Коментари и предложения относно к-са "Часовник на месеца"

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Часовник на месеца.

Мнение от plamenhar » 01 ное 2014 15:34

Росен е прав.
Нека си остане гласуване за един часовник.
Тогава всичко ще е по ясно и коректно.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Pavlin » 01 ное 2014 16:12

Аз съм за отпадането на всички ограничения. Не сме казарма. Всеки да си участва с каквото си иска, важно е самото участие. Сега ще кажете- да ама така Петкан може да си извади старите часовници и да участва! Е какво от това, нещо притеснява ли ви, имате опасения ли? Ще му гледаме серя и това е. Тези, които сме по отдавна тук, ще сме ги виждали и естествено няма да гласуваме за тях, защото няма да са ни интересни вече и ще им знаем историята. Това е естествена селекция, където тези участници ще отпаднат и без да определяме такива ограничения.

На Миро намека беше съвсем уместен, непременно трябва да сме го придобили този месец или непремено да сме го лъскали и профилактирали?! Аз имам толкова много непоказвани часовници, с радост бих участвал с тях, огобатявайки листата с претенденти. При сегашното положение трябва да излъжа, за да вляза в правилата.

Такива мероприятия имат нужда от колкото се може повече участници.



Гласуването за трима, има своите предимства и ще опитам да обясня как аз виждам нещата.
Видяхте че първия месец не стана кой знае какво голямо объркване от това правило.
Пак някой ще каже- След като системата, не ги подрежда по важност, какво ще стане ако всички гласуваме еднакво?
Според вас това дали е възможно? Един да има с различни фаворити и нещата се променят. Ако и при него има съвпадение на име, това означава че той заслужава най много.
Регламента е "...имате право да гласувате за трима участника...", а не "...вие сте длъжни...", може да се гласува и само за един. По този начин се дава шанс за оценка на колеги които смятаме че са равностойни.

Ако не съм прав- поправете ме.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Часовник на месеца.

Мнение от plamenhar » 01 ное 2014 16:25

В случая не си прав.
Винаги като се гласува за трима ще си ги подреждаме мислено.
Теоретично гласуват 10 човека-деветимата еднакви трима,
а един напише различни двама от горните,то автоматично третия излиза на първо място.
А той може да не е с най добрия часовник.
А,ако се гласува за един часовник,няма да има никакви колебания и изненади.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Seikosha » 01 ное 2014 16:59

Писах в една друга тема,но тука искам да изкажа едно недоумение и то е от първата част на поста на Павлин,това пък не го очаквах. Таман взе да придобива някакво лице конкурса и изведнъж взе да става пак някакво аморфно. Нали изначалната идея беше,конкурса да е за придобити часовници в даденият месец,това е замисълът и особеността му,с'я какво излиза ? Ново двайсе. Ми досегашните конкурси къде отиват? Ми разберете се най накрая,не може до един момент да се стремят хората,да изкарат на показ най-доброто от месеца ,а в следващото време ,да почнат да се отварят кутиите и да се показват стари неща,нали се променя всичко,целта беше ,кой е имал повече късмет или направил нещо повече ,през конкретният месец,един път ще е един,друг път друг, а не да ходя и да вадя Аудемар Пиге от сейфа. Ако искате направете някакъв друг конкурс,може тематичен или друго,но не виждам защо трябва,постоянно да се меси и омесва този конкурс с нови "свободи" на козунак заприлича. Тогава барем му сменете и името, иначе непречем.

П.П. Прочем "учудването" на Миро,на който му трябваха 5 конкурса да минат за да не се учудва,както аз си мислех в първият конкурс,че трябва да е , т.е. да се показва часовник и туй то,а не да се показват ремонти както прави Омега или Върбан и Пламен или някаква реставрация като мене,ами това е ,не сложихме рамки и така е по-интересно,всеки е различен и часовниците тоже и историите само подслаждат интереса към конкурса,нищо не е задължително в крайна сметка,всеки сам си решава.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Pavlin » 01 ное 2014 17:14

Моля те, не използвай отново епитети в какво се е превърнало, защото все още нищо не е променено!
Исказах си мнението или нямам право?

