Амфибии и Командирски

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Seikosha » 05 сеп 2016 16:44

Ха-ха, ама ти плащаш Ха-ха :D Толкова ли няма като свят Командирски та си тръгнал да рискуваш. Като те гледам що Восток събра, за къв тие да се белосваш и то най-вероятно с "туристически"
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Torro » 05 сеп 2016 17:56

То този снимания си е Руски Восток, "модерно" производство, а онзи дето го чакам е за донор /би трябвало да работи и да е със запазени стрелки и циферблат/. Просто много ми допада този автоматичен механизъм на Восток , а и часовниците са много сполучливо съчетание от дизайн, качество и цена. Сега, дизайнът, качеството и цената са малко субективни , но за мен Амфибията и Командирските са много балансирани часовници.
Запазените съветски екземпляри с ръчен механизъм са на доста високи цени, съизмерими с тези на по-новото производство /втора ръка/, при това с автоматични механизми. А старите съветски автоматици с 21к. много рядко се намират.
Странно е, но Востоците се търгуват по-скъпо от Сеико, не знам как да си го обясня!?
Абе всеки си е малко луд!

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Torro » 08 сеп 2016 20:29

Две бързи снимки, за да се похваля:
Изображение
Изображение
Когато мога и ги приведа във форма, ще снимам часовниците и по-добре.

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Torro » 12 окт 2016 12:13

На левият Восток не можах да намеря запазена каса и реших да си спретна поредното "кюфте" за носене. Сложих механизмът в една каса от "Бочка", един нов руски безел и заспа. Механизмът обаче беше много мръсен и сега е изпратен за профилактика. Като си взема часовника ще го снимам и ще се похваля.
Десният Командирски се оказа със счупена основна плоча /не знам как е часовникарското название/ и сега трябва да търся такава. Механизмът е с хак и плоча от 2214 няма да стане, трябва да е от 2234.
А пък сега си нося ето тази Амфибийка:
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Torro » 18 окт 2016 16:32

Ето го "кюфтето":
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Torro » 20 окт 2016 19:11

Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6220
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 20 окт 2016 19:58

Добре си сготвил това кюфте. Страхотен резултат. Часовник за носене, хич и не го прибирай в кутия!
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Torro » 20 окт 2016 20:40

Ооо , нося го. Дори съм поръчал и меш-верига на 18мм за този мой часовник. Като дойде и я монтирам ще направя още няколко снимки да се похваля.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от rosen_er » 21 окт 2016 08:50

Ще започна с това ,че вкусовете на всички нас са различни и ще продължа.........не ми "стои" някак си този "наръбен" безел на класически овалната форма на касата :redface
Той е за по-новите модели с повече ръбове по касата.Защо не пробваш например №5 от тези на Миро.Мисля,че има един такъв при теб,но може и да греша.
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Liani » 21 окт 2016 10:22

rosen_er написа:Ще започна с това ,че вкусовете на всички нас са различни и ще продължа.........не ми "стои" някак си този "наръбен" безел на класически овалната форма на касата :redface
Абсолютно подкрепям мнението на Росен!
Личи, че не е за тази каса. Може би сме свикнали този безел да е на по ръбати каси, не знам. Аз бих сложил безел номер 1.
Това си е мое виждане.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6220
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 21 окт 2016 10:51

Само така ли си мисля, или номер 1 и 5 са по големи на снимката ? icon_crazy Или е някакво изкривяване на снимката?
А по въпроса за това с какъв трябва да бъде, аз мисля, че след като е микс корпус/механизъм с циферблат, то няма какво да гони в оригиналността и може да сложи каквото си пожелае и каквото му хареса за безел. Може би такъв е имал и такъв е сложил. Другите може да му трябват по предназначение - оригиналност.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от rosen_er » 21 окт 2016 14:18

Оригиналност - не говорим за нея в този случай ,Сашо.За естетика става дума.Но това е съвсем субективно и казах моето мнение,което не означава нищо.А безелите са за новите русийски каси и при опит да се сложат на старите каси обикновено се получава конфликт между коронката(при завито до край положение) и безела.От тези на снимката само №8 е с размери като за старите каси,другите са малко по-големи.Но може и да греша :mrgreen:

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Seikosha » 21 окт 2016 16:28

На мене също ми харесва, поразчупен е с тази по елегантна каса и за контра по-грубият безел, гепи ми окото. :) То естетическото чувство в повечето случаи се ръководи от познатите неща,човек инстинктивно се насочва към тях, та за това и тези които успяват да диктуват ново такова, стават известни и хубо ,че ги има :wink: Такива подобни съм имал още преди доста години, макар и с по-ситни зъбчатки,помня една Сикура, една Рула и поне още 2-3 подобни, а сега имам и една Ракета подобна, макар и с по-късо тяло. В крайна сметка,човек трябва да гледа своя кеф,щото ,ако гледа чуждият, най-много да остане девствен :lol:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Torro » 21 окт 2016 16:52

Имам безели "1,4,6,7 и 8". "5-цата" беше свършила, когато купувах безелите. Като сглобявах часовника пробвах с всичките , които имам. Вече не си спомням точно, но някои от безелите подпираха коронката, други пък съвсем не ми хващаха окото и се спрях на №4, като компромисен вариант. Всъщност този безел е малко по-плътен от другите и е по-удобен за използване по предназначение. Както казахте , вкусове различни, ама аз си го харесвам така. Днес ми дойде и меша на 18мм и утре ще снимам часовника с новата верижка, че вече се постъмни.
То часовникът вече стъпи на себестойността на нова Амфибия , ха, ха, ама поне е единствен. Иначе и той е вече практически нов.

toruck_makto
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 28 май 2016 17:10
Местоположение: Пловдив

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от toruck_makto » 21 окт 2016 23:24

Seikosha написа:На мене също ми харесва, поразчупен е с тази по елегантна каса и за контра по-грубият безел, гепи ми окото. :) То естетическото чувство в повечето случаи се ръководи от познатите неща,човек инстинктивно се насочва към тях, та за това и тези които успяват да диктуват ново такова, стават известни и хубо ,че ги има :wink: Такива подобни съм имал още преди доста години, макар и с по-ситни зъбчатки,помня една Сикура, една Рула и поне още 2-3 подобни, а сега имам и една Ракета подобна, макар и с по-късо тяло. В крайна сметка,човек трябва да гледа своя кеф,щото ,ако гледа чуждият, най-много да остане девствен :lol:
Ако можех да го кажа така, щеше да е още вчера :b
Когато някога имам Амфибия, ще го коландря докато стане точно така :)

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”