Коментари и предложения относно к-са "Часовник на месеца"

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: м. Май

Мнение от plamenhar » 12 юни 2014 13:11

Мда...
За предния конкурс са гласували 36 човека.
За този-15,от които 12 вероятно самите участници.
Може би малки поощрения за гласувалите и позналите?
Накрая със жребий?
Може да се помисли.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: м. Май

Мнение от rosen_er » 12 юни 2014 13:35

Пламене,в оня конкурс имахме право да дадем по 3 гласа.Що ми се струва ,че гласувалите там са 12 човека?Общо гласовете са 36 .Дали ни се иска или не ,трябва да приемем,че основно във форума участват не повече от 20-тина човека.Не съм ли прав?Обаче това го прави "бутиков" :wink:

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: м. Май

Мнение от Pavlin » 12 юни 2014 13:47

Поздравления Роска! Ти пръв прозря идеята на тройното гласуване :)
Ама за какво ви трябваше да чоплите :mrgreen:

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: м. Май

Мнение от rosen_er » 12 юни 2014 13:52

Като няма нови часовници - малко "форумна" политика да по бистрим :)

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Pavlin » 14 юни 2014 07:07

Условията за участие се изясниха и Петък 13-ти си отиде :)

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Часовник на месеца.

Мнение от beria » 14 юни 2014 07:42

Pavlin написа:Условията за участие се изясниха и Петък 13-ти си отиде :)
И пълнолунието свърши :)
Ама май много нещо се губи?
Изображение

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Часовник на месеца.

Мнение от plamenhar » 01 окт 2014 14:30

Някои вече гласували,а аз не мога да намеря къде.
Този месец е 30 дена.

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Pavlin2 » 01 окт 2014 16:22

Довечера ще пуснем темата за гласуване.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовник на месеца.

Мнение от atanweb » 01 ное 2014 10:42

Приятели започва гласуването в месечния конкурс.
Тъй като забелязвам желание за нормиране и фиксиране на идеята и поставяне на правила в конкурса ще напиша в общи линии как виждам така наречените рамки в които бихте искали да влезем.

Да припомним досегашните условия
Условия за участие:
Можете да участвате с един или повече ръчни, джобни, настолни, стенни, автомобилни или военни и всякакъв друг тип часовници.
Такива, които са били придобити в предишен период, но задължително в месеца на участие да са минали в голяма степен някаква реставрация или сериозен ремонт.
Поправките са отбелязани в черено.

Условия за участие:
Можете да участвате с един или повече ръчни, джобни, настолни, стенни, автомобилни или военни и всякакъв друг тип часовници придобити през текущия месец.
Или часовници, които са били придобити в предишен период, но задължително в месеца на участие да са минали в голяма степен някаква реставрация или сериозен ремонт.
Тестово нововъведение:
Гласуването трае 7 дни от старта на анкетата. Имате право да гласувате за до 3 предложения.

Както виждате идеята се запазва точно така отворена както бих искал да е още от самото начало. По сериозни правила и ограничения биха разделили участниците в няколко направления, а това би довело до необходимостта от повече от един месечен конкурс.
За желаещите да има отделни теми за надпревара бихме могли по всяко време да пуснем нещо интересно и нестандартно. Нека обсъдим това в отделна тема за нови конкурси.

Забавлявайте се и мислете така за конкурса, като, че се събираме всеки месец и вадим на една обща маса най-добрият часовник часовник който ни е дал незаменими мигове и ни мотивира да продължим напред в хобито.

Всичко минало дотук е минало, но успяхме да го отбележим подобаващо с прекрасни истории, факти и снимки на любимите ни часовници.

Всички ние тук се познаваме много добре и "отклонение" от широките граници на конкурса ще има отражение върху кандидатурата на участника който реши да си го позволи. Да ако гласовете в края на месеца му са в повече, това означавал, че хората са го харесали и заслужава да бъде там.
Конкурса е на всички ни независимо какво правим тук в този форум. Събиране, колекциониране, ремонтиране, творчесто за всички ни има място, но се съгласете, че различията ни обогатяват, а рамките ни ограничават.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Часовник на месеца.

Мнение от rosen_er » 01 ное 2014 14:31

Ако системата за гласуване не може да даде тежест на гласа според реда на гласуването,май няма смисъл от гласуване за повече от един претендент.Имам предвид ако искам да дам различна оценка (нещо като първо,второ и трето предпочитание) ще може ли да го отчете системата.Сигурно не е възможно.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Часовник на месеца.