Пак ще попитам, по какъв начин пречи моя часовник от кутията, ремонта на Омегата, Върбан и Пламен, някое китайче на Миро или закъснялото включване на Коцето?!
И в природата и в живота на човека, и в бизнеса и в работата, всяко едно нещо търпи развитие и промяна. Ако си като на "магаре на мост" умираш!
Като трябва ще променяме колкото си пъти искаме :)

Мишо, отговора на всички въпроси и неясноти се крие в края на поста ти. Ако си съгласен, ще го копнем в условията на конкурса:
Seikosha написа:...ами това е ,не сложихме рамки и така е по-интересно,всеки е различен и часовниците тоже и историите само подслаждат интереса към конкурса,нищо не е задължително в крайна сметка,всеки сам си решава.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Часовник на месеца.

Мнение от miroman » 01 ное 2014 17:18

Писах го и в другата тема (за месеца), ама да го предложа и тук. Предлагам името на конкурса да се промени на "Представяне на месеца (в случая - на часовник)". Аргументът ми е: повечето колеги се изказаха в подкрепа на мнението, че не е определящо какви са качествата на самия часовник, а как е поправен, как е представен, как е сниман, как е разказана историята му, и т.н.
Аз всъщност си представях конкурс "Часовник на месеца" по-различно. Какво излиза всъщност - важна е опаковката, а не съдържанието? А това е една максима, която може да важи за масата неразбирачи, но е дълбоко обидна за такъв форум, тук нали сме все пак ценители?

Аз може да не мога (или да не искам) да разказвам добре, или пък да не мога да снимам добре, това прави ли моите часовници по-лоши? Съвсем честно, не мога да разбера как един обикновен часовник, колкото и с любов и старание да е описан, и колкото и добри снимки да му бъдат направени, да има повече гласове от един класен, или рядък, или направо уникален (като например Молнията на Диран) часовник. Е, ако беше в литературен или фотографски форум, можеше. Но на любител на часовници толкова лесно да му бъдат замазани очите с една кофа думи и лъскави снимки, направо не е за вярване...

Затова дайте конкурса да си го кръстим както си е в действителност, за да не се подлъгват неосведомените (гледам - пише "Жени", влизам, пък то вътре - тоалетна). А хубавите часовници просто ще си ги показваме по другите теми...

Поздрави, Миро.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Pavlin » 01 ное 2014 17:32

Тук не съм много съгласен с теб. Точно в този форум се цени съдържанието, но също така и външността. За това аз бих искал да имаме всякакви участия, и от едните и от другите.
За заглавието съм съгласен, може и "месечно представяне на часовник".
Разбира се че и снимките и добрите думи имат своя принос и дават превес. Все едно красива абитюрентка скрита под чувал, ами покажи я добре, поукраси я и ще стане най най. Пък и да не е най красивата, правилото пак си важи lol2

За Молнията на Диран, отново не си прав. Мислиш ли че ако бяхме я допуснали нямаше да спечели тя?!
Тогава преценихме, че все пак той е часовникар, с умения несравними с на останалите участници и няма да е честно съревнование. Самият Диран също предложи неговият проект да не участва.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Часовник на месеца.

Мнение от plamenhar » 01 ное 2014 17:43

За молнията на Диран съм съгласен.
Навремето ръководех рок група към едно читалище в Русе.
Всичките ми музиканти бяха любители-ученици от гимназии.
А на прегледите на самодейните групи в групата на съседното читалище момчетата бяха всички от музикалното училище.И разбираха взеха златния медал.
Как да им обясниш на моите?

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Seikosha » 01 ное 2014 17:51

Точно за това не се и разбираме ,защото говорим на различни езици и точно така разсъждавах и аз в първият конкурс и излагах същите доводи и правех същите сравнения,но после разбрах замисълът на Сашо и го приех и одобрих,защото наистина този конкурс е различен и защото наистина не е важен най вече часовника, а емоциите ,това което сме изпитали като сме си го закупили,как и откъде и най-важното защо. Емоциите които сме изпитали когато сме го върнали към живот, когато някой мн. труден и рядък механизъм ,най накрая сме успели да направим или такъв който отдавна чака някоя част за да бъде завършен напълно. Както казах и по-горе историите не са задължителни,но тука сме за забавление,а от тях много често има и поука и информация,колкото до снимките,аз смятам ,че от уважение към форума и в частност към конкурса,човек трябва да направи максимални усилия за да представи нещата колкото може по-добре,а не да приличат на снимки от работен момент,все пак да има някаква разлика,за да се подчертае конкурсният момент. Просто имаме нещо което е различно,по емоционално и по нестандартно,едни го приемат ,а други не, едни участват ,а други само гласуват,няма лошо,точно тази свобода и нестандартност,би трябвало да поощри и хора с по-скромни възможности и часовници,да участват,ради шоуто,ради това да си в кюпа,а после ,каквото сабя покаже :)

