Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 25 от 26   [ 510 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2018 19:51 
Moderator
Аватар

Много хубав представител и доказателство за това, че нещата вървят към добре във Восток.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2018 08:48 

Един командирски и от мен.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2018 12:30 
Moderator
Аватар

Кое ли прави тези ефекти по циферблата? Дали сглобката и усилието на циферблата? Т.е. може би има някакъв опън/натиск за да се получи само в едната част. Или плътността и дебелината на слоя на покритието прави това?
Във всички случай е чудесен. Много запазен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2018 13:31 
Специалист

А какво ще кажеш за този Сашо?

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2018 13:43 
Moderator
Аватар

Wostok Gobi - https://en.wikipedia.org/wiki/Gobi_Desert ;-)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2018 15:51 
Специалист

Питам дали и на него са му се напукали жилите от напрежение на циферблата :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2018 17:42 

Уникално е "габясал" твоя... Имам чувството, че на моя му е по постна боята някак... Твоя по "гъст", по "мазен" даже.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2018 19:45 
Специалист

Там е работата ,че не е "гъбясал" а е изкуствено създаден ефект :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2018 20:19 
Специалист

Seikosha написа:
Там е работата ,че не е "гъбясал" а е изкуствено създаден ефект :)

Да бе,да!
Дъвкали сме ги тези неща вече.
На който му се търси ,бях показал няколко етапа на този "ефект/дефект" - от напълно гладък,през наполовина,до пълно напукване на лака за един и същ модел Восток.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2018 14:23 
Специалист

И как тогава ще обясниш никъде ненапуканите надписи? :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2018 15:18 
Moderator
Аватар

Слънце / УВ лъчи?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2018 20:20 
Специалист

Да бе , да. :) Часовника почти не е носен. За мене това е търсен ефект и в другият форум са на същото мнение. На по-голямо увеличение ,се виждат и какво представляват пукнатините. Няма начин да се напука повърхностният слой така,а буквите да останат непокътнати. Обратното означава ,че преди нанасянето на надписите, циферблата е дефектирал и въпреки всичко е бил довършен и приет за експедиране. Малко ме съмнява.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2018 08:56 
Специалист

Ще се опитам да ти отговоря с една снимка на мой Восток.
Изображение
Тук лака даже го няма ,но ....маркерите и части от надписите ,които би трябвало да са нанесени след основният лак на циферблата стоят непокътнати.
Как,що.....не знам.Сам си прави изводи.
П.П.
Това ,че във другия форум има мнение съвпадащо с твоето,няма голяма стойност.колко от членовете активни в момента там са в "по-дълбокото" за руските часовници?
Виж ако се заровиш в watch.ru ще стигнеш до коментари за специфичният дефект на лаковете на ЧЧЗ,който са се борили доста дълго време да преодолеят.Като различните видове напуквания се дължат и на цвета на лака.
Но....казах-този разговор е воден вече на тези страници.
П.П.П.
Seikosha написа:
Да бе , да. :) Часовника почти не е носен......

Може да не е носен ,но е стоял "на слънце" .
Да не мислиш ,че е излязъл от завода с този лилав "джендърски" цвят и то "Заказ..."?
Това е бил цвета му като нов :
Изображение
Почти съм сигурен,че след време ще стане бледо златистокафяв този часовник.Сега е с "преходен" цвят.
Ето и по какъв начин се е напукал мой с дизайна на твоя.Еми не е "гъбясал" ,а съвсем приятно напукан.Тук преливащия цифер потвърждава по-горе написаното от мен,че различните цветове лак дефектират по различен начин:
Изображение
Имам и други примери за еднакви часовници с различни по вид напукавания,но нещо не мога да качвам снимки днес.

Последна промяна rosen_er на 03 Апр 2018 09:39, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2018 09:35 
Специалист

В другият форум дали са "в дълбокото" или "плиткото" за руски часовници , не пре чьом, хората се изказаха за цеферблата и дали е дефект ,или търсен ефект. Ти като искаш вземи и пусни въпрос в руският форум за този циферблат, да видим какво ще кажат "големите" разбирачи, чел съм им понякога постовете и съм бил много пъти горд,че ни дишат във врата за някои наши познания. Аз там нямам регистрация, но ,ако се наложи ще си направя само заради тоя спор.

