Функционалност на часовника.

Отговори

Каква функционалност търсите в един часовник?

Час, минути
2
11%
Час, минути, секунди
7
37%
Час, минути, секунди, дата
3
16%
Час, минути, секунди, дата, ден
5
26%
Час, минути, секунди, дата, ден, месец
1
5%
Час, минути, секунди, GMT
0
Няма гласували
Час, минути, хронограф
0
Няма гласували
Час, минути, секунди, хронограф
0
Няма гласували
Час, минути, секунди, хронограф, дата
1
5%
Час, минути, секунди, хронограф, дата, ден
0
Няма гласували
Час, минути, секунди, хронограф, дата, ден, GMT
0
Няма гласували
и други (фаза на луната, вечен календар, 24 часов циферблат и др.)
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 19

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Функционалност на часовника.

Мнение от atanweb » 10 авг 2014 15:06

Определете желаните функции на най-подходящият за вас часовник.

Изображение

Изображение
Изображение

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Функционалност на часовника.

Мнение от storyteller » 13 авг 2014 19:55

Никой от приятелите ми не се впечатлява от толеранси плюс - минус пет минути, повечето плюс - минус 15. Какъв смисъл има да носиш свръхточен часовник, само за да се нервираш и изпокарваш с околните. Затова часовниците ми са горе-долу сверени и гледам основно часовете, така запазвам добри отношения с околните.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Функционалност на часовника.

Мнение от varban » 13 авг 2014 22:51

Сашо е пропуснал еднострелочник :)

Иначе аз нося всякякви. Но определено обичам да поправям две и три стрелки. Календарите са национално зло, даже ако са на Восток, пак могат да погодят номер.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Функционалност на часовника.

Мнение от Seikosha » 14 авг 2014 02:50

Връбчо както винаги иска да каже нещо повече отколкото иска да каже :lol: Иначе се включвам в тази тема (но не и за последно и не само в тая) Моето мнение е,че освен специализираните часовници,такива които вършат работа на водолази,планинари,разни пътешественици,със специалните им добавки GPS -и и разни други,всичко друго е плод на дизайн и манипулиране на различните вкусове. Не виждам колко пъти един притежател на хронограф,ще използва възможностите му ,или някой продължава в нашето съвремие да гледа по часовника ,коя дата е и кой ден. Тези натруфени с десетки функции часовници които знаем и знаем,че на петият ден,спираме да ги ползваме и си остават основните функции,понеже вече отдавна не смятаме с калкулатора на часовника,а имаме GSM -и таблети и всякакви други супер джаджи. Така ,че за мен лично,часовникът не е до функции,а до манталитет,предпочитам класическият модел,без дата ,без ден,това е вече аксесоар,като вратовръзката и като ръкавелите ,които вече никой не носи,нещо което е много лично и много често показва индивидуалността на собственика му.
За мене точно е както можем ние да си го позволим,да слагаме различни часовници,при различни ситуации,не прилича да катериш планината с някой де лукс,както и да отидеш на официална вечеря с половинката си , с някой 5 см -ров пластмасов дайвър. Дали обаче и при единият и другият случай,ще си гледаш часа и колко часовника е функционален е вече много лично,аз моите ги гледам и на тях им харесва....
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Функционалност на часовника.

Мнение от trk2 » 14 авг 2014 08:52

Час, минути и секунди (с хак) задължително
За останалото както казва Мечо пух- колкото повече, толкова повече.
Мечтата ми е хронограф и вечен календар в едно като на Патек и Филип.
Чакам деня, когато китайците ще направят това достъпно.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Функционалност на часовника.

Мнение от varban » 14 авг 2014 09:53

storyteller написа:Никой от приятелите ми не се впечатлява от толеранси плюс - минус пет минути, повечето плюс - минус 15.
Ти остави, ами забелязвам интересна особеност - кварцов часовник, сложен с 5 минути напред. Питам, защо така, и получаевам отговор - да не закъснявам.
Е те това не мога да го разбера :-)

percusst
Напреднал
Reactions:
Мнения: 213
Регистриран: 29 окт 2013 11:36
Местоположение: София

Re: Функционалност на часовника.