П.П. Току гледам и Пламен,че и Павлин са писали. Мойто е към Миро. А за Диран мога да кажа,че Молнията му беше наистина уникална ,но не беше завършена,беше само все още механизъм, а все пак тука показваме часовници.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Часовник на месеца.

Мнение от miroman » 01 ное 2014 18:12

Нямам нищо против конкурсът да е така. Просто да сменим името, защото ТО не отговаря на новата идея. Ако го прекръстим, както каза Павлин, "Месечно представяне на часовник", всичко ще е ОК, и няма да има недоразумения. Аз например с удоволствие представих в първите два конкурса моите предложения, подведен от името на темата. След това, когато видях за какво става въпрос, спрях. Няма и да представям повече, достатъчно си показвам в другите теми. Мисля, че имам достатъчно добри предложения за часовници всеки месец, но нямам за приказване е снимане.
Аз съм доволен, че ИМАМ хубав часовник, а не, че съм НАКАРАЛ другите да повярват, че имам хубав часовник. Който го оцени заради самия него - добре. Който пък оценява шаренийки, лъскавини и новодели - пак добре, негова си работа.
Опитай в руски форум, или във WUS да се похвалиш с часовник с украински циферблат, да видиш реакциите. А тук - два пъти печелят "часовник на месеца" icon_crazy
А за октомври - участвах напълно демонстративно, за да покажа моето мнение, че не е редно. То и описанието ми е такова. lol2 Спокойно можете да го махнете от конкурса, в този му формат за мен е напълно безразличен...

Поздрави.
Seikosha написа:Точно за това не се и разбираме ,защото говорим на различни езици и точно така разсъждавах и аз в първият конкурс и излагах същите доводи и правех същите сравнения,но после разбрах замисълът на Сашо и го приех и одобрих,защото наистина този конкурс е различен и защото наистина не е важен най вече часовника, а емоциите ,това което сме изпитали като сме си го закупили,как и откъде и най-важното защо. Емоциите които сме изпитали когато сме го върнали към живот, когато някой мн. труден и рядък механизъм ,най накрая сме успели да направим или такъв който отдавна чака някоя част за да бъде завършен напълно. Както казах и по-горе историите не са задължителни,но тука сме за забавление,а от тях много често има и поука и информация,колкото до снимките,аз смятам ,че от уважение към форума и в частност към конкурса,човек трябва да направи максимални усилия за да представи нещата колкото може по-добре,а не да приличат на снимки от работен момент,все пак да има някаква разлика,за да се подчертае конкурсният момент. Просто имаме нещо което е различно,по емоционално и по нестандартно,едни го приемат ,а други не, едни участват ,а други само гласуват,няма лошо,точно тази свобода и нестандартност,би трябвало да поощри и хора с по-скромни възможности и часовници,да участват,ради шоуто,ради това да си в кюпа,а после ,каквото сабя покаже :)

П.П. Току гледам и Пламен,че и Павлин са писали. Мойто е към Миро. А за Диран мога да кажа,че Молнията му беше наистина уникална ,но не беше завършена,беше само все още механизъм, а все пак тука показваме часовници.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Pavlin » 01 ное 2014 18:50

Не виждам нищо лошо в това да си покажеш часовника в своята си тема и след това да участваш с него в конкурса.
Също така не намирам причина да мисля, че е лошо да накарам другите да повярват и да хересат моя часовник.
Аз мисля че точно това е целта на такъв конкурс. Да покажем, да бъдем убедителни и поучителни за някой или нещо. Благодарение на някои колеги като Мишо и Росен, самите теми на участниците се напълниха с обща и техническа информация.