П.П. Примерът който си дал Росене, е некоректен, т.е. неадекватен,т.е. несъизмерим с моя пример. При твоя няма напукване ,а мутиране на цвета, както се случва с всички сини циферблати на Восток след време. Подобен е и ефекта от едно време,когато пишехме с мастило. Засъхналите петна под определен ъгъл ставаха златисти и във виолетовата до кафяво гама, това идва от пигмента, който е на медна основа и проблема е от окисляването.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2018 09:44 
Специалист

Мишо ,виж пак снимката на синия.
Няма мутация.Обелена е боята на циферблата,а маркерите и надписите,които би трябвало да са нанесени на тази обелена боя все още са си там.Нормално би било и нанесените върху обелената боя букви и чертички да заминат с нея.Е да,ама не - още си стоят.И не са напукани по ръба на обеленото.Непокътнати са,което е много странно,но факт.
П.П. А за хората от другия форум - как можеш да се дава мнение за нещо ,което не познаваш и не знаеш що е?Никак.
Ако е търсен ефект,всички циферблати с еднакъв дизайн би трябвало да изглеждат идентично ,а не е така.Като се оправи postimages ,ще покажа два с еднакъв циферблат и съвсем различно напукване .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Апр 2018 00:23 
Специалист

Явно не си запознат със спецификата на синьото багрило. В твоя случай няма напукване и нека да го наречем не мутация а по по-простичкият начин - избеляване и тука Сашо е много близо до истината, но няма разкъсване на повърхностен слой. Аз също съм виждал като моят модел с различни пукнатини, а дори и без, но това не значи ,че даваш някакъв 100% отговор на проблема.
защото противоречи и на твоето обяснение ,че различните цветове се напуквали по различен начин. Е, сега като имаме напукани еднакви цветове ,но по различен начин? И аз имам някаква теория,но също куца. А някой да си мисли ,че с две думи може да отговори на няколко въпросителни , си е в повече от самочувствие.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Апр 2018 08:46 
Специалист

Четеш ли какво съм написал за "синия"???
За трети път "ще повторя" :) -липсват около 40% от лака върху циферблата.Парчетата отлепен лак бяха в касата,под стъклото.Това на което му казваш мутация е основата на циферблата .Не е избеляло ами е с обелен лак.Люспи боя са паднали от цифера,а маркери и надписи въпреки,че би трябвало да са нанесе над тази боя,са проникнали по някакъв начин и са останали непокътнати върху основата на циферблата.Няма избеляване - виждат се ясно ръбчетата ,там където боята се е отлепила.Та искам да кажа,че ако сега вземеш и отлепиш подкужушените части лак около логото на твоя,то може би ще остане - така както на показаният от мен син цифер.Надписите са положени по такъв начин на тези циферблати,че са много по-устойчиви от основният лак,което е доста странно,но е факт,който съм наблюдавал и ме изуми още преди няколко години,когато ми попадна часовникът и който споделих със стара снимка с вас.
Този твой циферблат ,който показваш освен ,че е напукан е поел и известно количество влага(според мен и това ,което виждам на снимката) и затова прилича на юфка.Затова може би изглежда различно и "мазно".Не мога да преценя без да съм го видял "на живо"
За различното напукаване на лака при различните цветове - много от моделите с напукан лак са с преливащи циферблати .Затова Сашо се чуди защо има напукване само в едната страна на цифера.Ами затова -единият цвят пука,другият не или не по същият начин.Часовникът на Костабо е подобен случай.Дал съм снимка как излиза от фабриката този дизайн - без напукване и с леко преливане в долната част на цифера.Това е причината за съответното напукаване.
А еднакви циферблати пукат различно,защото не са използвани или съхранявани по един и същ начин,а точно външното въздействие на слънце,може и влага сигурно понякога са причината за този дефект/ефект.
Чети(ако имаш желание) целите ми постове,а не по диагонал,та да не говорим едно и също с дни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Апр 2018 16:45 
Moderator
Аватар

Да вкараме и вероятност от свиване и разширяване на боядисаните повърхности.
Т.е. ако часовникът е бил съхраняван в сравнително постоянна температура може да промени цвета си без да се напука. Ако пък е попадал в големи температурни диапазони с резки промени се напуква или олющва. Може и различно, зависи къде го е пипнало слънцето докато стопанина е дремал на шофорската седалка под яркото слънце падащо само върху част от циферблата обикновенно долната която винаги е напуканата ....докато чака нещо. Или пък зимата връщайки се от работа където е студено, бърза да стопли ръце на печката вкъщи.
та те така... вероятности много.
Според мен маркерите са под лака. Лака се напуква и пада и като падне цвета се променя много бързо - избелява Както на Росеновия така и на напуканите като на Мишо - в пукнатините на лака се вижда промяната на цвета такъв какъвто би бил ако го няма лака.А и затова и на часовника на Росен или пък на напуканите маркерите са здрави, че те са под лака.
Когато лака е бил нанасян се е получила много по здрава връзка (адхезия) между маркерите и лака, затова те остават покрити от лака завинаги" , а останалото се олюпва, напуква и т.н.
Моя нова теория.... хахаха.
:b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Апр 2018 16:51 
Напреднал
Аватар

Изображение
Тоя се е напукал от разлика в температурата на цацата и бирата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2018 10:05 

Христос воскресе ! Да се радваме !
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по