Ежедневният ви часовник - механика или кварц?

Отговори

Предпочитания за часовник за работа.

Механичен
16
70%
Кварцов
5
22%
Без часовник
2
9%
 
Общо гласове: 23

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Ежедневният ви часовник - механика или кварц?

Мнение от atanweb » 10 авг 2014 14:52

Общото мнение на съфорумците е, че обичат повече механичните часовници особено когато те са по стари и оставили следа в историята. Но когато сте на работа или пътуване в което имате нужда от надежден и точен часовник какъв е вашият избор? Механичен или кварцов?
Бихте ли показали своите работни часовници!?
Изображение
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Ежедневният ви часовник - механика или кварц?

Мнение от rosen_er » 13 авг 2014 15:55

Не мога да отговоря еднозначно.Забелязвам,че ако няма нужда от нещо друго,нося най -често ето тези два часовника:
Изображение Изображение

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Ежедневният ви часовник - механика или кварц?

Мнение от storyteller » 13 авг 2014 19:57

И електромеханичен, дядо попе. И механика, и кварц, и електромеханичен - каквото душата ми подскаже за деня.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ежедневният ви часовник - механика или кварц?

Мнение от varban » 13 авг 2014 22:16

А аз карам с два. На работа ходя, с който душа ми иска, а като се преоблека в работни дрехи, слагам един кварцов хронограф Касио. На него и безелът му се върти, което е доста удобно. Често ми се налага да засичам някакво време и едновременно с това да следя друго. Имам две-три каишки за него и като се оплескат, ги сменям. В петък ги пера, тогава чистя и корпуса. Доста боклук събира за седмицата, особено като работя със сажди и разни други цапащи прахове. Някой път излизат черни, бели, жълти и зелени слоеве :-)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Ежедневният ви часовник - механика или кварц?

Мнение от Seikosha » 14 авг 2014 04:21

На моят приятел Връбчо му е лесно,не само ,че ходи на работа,ами си има и лаборантки,пред които да се фука със саати :D + това саатите му вършат и работа. Аз понеже не ходя да ратайствам на чужди инвеститори и 3-4 пъти месечно напускам бърлогата, разхождам ту Панчо (3133) ту Белчо (Сейко белматик) ,ту Енчо Енисейски,на него най много му се радват и мислят,че е някой супер скъп ретро модел ,я на Омега ,я на Лонжин :lol: ,а понякога и Фасулчо ( Fossil) откакто Връбчо не го реанимира,та да ми трови душата с кварцовите си импулси :mrgreen: Мъ го обичам...
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Ежедневният ви часовник - механика или кварц?

Мнение от rosen_er » 14 авг 2014 08:23

Пропуснах да кажа,че от време - на време правя тематични седмици по желание на колегите :) Например "Седмица на Восток" - 5 различни часовника от марката за всеки ден от седмицата и сладки приказки за всеки от тях.После :Ракета,Полет и т.н.Също не се чувствам неудобно да слагам стари и по очукани ,но интересни часовници,когато съм в такова настроение.Запалих доста народ с нашето хоби(има двама вече доста напреднали фенове с по над 50 часовника :lol: ),но от там и честите подаръци които получавам от колеги icon_clap

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ежедневният ви часовник - механика или кварц?

Мнение от varban » 14 авг 2014 09:43

Мойте колеги ги зарибявам с оправяне на часовници. Гледам, няколко почнаха да ги носят.
Интересно, че най-честият обект е Луч 1801.К1 - поне три такива съм направил за колеги.
Най-дребният е 1301. Секретарката го занесла на часовникар, той и казал, че такива вече никой не оправя, и аз го подкарах на инат.
А най-голения чака пружина. Една лаборантка донесе от къщи прашлясал тенекиен Юнгханс, аз го разглобих и и дадох корпусните чаркове, циферът и стъклото за чистене. Тя се справи доста добре, ама аз закъсах - ходовата пружина е на три парчета. Иска друга, щото с остатъка няма да изкара повече от 12 часа.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Ежедневният ви часовник - механика или кварц?

Мнение от omegaqq » 15 авг 2014 21:03

varban написа:...
Най-дребният е 1301. Секретарката го занесла на часовникар, той и казал, че такива вече никой не оправя, и аз го подкарах на инат.
...
Щом си подкарал тоя часовник, ша стане часовникар от тебе.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ежедневният ви часовник - механика или кварц?

Мнение от varban » 15 авг 2014 21:40

Ша стане... като престана да чопля часовници с квото ми падне и почна да събирам и правя инструмент :-\

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Ежедневният ви часовник - механика или кварц?

Мнение от omegaqq » 15 авг 2014 21:41

varban написа:Ша стане... като престана да чопля часовници с квото ми падне и почна да събирам и правя инструмент :-\
n_thumbsup :b

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Ежедневният ви часовник - механика или кварц?

Мнение от trk2 » 16 авг 2014 11:08

Механичен разбира се- върви по- точно от всички битови часовници, които ми се натрапват- часовника на телефона, компютъра и сателитния приемник.

Отговори

Върни се в “Анкети”