Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 6 от 11   [ 204 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Слава / Slava
МнениеПубликувано на: 02 Май 2014 06:20 
Moderator
Аватар

Е признавам си, забравил съм.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Май 2014 07:09 
Специалист

Славата е доста добра.
Много трудно се намират в прилично състояние.
Особено ринга със секундите.
Викаха им медицински май.
Ама с друг циферблат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Май 2014 21:47 

Прехвърлих набързо всички постове, но така и не намерих в дискусиите нещо за СЛАВА с 22 камъка - има ли такова нещо?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Май 2014 23:27 
Moderator
Аватар

Не съм виждал. Ама старата хрътка Яндекс хвана следа: http://forum.watch.ru/showpost.php?p=12 ... stcount=17

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Май 2014 23:37 

То и на мен ми се иска да хвана следа , та да си използвам циферблатите. Но добре ще е да се намери снимка - все пак важно е да се спазва оригинала
Изображение
и освен това мисля че петте камъка в по-малко са камъните които служат за ограничаване на диска за датата при 2427 АВТОМАТ 27 jewels- а те са именно 5. Механизма иначе си е стандартен 24XX 21 jewels - само че плюс още един - Кой ли ще е той?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Май 2014 00:38 
Moderator
Аватар

Знам ли... дай да почешем глави.
Слава още от 2409 е в 21 камъка:
5 - баланс, 4 анкер, та 9.
И още 6 колелета с по два - 12. Общо 21.

Да пипнат отработен механизъм... едва ли. Може да е в календара, денонощното колело, като на Заря 2014А. Тя има с един камък повече от 2009Б, и той е точно там.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Май 2014 13:21 

Има една дреболия дето само съм забелязвал бегло, без да обръщам достатъчно внимание - а това е още един камък - втулка вкарана в централното колело през което преминава секундното. Но това май е само при славите с ден и дата и автоматиците. А при 2414 не съм гледал но май няма да има втулка - поне не и рубинова. При нея няма и петте придържащи диска за дните, които пък са задължителни в калибър 2428. Но показаните от мен циферблати са с ден и дата - тоест би трябвало да са с петте придържащи диска рубини - ама няма да се получи цифрата 22. Тогава остава варианта - БАЗА КАТО ЗА 2426 НО ВМЕСТО РУБИНИ ЗА ДИСКА - САМО ШИПЧЕТА ОТ МЕТАЛ. И изглежда ако има такива изделия (в началото) - най вероятно металния диск и металните шипчета не са сработвали и датника е блокирвал. Но междувременно докато писах, разгледах и няколко машини калибър 2414 - оказа се че има втулка в оста на централното колело която държи в център секундната ос. Та пак нещо сметката ми не излиза.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Май 2014 15:03 
Moderator
Аватар

Може работата да е в това, че петте камъка в календара не са функционални. Ето го ГОСТа за функционалните камъни: viewtopic.php?f=58&t=1747&start=200#p30948
На Ракета 2614 и 2628 също има камъни под календарния диск, ама ПЧЗ никога не ги е броил, за разлика от 2 МЧЗ, който, за по-интересно, ту ги е броил, ту не :-)
Така че механизъм с 22 камъка е нормален 2428 с добавен един на централното колело, но без да броят петте календарни :-)
Обаче аз съм ремонтирал Слава и с 34 камъка ;-)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Май 2014 15:12 
Site Admin

varban написа:
...Обаче аз съм ремонтирал Слава и с 34 камъка ;-)

С 32 трябва да е :)
Такава търся от доста време.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Май 2014 15:23 
Moderator
Аватар

Не е с 32, а с 34 (2х17) ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Май 2014 15:27 
Moderator
Аватар

На предната страница е: viewtopic.php?f=72&t=1292&start=80#p20362 :banana

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Май 2014 16:08 

varban написа:
Може работата да е в това, че петте камъка в календара не са функционални. Ето го ГОСТа за функционалните камъни: viewtopic.php?f=58&t=1747&start=200#p30948
На Ракета 2614 и 2628 също има камъни под календарния диск, ама ПЧЗ никога не ги е броил, за разлика от 2 МЧЗ, който, за по-интересно, ту ги е броил, ту не :-)
Така че механизъм с 22 камъка е нормален 2428 с добавен един на централното колело, но без да броят петте календарни :-)
Обаче аз съм ремонтирал Слава и с 34 камъка ;-)

