Слава / Slava

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Слава / Slava

Мнение от varban » 25 май 2014 00:38

Знам ли... дай да почешем глави.
Слава още от 2409 е в 21 камъка:
5 - баланс, 4 анкер, та 9.
И още 6 колелета с по два - 12. Общо 21.

Да пипнат отработен механизъм... едва ли. Може да е в календара, денонощното колело, като на Заря 2014А. Тя има с един камък повече от 2009Б, и той е точно там.

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Слава / Slava

Мнение от мitakaaa » 25 май 2014 13:21

Има една дреболия дето само съм забелязвал бегло, без да обръщам достатъчно внимание - а това е още един камък - втулка вкарана в централното колело през което преминава секундното. Но това май е само при славите с ден и дата и автоматиците. А при 2414 не съм гледал но май няма да има втулка - поне не и рубинова. При нея няма и петте придържащи диска за дните, които пък са задължителни в калибър 2428. Но показаните от мен циферблати са с ден и дата - тоест би трябвало да са с петте придържащи диска рубини - ама няма да се получи цифрата 22. Тогава остава варианта - БАЗА КАТО ЗА 2426 НО ВМЕСТО РУБИНИ ЗА ДИСКА - САМО ШИПЧЕТА ОТ МЕТАЛ. И изглежда ако има такива изделия (в началото) - най вероятно металния диск и металните шипчета не са сработвали и датника е блокирвал. Но междувременно докато писах, разгледах и няколко машини калибър 2414 - оказа се че има втулка в оста на централното колело която държи в център секундната ос. Та пак нещо сметката ми не излиза.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Слава / Slava

Мнение от varban » 25 май 2014 15:03

Може работата да е в това, че петте камъка в календара не са функционални. Ето го ГОСТа за функционалните камъни: viewtopic.php?f=58&t=1747&start=200#p30948" onclick="window.open(this.href);return false;
На Ракета 2614 и 2628 също има камъни под календарния диск, ама ПЧЗ никога не ги е броил, за разлика от 2 МЧЗ, който, за по-интересно, ту ги е броил, ту не :-)
Така че механизъм с 22 камъка е нормален 2428 с добавен един на централното колело, но без да броят петте календарни :-)
Обаче аз съм ремонтирал Слава и с 34 камъка ;-)

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Слава / Slava

Мнение от Pavlin » 25 май 2014 15:12

varban написа:...Обаче аз съм ремонтирал Слава и с 34 камъка ;-)
С 32 трябва да е :)
Такава търся от доста време.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Слава / Slava

Мнение от varban » 25 май 2014 15:23

Не е с 32, а с 34 (2х17) ;)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Слава / Slava

Мнение от varban » 25 май 2014 15:27

На предната страница е: viewtopic.php?f=72&t=1292&start=80#p20362" onclick="window.open(this.href);return false; :banana

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Слава / Slava

Мнение от мitakaaa » 25 май 2014 16:08

varban написа:Може работата да е в това, че петте камъка в календара не са функционални. Ето го ГОСТа за функционалните камъни: viewtopic.php?f=58&t=1747&start=200#p30948" onclick="window.open(this.href);return false;
На Ракета 2614 и 2628 също има камъни под календарния диск, ама ПЧЗ никога не ги е броил, за разлика от 2 МЧЗ, който, за по-интересно, ту ги е броил, ту не :-)
Така че механизъм с 22 камъка е нормален 2428 с добавен един на централното колело, но без да броят петте календарни :-)
Обаче аз съм ремонтирал Слава и с 34 камъка ;-)
Възможно е и да не са броени 5-те за диска. Ама слава 2428 е с 26 камъка , минус 5 равно на 21. Автомата е с 27 , минус 5 стават 22 , само дето там има още 2 които са за колелцето приемащо движението от автомата и го подава на механизма. Един на моста над барабаните и един на автомата. Ако не ги броим тях защото не говорим за автомат - ще останат 25.Да си кажа че направо се забърках - и изглежда че ще излезеш прав - някой път са ги броили , друг път не са ги броили - изобщо незнам. А и то не че е толкова важно това ама нали да си чешем езиците. Направо сглобявам една 2428 с моите циферблати и кой както иска да я приема.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Слава / Slava

Мнение от atanweb » 16 ное 2014 20:05

Преди 3 години смятах грубоватия дизайн за нещо което не мога да приема особено в такъв стил известен като TV, но нещата и вкусовете се променят След като попаднах на добре изглеждащ представител почувствах радост и го нося с голям кеф.

