Амфибии и Командирски

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от omegaqq » 14 сеп 2017 16:43

atanweb написа: ... "Ако щете вярвайте.... Коста ще стане майстор!" някой ден.
А дъртите кучета от форума ще помагаме това да се случи по-скоро!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 14 сеп 2017 18:02

Разпечати тази картинка и я поглеждай когато можеш.
Добре е направена и лесна за разбиране;
https://4.bp.blogspot.com/-YEokLoB2Bf4/ ... 297af2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
"Всички" часовници са на този принцип. Разликите са минимални, дизайнерски и рядко нещо ще те учуди.
След това смело почвай с някоя Победа - Руска- не съветка или Ракета. Те носят яко на бой и може да се учиш да разглобяваш и сглобяваш. На първо време не прави промивка. Само гледай мейанизма да тръгне. След този етап, ще пробваш и промивка и пускане на сухо, после и минимално смазване. Хайде ще бъде забавно!
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от kostabo » 14 сеп 2017 20:09

Момчета, недейте така бе... Бях писал някъде, че съм вързан за "к_ро па за носо". Сега... вярно е, че съм бил свидетел на няколко чудеса, но все пак съгласете се, че те, чудесата не се котират особено в наши дни... И да, разгледах схемата, плаши ме, а хората, които ме познават знаят че не се плаша лесно ! И не, няма да разглобявам, човек не живее толкова дълго, че да се науча...
Тука е така...

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Torro » 29 окт 2017 11:13

Отдавна не съм писал и да се похваля с новата ми придобивка:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 29 окт 2017 11:22

Страхотен дизайн. Безела е много идеен, циферблата е четим и подреден. Страхотен мотив на вълничките в централният кръг. Чуден е, а с каква скорост само изкарват нови модели.... не може да им смогне човек и трудно се избира при такова разнообразие от все хубави. Восток!!!
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Torro » 29 окт 2017 11:30

И аз го харесвам! Напоследък не съм се оглеждал за ретро-модели от славното съветски минало, но се сдобих с няколко представителя от новото производство. Восток по принцип са ми много любим бранд. За 70щд човек получава хубав авторски часовник с добър инхаус-механизъм, истинска водозащита и славна история. Никой в света не може да предложи такова съчетание, дори и китайците.
В Мераном има и други също много идейни предложения, но са и по-скъпи де.
Иначе има толкова разновидности и от новото, и от старото производство, че на човек да му се завие свят.
Сега съм решил да търся Амфибия-снайпер, че този циферблат много ми харесва!

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от rosen_er » 29 окт 2017 13:22

Мисля,че от доста време тези часовници точно китайците ни ги предлагат.По скоро произвеждат по поръчка на ......знаете кой.Без механизма,може би.Но и там има една голяма въпросителна.Каса,стрелки, циферблат-няма съмнение, според мен,къде се изготвят.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 29 окт 2017 14:03

В света сега е така, нормално е да ги правят там, ако е така. Заобиколени сме от чужди предмети. Испански домати и телешко, Руска газ - която ще снабдява Китай дълго време. Те пък правят всичко останало за света в устроиващият го ценови диапазон. Както каза Тоrro за такава цена няма конкуренция. Аз съм сигурен, че сегашните циферблати, стрелки, безели и тн. са по добри от старите - доста по прецизни изглеждат и може би след 20 години няма да се напукат като стара баклава. Показателно е, че се купуват, ако бяха неуспешни отдавна китайците щяха да си ги произвеждат с роден механизъм и тогава съвсем ще омажат всичко и всичко ще остане в историята, а така както е в момента все пак историята продължава да се пише.
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Torro » 29 окт 2017 14:34

Ха, ха, то реномирани швейцарски марки си произвеждат каси, циферблати и стрелки в Китай, ама те струват десетократно , че и много повече спрямо Восток. Интересното обаче е, че не съм видял още китаец да предлага със своя марка часовник, който да прилича на Амфибиите и Командирските. Не говоря за едновремешните супер-евтини китайци, които правиха ментета на почти всичко, включително и визираните ужасни псевдо-Командирски часовници. Явно руснаците държат нещата под контрол. А и качеството на сегашните Амфибии и Командирски наистина е добро.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Seikosha » 29 окт 2017 17:13

Ами и аз винаги съм се чудил -кой ги произвежда тези Мераномските, нали завода затвори и то отдавна. Направиха някакъв джоинт вечър с латвийците,на Москва класик даваха механизми мисля,едни други с чисто китайска визия се пръкнаха, но Мераномските са чисто по руски пипнати, стилът си е руски,барабар с на пръв поглед някои да изглеждат недодялани като по съветско време. И аз много ги харесвам,мъжкарски часовници и дори в края на миналата година се сдобих с един Командирски,но не от "туристическите" май К35 им викат :redface С подобен безел на този на Торо,а и на едни Сейко де :D стомана ,31 камъка автомат,корона на винт, подходящ каиш,какво повече да му искаш :)

Изображение

Изображение

Изображение

Все пак ,не ме радва толкова ,колкото старата съветска амфибия "снайпер" мисля ,че така и викат,но може и да бъркам.

