Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 6 от 7   [ 206 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Слава / Slava
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2016 17:59 
Аватар

Много хубав модел! Поздравления!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2016 20:42 
Аватар

Много добра.Още нямам такава.Честито icon_clap

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юли 2016 16:29 
Moderator
Аватар

Благодаря за хубавите думи.
и отново благодарение на форума и по точно stuz имам прекрасно стъкло за тази много мъжка Слава.

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2016 20:22 
Аватар

Най после...
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2016 23:39 
Напреднал
Аватар

Интересен модел , напомня ми за една транзисторна която съм виждал

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2016 08:53 
Moderator
Аватар

Редкаж в хубаво състояние.
Поздравления!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2016 14:52 
Специалист

Малко повече от ужасно добра icon_clap

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2016 17:46 
Аватар

Е има леки кусури по циферблата но.... е чудесна :yahoo

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Ное 2016 19:03 
Специалист

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Ное 2016 22:33 
Moderator
Аватар

Супер модел на Слава и според мен с едно от най-здравите хромови покрития в тази марка. Здравината не е по лоша от тази на Ракета.
Още веднъж. n_thumbsup

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Ное 2016 01:27 
Специалист

Е,тази е жълтур, ма наистина от тази серия са с много добри покрития. Харесват ми,имат само една идея изпъкнало стъкло,много елегантна,имам няколко включително и с бели. Яки са.
За МИР-чето нищо не казваш :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2017 10:15 

Здравейте съфорумци, вчера си купих този часовник и ми възникнаха няколко въпроса.

1) Кога е произведен?
2) Касата оригинална ли е, защото с номер 428 нищо не излиза в нета?
3) Понеже за първи път се сблъсквам с ръчен часовник през какъв период от време се навива? Когато се сетиш т.е. през два-три часа или по едно и също време на денонощието?
4) Върха на секундната стрелка е направена за хора с увредено зрение или просто дизайн?
5) Каква е разликата между 15 и 29 камъка?
6) Чудя се каква каишка би му подхождала.
7) Колко часа запас има?(страх ме е да не го пренавия)
8) Номер на механизъм и часовник?
Благодаря на отзовалите се.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Последна промяна Bagwell на 21 Яну 2017 15:04, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2017 10:45 
Moderator
Аватар

Привет,
Добре дошъл във форума. Попаднал си на точното място.
Часовникът е чудесен. Дори завиждам... изглежда супер.
Механизмът му е надежден и много точен. С две основни пружини които дават по равномерна работа на механизма.
Не ка се опитам да отговоря на въпросите ти.
1. Моето предположение е, че часовникът е произведен след 1990г. Циферблатът напомня за модели произведени преди това, но вътрешният ринг (безел) е по съвременна комбинация.
2. Касата е напълно оригинална! Номера който е щампован на гърба на съветските часовници не означава модел, а номера на производтство, като периодично се подновява от 3 цифрено число до 5-6 цифрено. и пак отначало. Това е по скоро вътрешнозаводска информация за да проследят койт работник е направил въпросният часовник. След излизането на часовника от завода този номер не значи нищо освен попълването на гаранционната карта.
3.Часовникът е с ръчно навиване така, че трябва да го навиваш веднъж дневно да кажем по едно и също време на деня. Сутрин или вечер ти избираш. Резервът му позволява да допуснеш забравяне на навиването в някой ден когато си бил зает и да го навиеш на другия ден. т.е. максимумът му е към два дни.
ето повече информация за механизма
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... Slava_2428
Хубаво е часовникът да бъде профилактиран, ако си решил да го ползваш постоянно. И след това например на 5-10 години по веднъж в зависимост колко добре е направена последната профилактика и как работи през тези години. Пази го от вода. Корпусът е сравнително добре защитен от влага, но не и от директен допир с вода. т.е. миене, къпане и т.н.
4. Върхът на секундната стрелка е просто дизайнерско решение и според мен в този случай много сполучливо.
5. Разликата в механизмите с по малко камъни например 15 и 29 е, че на триещите части е добре да има камъни (изкуствени рубини) вместо да се търка метал в метал. Колкото повече камъни има толкова по дълговечен ще е механизмът без да има протриване и изместване на центъра на оста на колелата.
Също така повечето камъни показват и, че някой от осите на зъбните колела са оборудвани с противоударно устройство. Колкото повече - по добре, но всичко си има предел. Тази Слава е оборудвана с предостатъчно "камъни" за надеждна работа. Това е огромна тема и ако се интересуваш ще научиш интересни неща.
6. Задължително кожена каишка защото корпусът му е с хромирано покритие и ако сложиш метална верижка може с времето да се нарани покритието на касата особено около лъговете (мясото където се закрепва каишката)
7. Отоговорих в т.3.
8. Отоговорих в т.3.
Часовникът трябва да поддържа точност от порядъка на под 30 секунди отклонение на ден.
Може да се докара и до 5 секунди но това ще е краткотрайно след профилактика и за няколко месеца. След това може пак да почне да проявява различни отклонения. Има много фактори които определят това, температура, начин на носене, начин на поставяне на масата през нощта и т.н.
Механизмът е с характер като всеки друг. Това е интересното в него. Жив е! ще разбереш и това няма да е последният ти такъв часовник.
Още веднъж поздравления!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2017 10:49 