Изображение

Изображение

:b
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Слава / Slava

Мнение от Pavlin » 16 ное 2014 20:45

Страхотна е тази Слава. Може би от тази марка само този ми харесва.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Слава / Slava

Мнение от atanweb » 16 ное 2014 20:58

Pavlin написа:Страхотна е тази Слава. Може би от тази марка само този ми харесва.
:lol:
Да, а аз чак сега осъзнах, че харесвам И този. lol2
Павка я да те питам кажи защо не харесваш Славите? Ако отговориш може би ще е от името на многото които не харесват марката.
Кое не се харесва, финиша?, функционалността?, точността?, кое?
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Слава / Slava

Мнение от Pavlin » 16 ное 2014 21:45

Може да обидя някой ако кажа истината :)
Простеят ми. Функционалността е една и съща при обикновените марки, точността не ми е критерий, защото не ги нося. Просто не ме грабват. Иначе са си интересни механизми и заслужават да имат фенове.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Слава / Slava

Мнение от Seikosha » 16 ное 2014 23:35

Ще се включа и аз,за кратко и ще се съглася с по-горното мнение,че простеят,въпреки ,че правят едни от най натруфените модели,може би точно за това ,сякаш искат да привлекат вниманието на всяка цена, малко ми са груби,всичко им е масивно,като на някои грозни модели на Полет,Ракета,че и Восток,всички ги знаете,като дялани с брадва,за жалост Слава започва производство по-късно,когато са на мода тези чокундури,нищо ,мче повечето приличат на Сейко и Ориент :) аз и техните подобни модели ,не ги тача много има някои невероятни сходства с руските часовници по това време,но то важи и за останалите производители. Разбира се има го и това,че когато нещо е ново,винаги грабва окото ,все пак лъскаво,блести,кеф ти е,но като поотлежат малко стават много,мрачни ,тежки някак. Истината е ,че и много модели на Слава,не са достигнали и до нас,а има и много приятни неща понякога. Не им е добро и покритието,нито хромовото ,нито златното.Хромовото много бързо се надрасква и потъмнява,а златното е тънко и бледо,не е с хубав наситен жълт цвят ,като старите кримки, не само защото е 5 АU,срещал съм и при по-новите Восток такова покритие,лъскаш го ,полираш го и пак не светва като други покрития,такова съм виждал и при немски часовници и при Прим, блясъка е за минути и после пак помътнява. Касите на Слава са всички от латун, като на Победа и Зим,тежки и корозират много лошо. Иначе машината ми харесва,всички които съм имал и са били изправни,са работели много читаво,за автоматите не съм много сигурен,нямам и много опит с тях. Харесвам и малките квадратни Слава и Корнавин ,елегантни са и са с вечен дизайн,имах и една просто прекрасна,тънка с много изчистен дизайн,но това беше защото бе с дамски механизъм, сега имам и една много стилна кварц ,а и една също много елегантна минт с цифер в тютюнев цвят ,целият напръскан с микроскопичен златен прах и за да се оборя, с много тлъста ,червеникава позлата,но той е нов модел в самият край на СССР Така ,че според мене,който му допадат такъв фасон часовници,Славата си е достоен часовник и има място и тя в нечии колекции и на нечия ръка. Тази горе на Сашо наистина е пипната и стилна и си е едно Сейко :D Той за това и Сашо взе да залита по Сейковци,защото му приличат на Слава :)

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Слава / Slava

Мнение от rosen_er » 17 ное 2014 09:03

Аз също не съм фен на Слава,но има повече от един модел дето ми правят впечатление.Например този който събра "0" гласа в последния месец.На живо си е прелест.Независимо от от грубия вид и голям размер според мен .И позлатата му е много добра.
Изображение
Друг модели (освен Cornavin-a дето го споменава Мишо) са тези:
Изображение

Изображение
Че и още има....май не съм съвсем безразличен Към Слава :redface

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Слава / Slava

Мнение от Seikosha » 17 ное 2014 12:33

Да визуализираме предпочитанията си. И тези са се пръкнали от моята кухня :wink:

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Слава / Slava

Мнение от bukoev » 17 ное 2014 14:55

Добре готвиш браво много са хубави особено корнавина.

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”