностанция Шел срещу Джъмбо(след мостта на околовръстното).Ако Сашо дойде до 8.30 мисля,че към 9,00ч може да сме там...
Става. Прати ми някакъв телефон на лично за да може се намерим.

Отговори

Върни се в “Конкурси, инициативи, срещи и съобщения”