Слава / Slava

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Слава / Slava

Мнение от Seikosha » 10 сеп 2019 15:22

Нека да уточня. По битаци съм ходил много много ,преди вас да ви хване крастата :)
Ходех защото имаше битак ,а и "Руски пазар" а и можех да ходя. Цял живот съм си падал по разни антики и след повече от 10г. "ходене" се събра толкова нещо, че с един приятел отворихме и антиквариат :) След 2001 като се пенсионирах, почти 10г. се храних от разпродажбата им, защото тя пенсията не храни, тя плаща сметки. :mrgreen: След това дойдоха часовниците ,хобито да реставрирам и съживявам, но всичко вече онлайн и пълнене на гушата на Еконт :D Вече битак няма, има 3-4 маси, на които един пич продава от 7г. барем един скърцащ Луч за 100лв. Тва е положението 80% което съм купувал е било с цел възстановяване и преценка ,че може да се възстанови, я циферблат ,я каса и джам, ремонти и т.н. знаете за какво става дума и така съм постигал ниска (сравнително) цена. Има и отделни екземпляри,които са ме грабвали,или съм търсил дълго време, най- вече в последно време разни електромеханични с кварц и баланс, първи модели на кварцови със стъпков двигател, такива пионери в радиосверяването, все редкажи сиреч и то в колекционерски вид. Например имам първият кварц в соц.лагера Рула (1976-1982) с лепенката отзад :) Отделни съветски кварцови в минт състояние. Такива цени ,като горните дето съм платил,никога не мога да си позволя ,ако са за мен, ако разбирате какво искам да кажа. Мойто е сиромашка работа, пак късмет ,макар и онлайн, находчивост,познания и много ,много труд :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Re: Слава / Slava

Мнение от ALFA » 12 сеп 2019 13:06

Ето два близнака
Изображение

Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Слава / Slava

Мнение от stepona555 » 12 сеп 2019 17:39

Браво супер находка , че тия с надписите са обикновенно за разни заслужили партийни люде.
Нали са от битака , че аз нещо се обърквам в кой раздел съм влязъл да чета.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Слава / Slava

Мнение от atanweb » 12 сеп 2019 20:33

Поздравления и от мен! Двете заедно учетворяват полижителният ефект. Дано все така заедно да са си близки.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Слава / Slava

Мнение от Seikosha » 21 сеп 2019 17:27

Най-накрая пристигна :yahoo Така и не се научиха тези продавачи да правят снимки, Славата излезе ,че е със сребърен циферблат и значи имаме още една разновидност вече. :) Ако махнем долу до 18ч. две малки точки, почти е перфектен. Радвам се ,че ще го има в архива на форума.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Слава / Slava

Мнение от atanweb » 21 сеп 2019 17:44

И ти като продавачите... а къде е снимката без задния капак?
Шега.. то ясно.
Хубава и направо свежа Слава. пък и редкаж.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Слава / Slava

Мнение от Seikosha » 21 сеп 2019 21:12

Ще го отворя.щом искаш да гледаш дамски кюлоти :D Наистина е много запазен и явно е лежал в някое чекмедже дълги години преди някой да го "открие" ,мисля ,че е по-добър екземпляр от този на Росен, без да влагам състезателен смисъл,или самодоволство,просто констатирам, но пък парите за него са си бая,макар ,че бих дал още толкова ,за да го имам ,защото съвсем скоро, няма да има за какво да си харчите парите, дори и да искате :wink:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Слава / Slava

Мнение от rosen_er » 22 сеп 2019 08:58

Прав си - някъде към 35 пъти по-хубав е твоят :wink:

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Слава / Slava

Мнение от miroman » 31 окт 2019 11:32

Здравейте,

не знам тук ли трябва да постна това, но ако не е тук, моля да го преместите:



Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Слава / Slava

Мнение от omegaqq » 31 окт 2019 15:32

Цената е без коментар...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Слава / Slava

Мнение от atanweb » 31 окт 2019 20:17

Аз пък им правя поклон.
Отлична стратегия. Развълнувах се от клипа така както, че съм видял някое старо гадже. Първата любов ръжда не хваща.
Страхотен ремейк, не сте ли съгласни.
Миро благодаря за клипчето!
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Слава / Slava

Мнение от Seikosha » 31 окт 2019 23:15

Дори не знаех ,че са възродени. :clap: Пише,че са компании зад марката Слава, само така трябва ,а и е време държавата да удари и едно рамо за чисто руско проузводство , да имаме пак ин хауз руски марки, нека да има и алтернатива на пазара, пък който оцелее. Цените не мога да коментирам, не видях никъде визуализирани, а гледах клипа и без звук, но каквито и да са, като зная например на някои от новите Ракета ,че хич не са ниски, мислям че точно така трябва. Първо ниската цена внушава на купувача един критерий, а все повече хора купуват по-скоро качество и цената е на втори план. Тези компании,или инвеститори ,които са налели пари, все пак искат ,ако да не печелят, то поне да не губят. На мене ми харесаха моделите, запазили са много от характерното на марката. Е ,последният с вид на вавилонската кула си е иновация, обаче така и не разбрах кво там се върти ,па после пърха.пърха, но поне е атрактивно.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Слава / Slava

Мнение от stepona555 » 01 ное 2019 02:15

Цени народни като за колекционери , 40 - 50 в рубли
https://slava.su/Kollekcionnye-chasy/?b ... 51;a30:809;" onclick="window.open(this.href);return false;
Иначе същите без да са лимитирана серия (колко скъпо звучи) са по 7-8
https://slava.su/1229291-300-2427-chasy ... &order=ASC" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Слава / Slava

Мнение от atanweb » 01 ное 2019 08:58

Според мен ако цените са ниски и бъдещето им ще е очертано близко до 0.
В ниския ценови клас има достатъчно марки които не може да бъдат конкурирани.
Има голяма разлика в двата типа хора които купуват нещо евтино с цел да имат часовник на ръка и без да мислят кога ще го сменят. Непретенциозност. Вторият тип купуват часовника с желание и ясна представа за бъдещето, ползването и надежността. Тук вече претенциозност към дизайн, детайл, качество и покупката е планувана, а не импулсивна. В повечето слувай се отделят до 10 пъти повече финансови средства отколкот първият тип. Слава, Ракета и др. се стремят към това.

Аз също мисля, че лимитираните модели ще се разпродадът, това е един тласък в интернет обществото което коментира часовници.... както ние правим сега тук.
Да всеки според възможностите си, но аз например бих дал 700 евро за телевизора и бих се радвал много повече отколкото на някое Тисо, фестина и там други бол марки на които новите модели са ми много безлични.
Между-другото очаквам с нетърпение някой европейски бранд автомобили да пуснат римейк на модел от 70те или 80те с квадратни фарове, стри линии,,, сега всички по улицата са ми еднакви - напълно еднакви и скучни за мен.
Това са само мои предположения и не агитирам никой с тях, тук сме приятели и можем да си споделяме мнението.
Поздрави! Хубав почивен ден! Дъждът угаси свещите в тиквите.
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Слава / Slava

Мнение от kostabo » 16 апр 2020 08:23

Красавицата ми тя, двустрелочната!
Изображение

Изображение
Тука е така...

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”