Мнение от plamenhar » 01 ное 2014 15:34

Росен е прав.
Нека си остане гласуване за един часовник.
Тогава всичко ще е по ясно и коректно.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Pavlin » 01 ное 2014 16:12

Аз съм за отпадането на всички ограничения. Не сме казарма. Всеки да си участва с каквото си иска, важно е самото участие. Сега ще кажете- да ама така Петкан може да си извади старите часовници и да участва! Е какво от това, нещо притеснява ли ви, имате опасения ли? Ще му гледаме серя и това е. Тези, които сме по отдавна тук, ще сме ги виждали и естествено няма да гласуваме за тях, защото няма да са ни интересни вече и ще им знаем историята. Това е естествена селекция, където тези участници ще отпаднат и без да определяме такива ограничения.

На Миро намека беше съвсем уместен, непременно трябва да сме го придобили този месец или непремено да сме го лъскали и профилактирали?! Аз имам толкова много непоказвани часовници, с радост бих участвал с тях, огобатявайки листата с претенденти. При сегашното положение трябва да излъжа, за да вляза в правилата.

Такива мероприятия имат нужда от колкото се може повече участници.



Гласуването за трима, има своите предимства и ще опитам да обясня как аз виждам нещата.
Видяхте че първия месец не стана кой знае какво голямо объркване от това правило.
Пак някой ще каже- След като системата, не ги подрежда по важност, какво ще стане ако всички гласуваме еднакво?
Според вас това дали е възможно? Един да има с различни фаворити и нещата се променят. Ако и при него има съвпадение на име, това означава че той заслужава най много.
Регламента е "...имате право да гласувате за трима участника...", а не "...вие сте длъжни...", може да се гласува и само за един. По този начин се дава шанс за оценка на колеги които смятаме че са равностойни.

Ако не съм прав- поправете ме.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Часовник на месеца.

Мнение от plamenhar » 01 ное 2014 16:25

В случая не си прав.
Винаги като се гласува за трима ще си ги подреждаме мислено.
Теоретично гласуват 10 човека-деветимата еднакви трима,
а един напише различни двама от горните,то автоматично третия излиза на първо място.
А той може да не е с най добрия часовник.
А,ако се гласува за един часовник,няма да има никакви колебания и изненади.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Seikosha » 01 ное 2014 16:59

Писах в една друга тема,но тука искам да изкажа едно недоумение и то е от първата част на поста на Павлин,това пък не го очаквах. Таман взе да придобива някакво лице конкурса и изведнъж взе да става пак някакво аморфно. Нали изначалната идея беше,конкурса да е за придобити часовници в даденият месец,това е замисълът и особеността му,с'я какво излиза ? Ново двайсе. Ми досегашните конкурси къде отиват? Ми разберете се най накрая,не може до един момент да се стремят хората,да изкарат на показ най-доброто от месеца ,а в следващото време ,да почнат да се отварят кутиите и да се показват стари неща,нали се променя всичко,целта беше ,кой е имал повече късмет или направил нещо повече ,през конкретният месец,един път ще е един,друг път друг, а не да ходя и да вадя Аудемар Пиге от сейфа. Ако искате направете някакъв друг конкурс,може тематичен или друго,но не виждам защо трябва,постоянно да се меси и омесва този конкурс с нови "свободи" на козунак заприлича. Тогава барем му сменете и името, иначе непречем.

П.П. Прочем "учудването" на Миро,на който му трябваха 5 конкурса да минат за да не се учудва,както аз си мислех в първият конкурс,че трябва да е , т.е. да се показва часовник и туй то,а не да се показват ремонти както прави Омега или Върбан и Пламен или някаква реставрация като мене,ами това е ,не сложихме рамки и така е по-интересно,всеки е различен и часовниците тоже и историите само подслаждат интереса към конкурса,нищо не е задължително в крайна сметка,всеки сам си решава.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Часовник на месеца.

Мнение от Pavlin » 01 ное 2014 17:14

Моля те, не използвай отново епитети в какво се е превърнало, защото все още нищо не е променено!
Исказах си мнението или нямам право?

Пак ще попитам, по какъв начин пречи моя часовник от кутията, ремонта на Омегата, Върбан и Пламен, някое китайче на Миро или закъснялото включване на Коцето?!
И в природата и в живота на човека, и в бизнеса и в работата, всяко едно нещо търпи развитие и промяна. Ако си като на "магаре на мост" умираш!
Като трябва ще променяме колкото си пъти искаме :)

Мишо, отговора на всички въпроси и неясноти се крие в края на поста ти. Ако си съгласен, ще го копнем в условията на конкурса:
Seikosha написа:...ами това е ,не сложихме рамки и така е по-интересно,всеки е различен и часовниците тоже и историите само подслаждат интереса към конкурса,нищо не е задължително в крайна сметка,всеки сам си решава.

Отговори

Върни се в “Конкурси, инициативи, срещи и съобщения”