Мнение от percusst » 14 авг 2014 10:09

И според мен това какъв часовник ще си сложиш си е индивидуално. Аз също смятам ,че на часовника са му важни само стрелките или при елекронните цифрите. Все пак одобрявам и датата :-) и вапреки всичко се гъзарея с хронограф. Никога не съм му ползвал възможностите и надали ще ги ползвам някога. Но скъп спомен ми е, пък си ми и харесва :-) Обаче като отворя и си погледна едни Польоти с червен и кафеникав циферблат, един награден Восток със син и идни Слави направо ми подскача сърцето!
А за часовниците с много функции, както беше казал един приятел - "А с...ки прави ли,не, значи не струва!" :-)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Функционалност на часовника.

Мнение от atanweb » 14 авг 2014 15:56

Каква хубава раздумка стана.
Видно е, че всички предпочитаме класически изчистен дизайн, но желанието да имаме по сложната машина от обикновенната наделява и все пак имаме забежки към многофункционални часовници.
Да хронографа е почти безполезен, но колкото и класически опростени часовници да сменя пред приятелите ми и колегите никой не се интересува за тях, обаче видят ли нещо малко по крещящо им грейват очите явно това е някаква приятелска завист. Веднага съм залят с въпроси, какви функции има, къде е произведен, А КОЛКО СТРУВА?
И това малко или много ме кара да търся различното и да предизвиквам интерес и разговор.
Аз също запалих поне 5 мои близки колеги по часовниците през последните месеци.
Занесох им един ден един 20кг. сак да поразгледат. От тогава ежедневно ми показват техните нови придобивки. Нови амфибий в различни корпуси, Китайчета, Сейко-вци, Касио и т.н.
Интересно беше, че се допитваха до мен в началото, но манията им вече е толкова голяма, че четът ли четът и знаят повече от колкото аз мога да споделя с тях.
Разбира се има и дни в които мисля само за себе си и слагам някоя красива Ракета и си мисля.
my precious никой дори не подозира каква магия има в теб.
Ей, че лични работи излязоха в тази тема.
;)
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Функционалност на часовника.

Мнение от Seikosha » 14 авг 2014 17:24

Ще трябва да се ревизирам :) Аз разбрах така въпроса,дали ми е нужна функциалността на един часовник и гласувах,че ако показва час ,минута и секунда са достатъчни,другото можеш да го имаш,но можеш и без него. Друг е въпроса,че точно тези в повече функции показват за наличието на по-сложен механизъм,каквито обичат някои,а и най-вече на дизайна,дали ще е тахиметрова скала ,няколко субдиала,индикатор за резерва и т.н. всичко това променя дизайна и му позволява съвременен вид и разнообразие. Ако не беше така,нямаше и да съм влюбен в моя Панчо и както писах в една от другите теми, нося и хронограф и часовник с аларма и кварц,та и тренч, това е вече не до това какви функции има ,а дали ми харесва визуално и дали сме имали преживявания,т.е чисто емоционално. Харесвам и часовници само с дата. Някои събират винтиж модели,други съвременни,но каквито и да са,съм сигурен,че при повечето от нас,на първо място е външната визия и после механизма и функциите. В този случай оправдавам функциите,като носители определящи другите два фактора. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Функционалност на часовника.

Мнение от trk2 » 14 авг 2014 18:56

Аз ползвам хронографа всеки път, когато трябва да засека време
Например таксито което идва след 15 мин. Обещания мейл, който трябва да пратя до половин час, рибата която трябва да обърна след 7 минути на скарата, времето което казвам на жената е необходимо да се стигне до града или бара, паркинга на колата и какво ли още не, примерите са безбройни. От това съм развил доста прилично чувство за време. Когато не съм с хронограф ползвам дайвърския безел.
Имам само един проблем не понасям дебелите валжу-та.
Затова сега съм си взел механизъм на най- тънкия автоматичен хронограф в света и предстои да си направя часовник по мой проект с него.

Отговори

Върни се в “Анкети”