Миро, колко се набута и какво загуби като участва първите пъти, с какво беше ощетен от това че сме те заблудили и подвели?
Ако ми посочиш човек, който всичко е започвал и правил от раз безупречно, без грешки, без донагласяния, без промени, ще го призная за божество.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Часовник на месеца.

Мнение от miroman » 01 ное 2014 19:01

Pavlin написа: ...Ако ми посочиш човек, който всичко е започвал и правил от раз безупречно, без грешки, без донагласяния, без промени, ще го призная за божество.
icon_clap
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Часовник на месеца.

Мнение от rosen_er » 01 ное 2014 19:16

Ей,половин ден не отворих форума и ............ :mrgreen:
Определен името на конкурса при отпадане на условието за придобиване на часовника през дадения месец не е коректно.Щом ще могат да се показват часовници от "кутиите" нека да се казва например :
"Най-добрият от моите часовници,който ще ви покажа през месец ******"
Няма проблем всеки да показва каквото и както иска.Но каква е връзката на даден сахат с месеца в ,който сме решили да го показваме?Никаква.Просто сега ни дошъл кефа.Аз искам да има повече участници.Да видя представени повече часовници така,че давайте.Нека участваме и с повече от един участник,без да се притесняваме от разсейване на гласовете.
Но името на конкурса не трябва да е такова повече.А от тук и срочността (един календарен месец) също става излишна.Какво значение има дали на 31 октомври или на 1 ноември ще покажа часовник,който ми е от месец Май да речем?Никакво.Конкурсът беше добре замислен.Да "сборим" попаденията си от последния месец.Так всичко беше и коректно описано като правила и имаше по-голям състезателен дух ,според мен.

Другото ,което много пъти опитах да "протежирам" е оригиналността на часовника.Тук Миро е напълно прав.В един форум за колекционери,всичко различно от оригиналното не би трябвало да може да участва в състезание.Ще кажа защо - какъв е критерият да кажеш за някоя "преработка" че е добра,много добра,супер.С какво я сравняваме ?С оригинала???Вече много писах по този въпрос и се въртим един разговор без смисъл.Всеки има собствено виждане.
Уважавам много усилията на колегите ,които връщат в играта почти загубени часовници.Ако някой успее с оригинални части(има предвид не само механиката) ОК.Но толкова.Другите неща не са колекционерски.Не знам какви са ,но колекционерски -НЕ.За това вече втори път с голямо усилие не участвам в общите "украински" поръчки.Харесват ми как изглеждат и ако взема сигурно бих се изкушил да използвам .
Хубаво нещо е свободата,но ограниченията трябва сами за себе си да ги поставяме. Иначе в конкурс като нашия ще се опитваме да противопоставяме неща,които просто нямат едни и същи характеристики и всичко става съвсем субективно.
Приятелският вот не можем да го избегнем,защото сме .....приятели :wink:

П.П. Докато ги кажа сите тези думи ,Павлин вкара нов въпрос.
МИ нищо лошо няма да покажеш часовник в своята тема и после да участва в конкурса.Аз все така правя.Но часовникът ми е бил винаги представен в съответния месец.Както беше първоначалната идея.
Нещата не започват с обявяването на един конкурс и правилата за него.Нормално е някои неща да не отговарятна условията.Ако искаш можеш да ги покажеш и да ги коментираме в друга тема и пак ще е готино.
Ако не бяха променяни правилата при стартиран Конкурс,тези полемики сега просто нямаше да ги има.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Pavlin » 01 ное 2014 19:25

Пак ще кажа- всякакви промени не ощетяват или накърняват по никакъв начин някой или нечии интереси.
Роска, ти гледаш на нещата от собствения си поглед и си прав за себе си, но модераторите трябва да гледат от погледа всички.
Ето ти казус: аз от много време не съм купувал нищо, да не участвам ли?

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Часовник на месеца.

Мнение от rosen_er » 01 ное 2014 19:33

Никакъв казус не е.Аз като не купя нещо дето да става за състезанието - не участвам. n_sad А се очертава скоро да не участвам - дребната е на английски всяка събота от 9,15 ч. :mrgreen: Не успях да се преборя за "свободна съботна сутрин" :cry:

Отговори

Върни се в “Конкурси, инициативи, срещи и съобщения”