Амфибии и Командирски

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 25 яну 2014 14:25

Ей го моя, ама нямам секундна стрелка и затова съм спрял с реставрацията, като намеря стрелка ще го пъсна и отвън.
Изображение
Изображение

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от storyteller » 25 яну 2014 15:58

А този има ли капаче като антимагнитните? Специално този циферблат е сякаш преходен - има точно като твоя само с надпис 18 камъка и без капаче, с надпис 18 камъка антимагнитные и с капаче (имам един такъв), както и с надпис 18 камъка, без антимагнитные, но с капаче - поне си мисля, че съм виждал на интернет.
Може би това са най-късните "бочки".

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 25 яну 2014 16:34

Значи историята на моя е, че го видях в един лот там някъде измежду куп други неработещи. Лота беше за 10лв. но имаше 13 часовника в този лот. Писах на продавача, че може да изпрати лот-а като му предложих направо 20лв. Снимките бяха малко и лоши. Оказа се, че бочката няма заден капак и механизма му беше много яко развален с криви мостове от набиван насила ремонтуар. Все пак замених механизма и сложих нов ремонтуар с коронка, а циферблата е приличен. Капак Митака (DHM) ми подари с направо цяла друга Амфибия която ми е жал да развалям и скоро ще реставрирам. Затова се принудих да сложа обикновен капак от друг голям Восток - капака и пръстена му паснаха идеално, но е без надпис Амфибия. Та дали е имало антимагнитно капаче под основния не знам.
Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от clockwiser » 25 яну 2014 17:14

Моите 3 бочки нямат антимагнитен капак. Следващите - осмоъгълните "снайпер" - циферблат и т.н. имат.

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от storyteller » 25 яну 2014 21:55

Нямам подръка снимка на моя - ето подобен на ибей

http://www.ebay.com/itm/SOVIET-WOSTOK-V ... 1091549537" onclick="window.open(this.href);return false;

затова се чудя дали това не е последният, най-късен тип циферблат на бочките.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от kapkan » 25 яну 2014 22:26

Моя си е с второто капаче :) някой ако му трябва прилична каса с механизъм,командирски с танк тука съм :) няма ремонтоар

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от clockwiser » 26 яну 2014 02:58

Трябват ми две каси от Амфибия: една 420 и една осмостенна. Очаквам да ми дойдат цифери Radioroom и водолаз-12-3-6-9 от Мераном и трябва да ги облека, ако някой има нещо излишно, може да освободи някой лев.

Иначе, да предполагам, че антимагнетици са започнали да правят към края на бочките, или пък е била серия за подводници и кораби, при които има силни магнитни полета, кой знае. Някъде го имаше в руския форум, ама там са стотици страници, ако го мерна ще докладвам.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от kapkan » 26 яну 2014 10:24

kapkan написа:Моя си е с второто капаче :) някой ако му трябва прилична каса с механизъм,командирски с танк тука съм :) няма ремонтоар
Щом на никой не му трябват,ще се пробвам да го съживя :redface

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от clockwiser » 27 яну 2014 00:50

Спасени от часо-моргата.
Тези съм ги купил в лошо състояние, яко драни и матирани, но с живи баланси и ремонтуари за части. Потренирах на тях полиране на стъкла, поизкъпах корпусите (май-хромираните стават по-зле, колкото и нежно да ги плакнеш със сапунена вода!) и тъй като циферите ме кефят (единият е заказ), реших да ги помилвам.
Белият РОССИЯ е с джам- стъкло. Много зор се полира, едва позачезнаха грубите драскотини, но се появиха нови ситни - извод - мин. стъкло да не се пипа с едра шкурка...
Базелите за жалост са неспасяеми. Веднъж надрани - цял живот надрани.
И още уроци:от мокрене на базела (при миене с хладка вода и разреден течен сапун със стара мека четка за зъби) като че ли боята в маркерите му потъмнява.
Извод - хромирани корпуси и базели - само сухо почистване. Не че се прецакват фатално, но не стават по-хубави. Ако някой има по-добри идеи да сподели.

Има някакъв закон в нашата краста, че когато извадиш от ковчега някой покойник му се радваш повече, отколкото на някой добит лесно запазен екземпляр.


Ето как бяха


Изображение ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

Ето как са сега. Нощна снимка на бюрото, с настолна лампа... знаете, че на живо са още по-гиздави ;)

Изображение

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от storyteller » 27 яну 2014 08:28

Браво!
Хромираните ги мацвам с нещо като химикалка, което бях купил от кварталния автомагазин и служи за заличаване на драскотини по хромирани части на колата.
Не държи здраво, не може да замести истинското хромиране, но ако ги държиш само в чекмеджето, няма да ти дразни погледа.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 31 яну 2014 08:21

Амфибията снайпер е много готина. Коронката с полусферична форма обаче не е за нея. Смени я с тази от жълтия командирски с късата секундна стрелка.
n_thumbsup
Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от clockwiser » 31 яну 2014 14:03

atanweb написа:Амфибията снайпер е много готина. Коронката с полусферична форма обаче не е за нея. Смени я с тази от жълтия командирски с късата секундна стрелка.
n_thumbsup
Короната на жълтия е жълта. Бледо жълта, като корпуса - някакво особено покритие.
Иначе да, като видях сферичната корона и реших, че ще е за бочката (едната е с плоска корона), но ремонтуара е с различна дължина при двата корпуса...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 31 яну 2014 14:30

http://aukro.ua/zavodnaya-golovka-dlya- ... 12925.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://aukro.ua/zavodnaya-golovka-dlya- ... 99084.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://aukro.ua/zavodnaya-golovka-dlya- ... 06254.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://aukro.ua/zavodnaya-golovka-dlya- ... 40344.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://aukro.ua/zavodnaya-golovka-dlya- ... 94222.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от clockwiser » 01 фев 2014 14:44

Днес е ден за битаци, клошари, мизерия, ровене в боклуци и надеждата, че можеш да купиш Панагюрското съкровище за стотинки от някой слабоумен индо-европеец.
На мен обаче ми е студено, затова реших да си стоя в къщи и да ви се похваля с новия си снайпер. Снайпер е, защото те удря в сърцето от километър. Special Edition серията на ЧЧЗ по поръчка на Мераном.
Врли Татари!

Свети като слънце и снимането е обречено. Така и не успях да хвана такъв ъгъл, под който невероятните ф-стрелки да се видят хубаво.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И накрая снайперското сборище...

Изображение



Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 01 фев 2014 19:13

Страховита серия. Голяма завист се заформи.
Поздравявам те за чудесния избор който си направил.
На мен къде ми беше умът да се захвана и да купя нов китайски.. ма както и да е, то угодия няма, а лакомията не се лекува лесно.
Изображение

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”