Амфибии и Командирски

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от clockwiser » 16 апр 2014 23:09

ironhorse написа:[ А на командирския може да му прехвърля механиката в един оригинален корпус.
Най-вероятно механизмът му не е копие на Восток 17 камъка (2414), а китайско копие на най-масовия 17-камъков Полет с диагоналния мост. ("като седмИца"). Така че просто си го пази. Този тип ментета са си емблематични. Те са част от имиджа на Командирските - часовник, който специално копират. Като Ролекс и Брайтлинг ;) Ще показваш оригинала в колекцията, след това ще показваш ментето. Това е толкова култов часовник, че китайците го ментосват...

ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от ironhorse » 17 апр 2014 09:24

Ще те послушам за командирския.
На амфибията делителното колело се оказа с огризани зъби на участък около 1/4. Други проблеми видимо няма (освен едно липсващо болтче на пластината под циферблата, която крепи лостчето за смяна на датата), механиката работи добре. Сега ще търся делително колело от Восток из боклуците ми, ако имам късмет, ще стане.
Сега идва ред на Ракетата.

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от DHM » 17 апр 2014 10:21

Амфибията хафтумат е ценна и рядка n_thumbsup icon_clap За Командиреца вече разбра n_sad
.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 25 май 2014 19:24

Последните придобивки руска стомана.

Тази Амфибия пристигна още миналата година с поръчката от Украйна, но не съм я показвал приведена във вид.
Изображение

А тази е скорошна - софийска.
Изображение Изображение

снимка Fujifilm от темата за освежаване на маркерите:
Изображение

Посъживих старият фотоапарат HP Photosmart 735 3,2MPix.
Не бях снимал от години с него. Има проблеми със слота за картата и светкавицата, но за десктоп машинка може и да го ползвам по често занапред.
Кажете честно снимките бива ли ги при полижение, че не съм подбирал осветление и без статив.
Изображение

Потребителски аватар
hronos
Напреднал
Reactions:
Мнения: 110
Регистриран: 17 юни 2012 22:55

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от hronos » 25 май 2014 21:40

Поизчетох колкото успях от темата, но така е и не разбрах дали е показван тук Генералски Радиорум Автомат. Тъй като не съм по тези часовници и не я следях активно темата.

Потребителски аватар
Vesire
Напреднал
Reactions:
Мнения: 253
Регистриран: 13 мар 2013 13:35

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Vesire » 26 май 2014 12:00

Ето и моята Амфибия :)
Изображение
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Pavlin » 26 май 2014 12:04

atanweb написа:...Кажете честно снимките бива ли ги при полижение, че не съм подбирал осветление и без статив.
Често казано, като ги сравним Фуджито е по добре. Иначе стават :)

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от clockwiser » 21 юни 2014 19:11

Отдавна не съм се хвалил с нищо ново, първо защото напоследък все по-малко време имам за хобито, а и мързелът към фотоапарата казва своето. Но все пак, ето новата ми спецсерия Амфобия за Мераном, реверанс, към известната "ушата" Амфибия, която е летяла и в космоса.

Изработката, както и при другите ми спецсерии досега е чудесна, финишът е пипнат. Единствената забележка отново е тенекиено изглеждащата коронка. Иначе е с гол стоманен безел, маркерите са обемни, стоманени, с бял емайл вътре, като при орден "за храброст" 3 ст. :)

Първообразът:


Изображение

и луксозното внуче:


Изображение


Изображение

Поглед изотзад: спецкич с Гагарин, полетял с кораба Восток, откъдето идва името на завода. Аз бих сложил Романенко, но кой ме пита...

Изображение

Основната разлика са стрелките, които при първообраза са жълти "мечове", а в този са стоманени "ф" като при първите бъчви.


Изображение
Последна промяна 1 на clockwiser, променена общо 21 пъти

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от rosen_er » 21 юни 2014 19:17

Интересна.Не бях мяркал такава,с емаѝлирани маркери,но изглеждат супер n_thumbsup .Всъщност има ли светомаса по тях?Вярно се излагат с тези коронки :mrgreen: Честито,доста събра от Амфибиите на Мераном.Какво е връхчето на секундната,че се е размазало?

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от clockwiser » 21 юни 2014 19:34

Стрелките и маркерите са светомаса, светят доста силно, не съм пробвал колко дълго държи лума. Иначе наистина изглежда като емайлирано. Много е равномерно лъскаво.
Следя им спецсериите и кълва веднага, щом се появи. Тук бяха 8 бройки и докато поръчам моята бяха останали 3. След час вече бяха "out of stock".

Връхчето е кръгче с бяла точка.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Pavlin » 21 юни 2014 21:34

Много е хубав! Само не разбирам защо са оставили безела гладък?!

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от clockwiser » 21 юни 2014 21:45

Гладкият стоманен безел си е "модна линия". Продават ги и отделно и разни манияци си купуват и си правят мод на старите амфибии. Иначе разграфени стоманени безели има само в спецсериите. При стандартната "класик" серия са латун.

Ей го чистия как стои на различни корпуси
http://www.meranom.com/amphibian-classi ... -01k2.html" onclick="window.open(this.href);return false;

От стоманените този е добър
http://www.meranom.com/amphibian-se/420 ... 721lb.html" onclick="window.open(this.href);return false;

и този
http://www.meranom.com/archive/amphibia ... 555lw.html" onclick="window.open(this.href);return false;

и разбира се пепсито
http://www.meranom.com/archive/amphibia ... 0333b.html" onclick="window.open(this.href);return false;

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от rosen_er » 21 юни 2014 21:58

clockwiser написа:
и разбира се пепсито
http://www.meranom.com/archive/amphibia ... 0333b.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Що пък Пепси?

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от clockwiser » 21 юни 2014 22:02

Така им е прякорът на тези, при които вътре в металния безел има пластмасов ринг, понякога сменяем с различен цвят. Мисля, че са измислени от Seiko.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от rosen_er » 21 юни 2014 22:06

Така де,но този едноцветен.Мисля че ето този тип са Пепси:
Изображение

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”