Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 14   [ 206 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: СЛАВА
МнениеПубликувано на: 04 Май 2013 07:57 
Специалист

omegaqq написа:
В тази тема още не съм се разписал и сега възнамерявам да го направя със Слава 1809. Спред мен това е един доста интересен механизъм и не е от често срещащите се. Интересна също така е и честотата на която бачка механизма. Това е един от малкото "бързоходни" съветски часовници. Малко повече инфо има тук:
http://www.christophlorenz.de/watch/mov ... 9.php?l=en
А ето и малко снимки от мен:

Изображение

Изображение

Прави впечатление, че моя екземпляр има направен нещо като полуотвор за по-лесен дистъп до коронното колело, а тоя в нета няма такъв. И накрая, но не на последно място, часовникът е дамски.

Ето едно филмче за разглобяване на Слава 1809.

http://www.youtube.com/watch?v=gMUplathYZ0
Сложил съм го и в техническия раздел.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Май 2013 11:57 
Напреднал

Ето и от мен нещо в тази тема. Една малка Слава, която се прави на голяма. :D Калибърът е 1600, ако не се лъжа, а големината на касата е като на Делукс. Този часовник е от времето, когато Втори московски часови завод все още е нямал мъжки калибри и затова е сложен този малък калибър в голяма каса. Мисля, че съм виждал и подобна Заря.

Изображение Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Май 2013 17:05 
Специалист

Аз доколкото знам,всички мъжки Заря са с "дамски: механизми имам май доста,имам снимки само на три от тях
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Първата е огромна,викам и "Дебелата Берта" :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Май 2013 17:18 
Moderator

Вижте какво си взех, като цъках мързеливо из аукциона преди черкуване.

http://auction.bg/item.php?id=1340387

Една от най-редките Слави, досега съм виждал само две такива - една у Луцидор от watchuseek и една у турски колекционер. Ако ви се гледат по-добри снимки, потърсете с Гугъл "Slava Big Zero".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Май 2013 20:00 
Moderator
Аватар

Това по принцип е часовник за хора със слабо зрение. Точно заради това и цифрите са толкова големи. Искрено се надявам, че си го купил от колекционерска страст, а не заради основното му предназначение :lol: :mrgreen: .
Иначе поздравления за хубавия часовник!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Май 2013 21:02 
Специалист

storyteller написа:

Една от най-редките Слави, досега съм виждал само две такива - една у Луцидор от watchuseek и една у турски колекционер. Ако ви се гледат по-добри снимки, потърсете с Гугъл "Slava Big Zero".

Видях я и аз,но не знаех ,че е толкова рядка,загледах се в механизма,двубарабанни ли му викаха,нещо такова.Мислили са навремето братушките да има за всекиму по нещо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Май 2013 18:11 
Специалист

omegaqq написа:
Това по принцип е часовник за хора със слабо зрение. Точно заради това и цифрите са толкова големи. Искрено се надявам, че си го купил от колекционерска страст, а не заради основното му предназначение :lol: :mrgreen: .

Слабозрящ може и да види големите цифри,но точно тези стрелки .....едва ли.При Ракета стрелките като че ли са по-подходящи за тази цел.Някъде в тази тема
http://forums.watchuseek.com/f10/franke ... 88091.html
коментираха подозрения относно легитимността на такава Слава.Лично аз мислех,че това е дизаѝн на Ракета и дори имаше история за Горбачов,коѝто бил на официална среща с този модел и от там станал много популярен на запад.
П.П. Намерих го:
"Петродворцовый часы Михаила Горбачева из 80-х годов. Во время государственной поездки в Италию местные журналисты спросили его, что значит Перестройка для России. Горбачев ответил, что русские начали жить с нуля и показал свою “Ракету” с цифрой «0» вместо «12»."
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Май 2013 19:27 
Напреднал

storyteller написа:

и РАКЕТА има с такива

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Май 2013 17:45 
Site Admin

Да се включа и аз в темата. Един от малкото модели на Slava които ми харесват, масивен мъжки часовник:

Изображение Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Май 2013 17:59 
Напреднал

Другия път да покажеш този модел, но с 32 камъка. :clap:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Май 2013 18:12 
Site Admin

Все още го търся.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Май 2013 18:50 
Специалист

Яааа,че този прилича на Омегата ти. Да не ги избираш по дизайн 8)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Май 2013 18:51 
Moderator

rosen_er написа:
omegaqq написа:

Слабозрящ може и да види големите цифри,но точно тези стрелки .....едва ли.При Ракета стрелките като че ли са по-подходящи за тази цел.Някъде в тази тема
http://forums.watchuseek.com/f10/franke ... 88091.html
коментираха подозрения относно легитимността на такава Слава.Лично аз мислех,че това е дизаѝн на Ракета и дори имаше история за Горбачов,коѝто бил на официална среща с този модел и от там станал много популярен на запад.
П.П. Намерих го:
"Петродворцовый часы Михаила Горбачева из 80-х годов. Во время государственной поездки в Италию местные журналисты спросили его, что значит Перестройка для России. Горбачев ответил, что русские начали жить с нуля и показал свою “Ракету” с цифрой «0» вместо «12»."
Изображение

И според мен дизайнът е на Ракета - те имат дълга традиция за правене на часовници за хора с намалено зрение. Съгласен съм също, че вариантът на Ракета е по-добър с масивните черни стрелки.
Просто Славата е значително по-рядка (без да е по-добра) и това я прави интересна. Колко рядка - погледнете, ако искате, тази тема ( http://www.montres-russes.org/t3252-slava-big-zero). Ракети с голяма нула (по-добри, не споря) под път и над път. А съм уверен, че Славата не е франкен, котлета и пр. - циферблатът е фабричен, в това за мен няма никакво съмнение. Първото известно ми показване на модела на ВУС беше тук (http://forums.watchuseek.com/f10/im-bac ... 06314.html), не мисля, че някой е изразил съмнения в неговата автентичност.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Май 2013 20:16 
Специалист

Аз се уча от теб.Така,че приемам,има такава легитимна Слава (с особено мнение).Малко "китаѝски" ми изглеждат стрелките,особено секундната.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Май 2013 20:40 
Moderator

Срещат се такива секундни по Славите от края на съветския период. Съгласен съм, че са малко шаренки, но за лятото - идеални. Весели и непретенциозни, а можеш да ги видиш и със замъглен от бира? дълбоки мисли? старческа слепота? поглед.

Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 14   [ 206 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Следваща