Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 9 от 34   [ 510 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 34  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2014 14:45 
Site Admin

Не знам колко пари е такъв, но по добре го спри и пусни един търг тук. Аз имам интерес, а предполагам и други ще имат.
А че 300м няма как да стане е ясно :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2014 14:58 
Специалист

Шегувах се с Митака за 303 м :redface Но в Руският форум ,ако не са сменили циферблата има показан подобен 200м.
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2014 22:42 
Специалист

Росене, какъв е този битакаджийски сбиротак бре??? Само безела му е от Амфибия!!! Цифера си е от обикновен Восток :mrgreen: Всеки аматьор знае, че само Командирските са с датник, Амфибия с датник няма nono камоли пък в такава пластмасова черипаха :mrgreen: Не мога да разбера как можеш да ни пробутваш този ментак lol2 Ако все още очакваш някакви някакви аплодисменти.....................................................................................
Ето ги n_thumbsup icon_clap Ценен е :yahoo А ти си си късметлия :lol: но си го знаеш и без да ти го казвам!!! Да ти е честит :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2014 23:21 
Специалист

rosen_er написа:
Шегувах се с Митака за 303 м :redface Но в Руският форум ,ако не са сменили циферблата има показан подобен 200м.
Изображение

Аз да питам,стрелките такива ли са им,командирски?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2014 07:20 
Специалист

Такива са стрелките на тези "пластмасовите" Востоци.Не са Амфибии още по-малко Командирски.Просто не са често срещани.Ето една тема за тях в руския форум:
http://forum.watch.ru/showthread.php?t=11311
DHM написа:
Росене, какъв е този битакаджийски сбиротак бре??? Само безела му е от Амфибия!!! Цифера си е от обикновен Восток :mrgreen: Всеки аматьор знае, че само Командирските са с датник, Амфибия с датник няма nono

Има,има.Погледни по-напред в темата.Командирски Амфибии им викат :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2014 09:12 
Специалист

Идеално си е часовничето n_thumbsup Нали си ме знаеш, че няма да съм аз ако не те изгъбаркам малко :D :lol: .....не че и ти си ми останал длъжен де lol2

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2014 19:51 

В събота взех няколко часовничета с проблеми. Командирския е за чистене и мазане, а амфибията не може да се сверява. Третия ми е от по-рано, той си работи.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2014 20:06 
Аватар

Колега, амфибията е ценна - 21 камъков автомат в "нептунов" корпус. Направи си я. Ако не ти се занимава съм кандидат.

Черният Командирски е класическо китайско менте. Заказ МОССР, 17 камнеN. капак без винт, корона без винт, скапан базел, който се върти в една посока... класика, описана в литературата.

Вторият командирски с първенството по Самбо е интересна находка.

Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2014 20:19 
Аватар

Да използвам темата, за да попитам за един часовник:

Изображение Изображение

Това са снимки на продавача. Докъде стигнахме, да си купувам руски часовници от Китай...

Та, така или иначе съм го платил, как ви се струва, в оригинален вид ли е? На мен ми се струва. че безелът не е от него, но това е малък кахър. Ама този циферблат из нета го виждам в какви ли не каси, та просто не мога да разбера как трябва да е оригинално...

Ако е оригинален (надявам се), няма да е за продажба, само ще си му намеря "оригинален" безел и ще си остане за мен. А уж нямаше да колекционирам руски...

Какво мислите?

Поздрави, Миро.

Вечният календар е небходим, за да може един път на 4 години да поглеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът - за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът - за да го гледаме непрекъснато.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2014 20:28 
Moderator
Аватар

Според мен радио-руум-а е ОК.
Честито и на двама ви за новите попълнения.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2014 20:34 
Аватар

Албатрос "Радиорубка" . Рядък цеферблат. Нещо лакът ми се струва изгорял, защото на снимката блести, а и розовото ми се струва боядисвано.
Албатрос са Амфибии, само че без антимагнитен капак. Стрелките трябва да са амфибийни (с триъгълниче накрая на часовата).
По принцип в този корпус (осмостен) върви с базел с 10-20-30-40-50. Късните години го правят и с базел като твоя, но в кръгъл корпус (420).
Има работа по него, за да стане правилно комплектован, но този модел е рядък, така че ако не си дал много пари, намираш една неработеща амфибия за 30-тина лв., взимаш стрелки и базел и се фукаш. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2014 20:35 
Аватар

Ето как трябва да изглежда:
http://forum.watch.ru/showthread.php?t=120062

Тук на пета страница можеш да видиш един такъв, който си сглобих с нов циферблат (без надпис Альбатрос) с другия базел от същата епоха, който върви с осмостен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2014 21:14 

clockwiser написа:
Колега, амфибията е ценна - 21 камъков автомат в "нептунов" корпус. Направи си я. Ако не ти се занимава съм кандидат.

Черният Командирски е класическо китайско менте. Заказ МОССР, 17 камнеN. капак без винт, корона без винт, скапан базел, който се върти в една посока... класика, описана в литературата.

Вторият командирски с първенството по Самбо е интересна находка.

Поздрави!

И на мен командирския не ми хареса особено, а то имало защо. Амфибията вероятно е с проблем в делителното колело и карамфила, като махна циферблата тия дни, ще видя какво е. Не съм решил още дали да си я оставя, като я оправя ако реша да я махна, ще ти пиша ЛС. А на командирския може да му прехвърля механиката в един оригинален корпус.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2014 21:16 
Аватар

Благодаря за бързата реакция :)
В темата накрая има един линк към ЕБей с един NOS Radioroom, с осмоъгълна каса, но с друг безел: http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dl ... %253D&orig
Той безелът друг, но различен от моя.

За стрелките си прав. Ще търся други за смяна. А дали механизмът може да е от "скосените", или трябва да е от "правоъгълните"?

А за парите - цената не бих казал, че е ниска, но "разумна". Така или иначе за редките модели "разумната цена" е нещо относително :)

Поздрави.

clockwiser написа:
Албатрос "Радиорубка" . Рядък цеферблат. Нещо лакът ми се струва изгорял, защото на снимката блести, а и розовото ми се струва боядисвано.
Албатрос са Амфибии, само че без антимагнитен капак. Стрелките трябва да са амфибийни (с триъгълниче накрая на часовата).
По принцип в този корпус (осмостен) върви с базел с 10-20-30-40-50. Късните години го правят и с базел като твоя, но в кръгъл корпус (420).
Има работа по него, за да стане правилно комплектован, но този модел е рядък, така че ако не си дал много пари, намираш една неработеща амфибия за 30-тина лв., взимаш стрелки и базел и се фукаш. :)

Вечният календар е небходим, за да може един път на 4 години да поглеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът - за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът - за да го гледаме непрекъснато.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2014 23:06 
Аватар

Осмоъгълника се среща и с двата безела - застъпват се в един период. На мен по-изчистения (без цифри) ми харесва повече и затова си сглобих рубката с такъв. А и по-често се намират.

По принцип Албатросите съм ги виждал само в скосения механизъм, но може да влезе и другият а и вероятно е имало и с него. . Не съм силен в механизмите, някой колега да каже.

Стрелки - можеш да си купиш чисто нов комплект в meranom, но според мен нови ще стоят неестествено лъскаво на часовник с видима "патина на времето". По-добре намери някоя поизстрадала Амфибия и ще заспи.

Последна промяна clockwiser на 16 Апр 2014 23:12, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 9 от 34   [ 510 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 34  Следваща