Възможно е и да не са броени 5-те за диска. Ама слава 2428 е с 26 камъка , минус 5 равно на 21. Автомата е с 27 , минус 5 стават 22 , само дето там има още 2 които са за колелцето приемащо движението от автомата и го подава на механизма. Един на моста над барабаните и един на автомата. Ако не ги броим тях защото не говорим за автомат - ще останат 25.Да си кажа че направо се забърках - и изглежда че ще излезеш прав - някой път са ги броили , друг път не са ги броили - изобщо незнам. А и то не че е толкова важно това ама нали да си чешем езиците. Направо сглобявам една 2428 с моите циферблати и кой както иска да я приема.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2014 20:05 
Moderator
Аватар

Преди 3 години смятах грубоватия дизайн за нещо което не мога да приема особено в такъв стил известен като TV, но нещата и вкусовете се променят След като попаднах на добре изглеждащ представител почувствах радост и го нося с голям кеф.

Изображение

Изображение

:b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2014 20:45 
Site Admin

Страхотна е тази Слава. Може би от тази марка само този ми харесва.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2014 20:58 
Moderator
Аватар

Pavlin написа:
Страхотна е тази Слава. Може би от тази марка само този ми харесва.

:lol:
Да, а аз чак сега осъзнах, че харесвам И този. lol2
Павка я да те питам кажи защо не харесваш Славите? Ако отговориш може би ще е от името на многото които не харесват марката.
Кое не се харесва, финиша?, функционалността?, точността?, кое?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2014 21:45 
Site Admin

Може да обидя някой ако кажа истината :)
Простеят ми. Функционалността е една и съща при обикновените марки, точността не ми е критерий, защото не ги нося. Просто не ме грабват. Иначе са си интересни механизми и заслужават да имат фенове.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2014 23:35 
Специалист

Ще се включа и аз,за кратко и ще се съглася с по-горното мнение,че простеят,въпреки ,че правят едни от най натруфените модели,може би точно за това ,сякаш искат да привлекат вниманието на всяка цена, малко ми са груби,всичко им е масивно,като на някои грозни модели на Полет,Ракета,че и Восток,всички ги знаете,като дялани с брадва,за жалост Слава започва производство по-късно,когато са на мода тези чокундури,нищо ,мче повечето приличат на Сейко и Ориент :) аз и техните подобни модели ,не ги тача много има някои невероятни сходства с руските часовници по това време,но то важи и за останалите производители. Разбира се има го и това,че когато нещо е ново,винаги грабва окото ,все пак лъскаво,блести,кеф ти е,но като поотлежат малко стават много,мрачни ,тежки някак. Истината е ,че и много модели на Слава,не са достигнали и до нас,а има и много приятни неща понякога. Не им е добро и покритието,нито хромовото ,нито златното.Хромовото много бързо се надрасква и потъмнява,а златното е тънко и бледо,не е с хубав наситен жълт цвят ,като старите кримки, не само защото е 5 АU,срещал съм и при по-новите Восток такова покритие,лъскаш го ,полираш го и пак не светва като други покрития,такова съм виждал и при немски часовници и при Прим, блясъка е за минути и после пак помътнява. Касите на Слава са всички от латун, като на Победа и Зим,тежки и корозират много лошо. Иначе машината ми харесва,всички които съм имал и са били изправни,са работели много читаво,за автоматите не съм много сигурен,нямам и много опит с тях. Харесвам и малките квадратни Слава и Корнавин ,елегантни са и са с вечен дизайн,имах и една просто прекрасна,тънка с много изчистен дизайн,но това беше защото бе с дамски механизъм, сега имам и една много стилна кварц ,а и една също много елегантна минт с цифер в тютюнев цвят ,целият напръскан с микроскопичен златен прах и за да се оборя, с много тлъста ,червеникава позлата,но той е нов модел в самият край на СССР Така ,че според мене,който му допадат такъв фасон часовници,Славата си е достоен часовник и има място и тя в нечии колекции и на нечия ръка. Тази горе на Сашо наистина е пипната и стилна и си е едно Сейко :D Той за това и Сашо взе да залита по Сейковци,защото му приличат на Слава :)

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2014 09:03 
Специалист

Аз също не съм фен на Слава,но има повече от един модел дето ми правят впечатление.Например този който събра "0" гласа в последния месец.На живо си е прелест.Независимо от от грубия вид и голям размер според мен .И позлатата му е много добра.
Изображение
Друг модели (освен Cornavin-a дето го споменава Мишо) са тези:
Изображение

Изображение
Че и още има....май не съм съвсем безразличен Към Слава :redface

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2014 12:33 
Специалист

Да визуализираме предпочитанията си. И тези са се пръкнали от моята кухня :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2014 14:55 

Добре готвиш браво много са хубави особено корнавина.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 6 от 11   [ 204 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Следваща