Колко стенни/настолни часовници имате вкъщи?

Отговори

Брой на домашните часовници. (стенни, настоли, будилници и т.н.)

0
2
10%
1
3
15%
2
3
15%
3
1
5%
4
1
5%
5
1
5%
6
0
Няма гласували
повече
9
45%
 
Общо гласове: 20

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Колко стенни/настолни часовници имате вкъщи?

Мнение от atanweb » 10 авг 2014 14:33

Въпрос с който ще разберем колко сме информирани за точното време и имаме ли нужда от ръчен часовник у дома.
Изображение
Изображение

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Колко стенни/настолни часовници имате вкъщи?

Мнение от Pavlin2 » 16 авг 2014 16:00

Поздравления за страхотната идея Саше!
Ако броим и тези в кутиите аз имам повече от 10, но у дома нямам нито един, дори и кварцов. Там съм щастлив и часовник не ми трябва :)

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Колко стенни/настолни часовници имате вкъщи?

Мнение от trk2 » 16 авг 2014 18:13

Ха ха че даже и на портрет. Очаквам Невен да се включи :) Иначе аз имам скромните два.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колко стенни/настолни часовници имате вкъщи?

Мнение от Seikosha » 16 авг 2014 19:17

Аз никога и не успях да ги преброя всички,от повече от година продавам по някой или подарявам най-вече и пак има към 70 бр. В началото на амока бях луд по тях,сега реших ,че трябва да прецизирам нещата ,защото в близко бъдеще няма да има къде да ги държа,а часовник в кашон,звучи обидно. Ще си запазя само много харесвани от мен,като настолните Златоуст и Челябински, стогодишният първи модел на легендарният Биг Бен на Вестклок тежащ 1кг. и алармата му звъни 8мин. като 20 сек. звъни и 15 сек. си почива и пак почва :) и един много рядък Веглия на същите години,дето му е одрал кожата :wink: на Сенаторе Борлетти / Дита Фратели ,правили рядко битови часовници, в момента всичко което е по таблата на Ферари ,Мазерати и др. все е Борлетти.
Един порцеланов стенен на Йозеф Тесар чешки самоук майстор от 30-те г. Един чудесен настолен 8дневен Смит с плаващ баланс,някой от туристическите като Токио, един Сигнал и още 2-3
руски,както и един будилник Сейко корона с цифров секундарник :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Колко стенни/настолни часовници имате вкъщи?

Мнение от varban » 16 авг 2014 20:02

Засега един - Заря 36504. Има шансове за добра точност, така че ще го експлоатирам по разряд хронометри, а не будилници :-)

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Колко стенни/настолни часовници имате вкъщи?

Мнение от plamenhar » 16 авг 2014 20:07

Може малко да се уточни въпроса-колко са работещите.
Аз имам доста,но само един работи.
Другите съм ги спрял,че не мога да заспя. nono

Мишо,тези на последната снимка много интересни.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колко стенни/настолни часовници имате вкъщи?

Мнение от Seikosha » 16 авг 2014 20:31

Интересни са одма :) Биг Бен през годините имат 10 периода по каталог ,моят е в първи период и от четири модела произвеждани до 1928г. моят е първият модел,на всички стари реклами които са излизали за Биг Бен точно той е. Произвеждан е само през 1915г. тези будилници се датират както по циферблата и предният затварящ ринг моят има три винта отпред ,два отстрани и един отдолу,това е модел1 ,следващият модел 1а е вече без тях :wink: ,така и по задната страна където има множество надписи,но при различни години е променяно. А Веглията си е една супер находка. И там НВНБ помогна да звъни,че да трещи. Всичките ми часовници от този тип,без една Слава са работещи по принцип,ама не мога да си го представя да ги навивам ката ден :mrgreen: Навивам си само Челябинският,той понеже е танков, се навива отпред от гривната и си гука така 7 дена,отзаде е без заден капак ,така си е от предназначеието и е голям кеф да го гледам как пърпори,свикнах като стана от сън него да погледна ,а до леглото ми е един Сигнал,наистина са страхотни -/+ 20-30 сек/ден без да съм го отварял и смазвал и настройвал.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Анкети”