Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 36   [ 535 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Юли 2013 09:27 
Специалист

rosen_er написа:
Една не точно Amphibian :) Преди време колега намери и ми подари тази Amphibian:

Изображение

Беше с това "простреляното" стъкло.Имаше и готина секундна стрелка,но друг колега пожела да го разгледа и аз бях свалил стъклото и съответно стрелката я хвана липсата.Умрях от мъка ,но така и не се намери.Много странна ,рекламна Amphibian нали?
Това бях написал и на колегата Atanweb.Бях я забравил, но накарах колегата Сашо да направи един безел по чертеж от руския форум и реших да го монтирам на нея,защото неѝния не беше в добра форма :D .Ето какво се получи,снимките са на осветление и не са добри :-o
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
С обикновено стъкло и странна секундна........а бе мод :D Не ме съдете строго,кога ще видите друг път "Amphibian" с такъв цифер?Какво рекламира според Вас -ММЦ Приморско ли?

Вчера на Битака ми се мерна този запазен безел.Реших да го пробвам на "Мацата". Ето резултата:
Изображение Изображение
Вътрешният размер се оказа все едно за този часовник е правен :) Една идея е по-тесен от необходимото,но тази амфибия и без това е леко "странна" :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юли 2013 10:24 
Moderator
Аватар

Направо си го заковал. Страхотен е. А като знам какъв беше когато го намери. Сега е време да го поносиш. Така или иначе е в клуб франкен. пък и от стомана, дори след време да му намериш друг безел може да го полираш. Радвай му се това лято по плажа.. там е неговата съдба - ММЦ.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2013 18:14 
Специалист

Този Командир заслужава място и в тази тема:
Изображение Изображение Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2013 18:09 
Специалист

И от мен :)
Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2013 17:33 
Moderator
Аватар

С циферблат отЛюдмила:

Изображение

не съм доволен от снимките тъй като съм доближил прекалено много обектива и има деформиране, часовникът изглежда с нереални пропорции.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2013 17:43 
Специалист

Цифера изглежда много хубав n_thumbsup

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2013 08:51 

абе колеги откъде ги взимате тези готини циферблати даите един и за моята амфибия.
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2013 18:43 
Moderator
Аватар

Дани, мисля, че не е хубаво да се смесва командирския с амфибията. Макар, че нося такъв франкен и си го обичам знам, че не е автентичен. Амфибийте са или с надпис Амфибия или Восток. Другите които съм виждал са новодел и са с цел заливане на пазара без да се спазва старата идея за създаването на този модел и са с дата т.е. 2414 или автомат 21к. Показания от Митко си е оригинал щото си пише Восток.
Гледам в продажба са много такива, изтърбушена амфибия и сложен механизъм с цифер от Командирски не се подлъгвай истинската стара Амфибия е без дата ако намериш с малкия калибър 2209 ще си късметлия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2013 19:01 
Специалист

Предложих ето тази на колегата Дани:

Изображение

но тя вече има нов собственик....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2013 19:27 
Moderator
Аватар

Страхотна е, честито на новия собственик, чудно ми е Митко как си я прежалил. Бял изчистен циферблат е класика и за мен спец. е най-красив. (имам такъв)
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2013 19:30 
Специалист

atanweb написа:
Дани, мисля, че не е хубаво да се смесва командирския с амфибията. Макар, че нося такъв франкен и си го обичам знам, че не е автентичен. Амфибийте са или с надпис Амфибия или Vostok. Другите които съм виждал са новодел и са с цел заливане на пазара без да се спазва старата идея за създаването на този модел и са с дата т.е. 2414 или автомат 21к. Показания от Митко си е оригинал щото си пише Vostok.
Гледам в продажба са много такива, изтърбушена амфибия и сложен механизъм с цифер от Командирски не се подлъгвай истинската стара Амфибия е без дата ако намериш с малкия калибър 2209 ще си късметлия.

А бе маѝ не е точно така.Има такива Командирски:
Изображение Изображение
и една от колегата Колаксъзов
Изображение Изображение
В руският форум са на мнение,че това са Командирски .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2013 19:38 
Moderator
Аватар

:fool: нямам отговор, вероятно си прав.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2013 21:48 
Специалист

Роска и аз съм виждал такива, но според моето скромно мнение.....да ме прощават братушките, но цифера е последното нещо определящо идентичността на един часовник. За мен стоманената каса, водоустойчивостта, надшиса на задния капак и т.н. го определят по-скоро като Амфибия, отколкото като Командирски.
Саше, часовника си го купих лично за мен :) Отдавна си търсех такъв с идеята за ежедневен часовник. Но се оказа, че не ми е на къдем, а и ми създаде грижи още като го купих....Аз като не ми тръгне с един часовник го разкарвам и не го мисля :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Авг 2013 08:24 

да всички са прави не само циферблата определя даден часовник корпуса надписа амфибия отзад всичко си има дадена стойност.моя циферблат си е оригинален също но не е толкова ефектен ако имаше една подводница на него.иначе часовничето си е супер.редувам си ги и трите всеки ден различни.поздрави на всички.голяма радост са тези малки механични приятели даже само това да ги навивам и да си сверявам баланса за точност ми деиства успокояващо и радостно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Авг 2013 08:49 
Специалист

DHM написа:
Роска и аз съм виждал такива, но според моето скромно мнение.....да ме прощават братушките, но цифера е последното нещо определящо идентичността на един часовник. За мен стоманената каса, водоустойчивостта, надшиса на задния капак и т.н. го определят по-скоро като Амфибия, отколкото като Командирски.
Саше, часовника си го купих лично за мен :) Отдавна си търсех такъв с идеята за ежедневен часовник. Но се оказа, че не ми е на къдем, а и ми създаде грижи още като го купих....Аз като не ми тръгне с един часовник го разкарвам и не го мисля :)

Тезата им е ,че Командирски има в много различни типове каси и щом е обозначен като "Командирски" на цифера значи е такъв :) .Тук малко се свързва и с позицията на atanweb
atanweb написа:
Амфибийте са или с надпис Амфибия или Vostok.

Пък и май само с този дизайн съм виждал Командирски в касата на Амфибия.Може да има връзка тематичния цифер от серията "Командир на подводна лодка" с типа каса.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 36   [ 535 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36  Следваща