Изображение

:b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от rosen_er » 29 окт 2017 17:42

atanweb написа: Аз съм сигурен, че сегашните циферблати, стрелки, безели и тн. са по добри от старите - доста по прецизни изглеждат и може би след 20 години няма да се напукат като стара баклава.
Абсолютно не съм съгласен!
Циферблатите :новите са като принтвани -няма релефът на лак,светомаса,маркери като при старите.
Стрелки - стандартните командирскии тези за амфибия биват."Ф" образните стрелки ,които ползват в някои модели обаче са голямо недоразумение .Не знам с тази форма дали въобще имат право да се наричат "Ф" - стрелки.
Касите - голяма част от моделите каси (ако не броим спец сериите) са лъскави като маймунски задник.Много колеги от руския форум споделят ,че първата работа като си купят подобен часовник е да матират касата.Има и читави каси,признавам . Безелите станаха разнообразни ,но размерът им стана доста по-голям от естетичното(според моя вкус).
Светомасата .....вие кажете :wink:
П.П. Понеже Торо сподели,че следващата цел е Амфибия "снайпер" ,какво ви е мнението ето за тези двата часовника :Съветският vs Руският
Изображение Изображение Изображение
и
Изображение

Докато пиша се появи пост ма Мишо.
Мераном са интернет магазин.Общо са двама човека и само продават.Кой, какво и как им сглобява.......мистерия.Гледам ,че предлагат и един от бюджетните часовници на Чайкин -Путник.И той буди доста диспути при братушките.Има вече и "дамски" Амфибии -глЕмо разнообразие,но нещо не ме радват тези сахати.
А какво мислите за тези новите калибри които се появиха 2415.01 ; 2415.12 например.Руски ли са според вас?

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Torro » 29 окт 2017 19:10

По принцип целта ми е запазен съветски "Снайпер", но Мераномският руски "Снайпер" също е много хубав. Представеният "Снайпер" на Сейкоша с черният безел е по-рядък и дори повече ми харесва.
В защита на новото руско производство мога да кажа, че използват доста по-качествен луминофор, който свети ярко и силно. Е, не е като на Сеико, но е значително подобрение спрямо старото съветско производство. Ветре според мен си е старият механизъм 2416 с увеличените 31 камъка, а просто има доработки за "без дата", за 24-часово показване" и съответното "ден и нощ". На всички механизми, които имам от новото производство има надпис отвътре RUS. Дължачът на механизма на новите е от пластмаса, а не като преди от стомана.
Ето от новото производство Амфибии и Командирски, които имам, освен Командирският, който показах малко по-горе:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Този не е Мераномски, но все пак е от по-новото руско производство на Восток -
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 29 окт 2017 19:17

Росен:
Ако питаш за разликата в дизайна на двата посочение по горе ще кажа, че са добри и двата но ако историята беше такава, че долният беше по стар, интереса на хората щеше да е насочен към него. Такива са хората (ние)
Според теб размерът на безела не стои естетически добре, но ако се върнем в годините преди първите афибии, и погледнем по-предишното поколение часовници са били не по 40мм, а по 35 средно, то амфибиите са били огромни за свикналите с удобството граждани на СС. ;-)
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от rosen_er » 29 окт 2017 19:26

Няма връзка това ,което казваш.Амфибиите и Командирските в най-ранният си етап не са били предназначени за масовия съветски гражданин.Но макар и изглеждащи огромни на фона на часовници от 33-35мм безелите им са "прибрани" (особено на първите "ушати" амфибии) и всичко изглежда естетично,даже и със смешните захвати за веригите.На новите безелите стоят като парадна шапка на новобранец при полагане на клетва :) (ако намеря една моя снимка от 83 година ,мога да илюстрирам какво имам предвид :D )

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Torro » 29 окт 2017 19:40

Относно безелите, по-широките са по-удобни за въртене и използването им за измерване на даден времеви отрязък. Руснаците обаче още ги правят тънки. Ако са с по-масивна дебелина ще се подсили "дайвърското" у часовника. Не случайно има цял бизнес за подмяна на оригиналните безели с такива на Сеико или с нарочно направени безели.

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”