Кожена каишка, стоманена верижка, силикон или найлон.

Отговори

С какво носите часовника си?

Стоманена верижка
8
35%
Кожена каишка
13
57%
Силиконова каишка
1
4%
Nato/Zulu
1
4%
Керамика
0
Няма гласували
Изкуствена кожа
0
Няма гласували
Друго
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 23

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Кожена каишка, стоманена верижка, силикон или найлон.

Мнение от atanweb » 10 авг 2014 15:38

Предпочитаните от вас каишки и верижки.
Изображение
Изображение
Изображение

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Кожена каишка, стоманена верижка, силикон или найлон.

Мнение от storyteller » 13 авг 2014 19:49

Лятото - титан.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Кожена каишка, стоманена верижка, силикон или найлон.

Мнение от atanweb » 13 авг 2014 19:51

Подкрепям!!
Точно преди два дни и аз пробвах титан. Наистина е по приятен от стоманата, не само, че е лек, но и не се поти ръката както при стоманената верижка.
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Кожена каишка, стоманена верижка, силикон или найлон.

Мнение от varban » 13 авг 2014 22:48

Не мога да гласувам само за едно - ще излъжа :)
От изброените не нося (щото нямям) керамика.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Кожена каишка, стоманена верижка, силикон или найлон.

Мнение от Seikosha » 14 авг 2014 04:02

Аз обаче гласувах за класиката в жанра - кожата Понеже въпроса в анкетата не уточнява кое е най-доброто или най-хубаво ,или пък най-удобно,аз го приех така,кое е най-подходящият аксесоар на часовника. Разбира се имах кратка вътрешна борба с веригата,защото откакто преди някъде около 45г. сложих едно Сейко на ръката и тя провисна надолу от тежестта на стоманата,гаче ли нося куфар, не мога да си представя Сейко без верига ,както и Полет де Лукс пък с такава,ама вие сте млади хора и носите разни будилници на ръката си ,така ,че мнението ми е чисто консервативно,поради липса на база на сравнение,не че нямам и карбонови ,титанови и керамични "каишки" ,просто не ги нося,а това като сложа старото пооръфано "Kuki" ръчно свалено от гърба на теле сукалче :mrgreen: поема си потта ми и си ми я пази,нищо ,че в един момент замирисва на умрели лебеди,ма то не е полезно да душиш излишно,както не е полезно да надничаш и без нужда през ключалката, в много случаи е вредно.
Така ,че и тука анкетата ,няма да даде правдоподобна представителна извадка,защото в повечето случаи,носим,не каквато искаме каишка,а спрямо часовника който носим. За това и комбинациите не са безкрайни и кореспондират с друг въпрос от анкетата ,а именно,кой какъв часовник предпочита.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Кожена каишка, стоманена верижка, силикон или найлон.

Мнение от varban » 14 авг 2014 09:15

Ти не можеш да си представиш Сейко без верига, ама аз мога :-) Разбира се, не всеки корпус стои добре на каиш, но този, дето ми прати - много даже :-)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Кожена каишка, стоманена верижка, силикон или найлон.

Мнение от Seikosha » 14 авг 2014 15:00

Старите винтиж модели на Сейко са на каиш и в по-новите има такива,но съотношението е някъде 1:10 Моите половината са на каиш,защото на някои им отива,а за другите просто нямам оригинална верига,казах го просто асоциативно,като като чуеш Ферари и си представяш цвят червен :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
trk2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 284
Регистриран: 29 яну 2013 09:18

Re: Кожена каишка, стоманена верижка, силикон или найлон.

Мнение от trk2 » 14 авг 2014 15:44

Кожа за пилотски часовници, крокодил за костюмни - исторически еберхард и китайски турбильон
Стоманени верижки за Сиигъл дрес часовник.
НАТО ленти за почти всичко за разнообразие
за лятото съм много доволен изкуствената кашика на Лонжин, отвътре е нещо като гума отвън има ретро текстура- тънка и удобна.
Някой ден съм навит да пробвам титаний, но досега не съм имал възможност.
Между другото титания полира ли се? питам защото в момента участвъм в търг за титаниева каса.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Кожена каишка, стоманена верижка, силикон или найлон.

Мнение от varban » 14 авг 2014 15:55

Титанът се полира, ама... бамбашка метал е.
Със сигурност по начин за полиране на стоманени детайли нищо не става.

Титановите детайли имат още една неприятна особеност - склонност към дифузионно заваряване. След няколко години капакът не може да се отвие. Хич, от думата никак.
Не е задължително да зацепят, но може. Профилактика - отваряне всяка година. Имай го предвид.

Още една работа - двойка стомана/титан в среда от електролит (разбирай пот) предизвиква електрохимична корозия. Разтваря се по-активния метал, в случая - титана.

Подобно нещо става на месинговите корпуси, само че на обратно - там желязото е по-активното.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Кожена каишка, стоманена верижка, силикон или найлон.

Мнение от Seikosha » 14 авг 2014 17:01

Титана доколкото знам ,не се полира,ако говорим до блясък,може би със специални технология,но не и в домашни условия. Мисля,че не е най-удачният метал за каси и вериги, уж е много твърд,а се надрасква,може да се шлайфа и доколкото знам,това по-скоро са титаниеви сплави,а не чист титан. Предимството е,че е лек и подлежи на цветово нюансиране.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Кожена каишка, стоманена верижка, силикон или найлон.

Мнение от storyteller » 14 авг 2014 17:43

Лесно се драска, освен ако не е някоя свръхсложна титанова сплав - има и такива в елитните марки, например Брейтлинг. Лично мен драскотините не ме притесняват, а титаниевите ми часовници (само два, да не помислите нещо) са евтини и непретенциозни кварцета.

По-леки са от стоманата и като се изпоти ръката, не дразнят кожата. Алергичните хора по принцип носят титанови верижки, титанови сплави се използват и в медицината за разни протези и импланти, защото не дразнят. Може би си въобразявам, но имам чувството, че и ръката по-малко се поти с титан. Абе точно за лятото е много удобно, но ако купуваш часовник за цял живот или ако те нервират косъмчета и драскотини по корпуса и верижката - по-добре недей.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Кожена каишка, стоманена верижка, силикон или найлон.

Мнение от Seikosha » 14 авг 2014 17:49

Ооооо,благодаря ,че допълни нещата Стори n_thumbsup ,точно тази антиалергичност на титана исках да подчертая,ма пак пропуснах както винаги n_sad
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Кожена каишка, стоманена верижка, силикон или найлон.

Мнение от atanweb » 14 авг 2014 22:45

Да точно така, още веднъж и аз споделям, че топлината бяга от титана. В много горещ ден е по добре отколкото със стоманена верижка, но пък силикона особено когато е нов и сатенен на допир е най-добър. Остарее ли обаче вече губи тези качества.
Ето две бързи снимки на моя първи титаниев корпус.
Изображение Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “Анкети”