Ще се постарая да отговоря доколкото знам, а ако има нужда, нека по-запознатите коригират:
1) Кога е произведен? - след 1990 - заради циферблата, там имаш произведено в России. По-специално според мен и след 1993-та. В каталога от тогава има с такава секундна стрелка, но на автомат, и предполагам малко по-късно, са е въвели и на 2414: модел 1171241
https://get.google.com/albumarchive/113 ... LXGEcM-R-Z
2) Касата оригинална ли е, защото с номер 428 нищо не излиза в нета? - оригинална си е, но този номер не означава нищо според мен. В по-старите модели когато номера е 6 цифрен, би следвало да е сериен номер, макар че не е така. Обикновено тези след 90-та дори и не на Слава, имат малки номера, 3 цифрени, но едва ли това е модел каса или сериен номер, според мен де.
3) Понеже за първи път се сблъсквам с ръчен часовник през какъв период от време се навива? Когато се сетиш т.е. през два-три часа или по едно и също време на денонощието? - аз лично веднъж на ден, когато се сетя, без да засичам. Но ако искаш и по едно и също време на денонощието, макар че не е нужно защото резерва трябва да е 47 часа на нов и почистен/профилактиран, поне според каталожни данни.
4) Върха на секундната стрелка е направена за хора с увредено зрение или просто дизайн? - просто дизайн.
5) Каква е разликата между 15 и 29 камъка? - сложна тема, и не ми се иска да я започвам, защото най-вероятно ще сбъркам. Теоретично колкото повече камъни има в механизма, толкова по-устойчив на износване трябва да е той, и респективно с по-дълъг живот. Практически обаче, според мен това не винаги е така и един механизъм колкото по-добре конструиран е, толкова по-дълъг живот може да има.. При този модел и някой от наследниците му примерно, според мен много капризно място е връхчето на секундната стрелка, което се чупи доста лесно при разглобяване/сглобяване. Иначе като работа, е доста добре направен. Твоят е 21 камъка :)
6) Чудя се каква каишка би му подхождала. - според мен касата е масивна, и може би по-подходяща е верига, но тук въпрос на лично виждане и удобство.
7) Колко часа запас има?(страх ме е да не го пренавия) - 47 часа, когато механизмът е нов или почистен (макар и съмнително). Не съм засичал всички мои точно, но според мен до около 40 часа. Тук механизмът е решен с 2 пружини, и според мен страховете ти са необосновани, ако навиваш нормално, т.е. без да влагаш излишна сила.
8) Номер на механизъм и часовник? на механизма 2414, на часовника - едва ли ще намериш

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2017 11:26 

Благодаря за приема, бързите и изчерпателни отговори.
По думи на продавача е бил профилактиран от Енгибаров Бургас преди да се пусне в продажба. Като го отворих ми изглеждаше чист. Работи си точно.
За каишката имах предвид цвят на кожата или брезента, понеже верижка или гума не нося.
С разликата в камъните разбирам колко дълбока е водата, а отначало си мислех, че колкото повече камъка е толкова по-точен ще е.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2017 13:14 
Moderator
Аватар

Не си далеч от истината. Съпротивлението в механизъм с повече камъни е намалено и усилието от главната пружина достига по лесно до баланса. Т.е. през период от 24 часа няма да има толкова колебания в равномерната работа на механизма. Няма да избързва и изостава непрекъснато.
Но това се отнася за разлики в механизми с много малко камъни например 4 ( само на баланса и анкера ) и повече камъни над 15.
Оптималният брой камъни е 15. Това е предостатъчно за дълговечност и добра работа на механизма. Другите камъни са за противоударните устройства и автоматичните модули на автоматичните механизми.
http://images.google.de/imgres?imgurl=h ... 4&biw=1309

Изображение

Изображение

Изображение

Без противоударно устройство. Обикновенно се среща при зъбните колела на механизма.
В тази ямка се поставя масло след като се измие механизмът по време на профилактика. Измиването става с медицински бензин или други специализирани химикали. N-хептан и т.н.
Изображение

И т.н..... поразгледай темите във форума. Има доста задълбочени примери.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2017 14:02 

Първият ми часовник, подарък от родителите беше Слава. Една любима марка. А ето и един от най добрите им модели според мен... Интересно, само на мен ли ми прилича на АР в някаква степен?
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2017 14:19 
Moderator
Аватар

В хобито аз започнах точно със Слава, тук хората знаят, че съм им голям фен.
За съжаление не съм имал ново попълнение от година и повече.
Твоята е страхотна, състоянието е ново. Има и ГОСТ на задния капак.
Каишка, размери, изпъчване всичко е както трябва.
А какво е това АР някаква незнайна марка сред средната маса хора. :lol:
Сигурен съм, че Слава са произвели много пъти повече часовници от АР и са зарадвали много повече хора по света.
;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2017 19:22 

atanweb написа:
В хобито аз започнах точно със Слава, тук хората знаят, че съм им голям фен.
За съжаление не съм имал ново попълнение от година и повече.
Твоята е страхотна, състоянието е ново. Има и ГОСТ на задния капак.
Каишка, размери, изпъчване всичко е както трябва.
А какво е това АР някаква незнайна марка сред средната маса хора. :lol:
Сигурен съм, че Слава са произвели много пъти повече часовници от АР и са зарадвали много повече хора по света.
;)

И не само това. Чисто хронологично са доста преди този бранд, а си приличат...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юни 2017 19:37 

Тази красавица дойде при мен като NOS, със смазана кутийка и транспортна лента, залята с нещо мазно, лепкаво и зелено... След почистване и профилактика стана ясно, че има малки следи от неправилно съхранение. Доста едър размер, който смятах да нося на нато, но се оказа, че патентите са под касата и се отказах. Сега мисля за по дебел каиш цвят "Танг"….Стъклото тип "призма" определено разчупва визията.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юли 2017 14:57 

Предимно Слава! Преди няколко години този цвят беше популярен като "пепел от рози" Автоматично и ръчно навиване, ден и дата, бърза смяна, инхаус механизъм.... какво да иска човек!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юли 2017 17:54 
Moderator
Аватар

kostabo написа:
... Автоматично и ръчно навиване, ден и дата, бърза смяна, инхаус механизъм.... какво да иска човек!

Има, има какво да се иска. Аз например бих искал автоматичния модул да е по-издръжлив, но руснаците са го измислили - има и ръчно навиване lol2 :mrgreen: lol2
Иначе поздравления за чудесния екземпляр!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юли 2017 18:47 
Moderator
Аватар

Така де.. той Коста точно правилно го е написал две думи по нататък. "бърза смяна".
В нашите среди това се чете по скоро като "има части и цели работещи механизми под път и над път"
Така, че ако се е разхлопал маховика то "бърза смяна" е допълнителна екстра.
Разбира, се шегувам се и то с любима марка. Аз лично съм казвал многократно, че харесвам Слава, слагам я по напред в мислите си от Полет от същия период както и други близки марки.
Поздравления! Показаната Слава е чудесен представител, на всичко което си изпброил по-горе. Щ'ти звънна за да го взема да полирам малко плексито и щ'ти го върна другия път като се видим! lol2

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Окт 2017 16:47 

Покрай еуфорията около придобиването на Щурмански-ят съвсем забравих, при това незаслужено, да покажа един дълго търсен от мен модел на любимата марка, а именно двустрелочната Слава ! Е, има следи от целувките на времето, има следи и от употреба, но за мен е чудесна... И тук му е мястото да попитам, има ли някой оригинални стрелки? Според мен това са стрелки от дамска Слава, едва ли автентично е окомплектована с тях, макар че кой знае? Всички, които съм виждал са с правоъгълни, заоблени в краищата жълти стрелки тук, във форума. В едни Руски сайтове видях и с други, но... видях и с механизъм на Заря, така че...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Окт 2017 17:10 
Moderator
Аватар

Поздравления, чудесна е.
ето две снимки на един чудесен часовник подарък от един изключително умен и добър човек.

ИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Окт 2017 18:39 

atanweb написа:
Поздравления, чудесна е.
ето две снимки на един чудесен часовник подарък от един изключително умен и добър човек.

ИзображениеИзображение

Страхотна... :yahoo

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017 16:00 

Особено съм щастлив да Ви представя новата си придобивка от любимата марка. Е цифера е "кован" от едната страна и смених коронката за да може да се навива по лесно докато го нося, но няма пълно щастие !
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017 17:53 
Moderator
Аватар

Не ти ли станаха много тези "мало"калибрените?
Браво Коста!!! Добър си в търсенето и намирането!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Дек 2017 09:01 

Успях да открия "правилните" стрелки ! И после не се случвали чудеса по Коледа...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Дек 2017 16:42 

А ето я и последната придобивка за тази година, пристигна вчера и ще бъде с мен и в новогодишната нощ ! Синьо, ама страшно синьо, някак "метално" синьо, ако въобще е синьо, че на моменти си мисля, че е сиво, преливащо до черно ! Абе няма такъв цвят...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 6 от 7   [ 206 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща