Слава / Slava

danailhristov
Reactions:
Мнения: 80
Регистриран: 14 авг 2013 09:21

Re: Slava / Slava

Мнение от danailhristov » 27 авг 2013 10:13

Изображение

danailhristov
Reactions:
Мнения: 80
Регистриран: 14 авг 2013 09:21

Re: Slava / Slava

Мнение от danailhristov » 27 авг 2013 10:24

новата ми придобивка от форума.започнах с военни часовници но реших да се насладя и на останалите.как се сверява това чудо има ли някаква особеност за датника става въпрос.разбрах че като се натиска малкото бутонче се сменява датата.а за деня от седмицата просто въртиш на сверяване ли?харесвам го останах очарован е не е като военните водоусточив ама това не е нещо особено.въпреки че е на винт капака можело е да му сложат и канал за уплътнение.към коя друга марка ще ме насочите да търся?

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Slava / Slava

Мнение от atanweb » 27 авг 2013 15:02

Слава-та ще "бие" по точност много други братовчеди от нейното време. Механизмът е с две главни пружини които работят в паралел. Сравнително добър модел страдащ от лоши и неиздръжливи циферблати и слабо покритие от хром на корпуса. Става за ежедневен часовник. Широко разпространени и части се намират, направо се сменя цял механизъм ако е нужно щото цената е между 1и 3лв.
Всички руски часовници имат своето очарование. Не се стреми към определена марка, по скоро гледай да ти харесва и да му се радваш.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Slava / Slava

Мнение от atanweb » 21 сеп 2013 14:53

Ето какво си сглобих и се чудя дали да не го правя ежедневнка, но при такъв блясък винаги ми е трудно да реша чувството клони към грижливо полагане в колекцията. Тази вечер ще преценя. А може би вие ще ми помогнете с решението.
Поздрави!

Изображение Изображение

Изображение Изображение


Изображение

Изображение
Изображение

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Slava / Slava

Мнение от DHM » 21 сеп 2013 15:31

Ми да те отърва и от часовника и от размислите :D :lol: :b
Между другото това е единствената Слава, която ми харесва :) а знаеш, че не съм им фен и не случайно нямам нито една в колекцията си.
Часовника е станал страхотен icon_clap Касата от Людмила ли е?
Поздравявам те за каиша и за снимките......както винаги!
:bravo :b
.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Slava / Slava

Мнение от atanweb » 21 сеп 2013 15:54

Митко, благодаря за хубавите думи.
Да Слава е особена марка. Не толкова уникална, а по-скоро значима за хората от епохата на СССР.
Тази марка е като Volkswagen Beetle и Golf ако правим аналогия при автомобилите. Произвеждани са милиони бройки. Е да има и красиви сред тях. Аз също съм съгласен ,че този модел е много красив или по-скоро съвременно изглеждащ. Имам същия и жълт циферблат - тук
Часовника работи много точно както винаги може да очаква човек от механизма на Слава с две главни пружини. Отклонението му е под 10 секунди за 24ч.
Корпуса е от Кюстендил и по-скоро от един стар часовникар, цифера от друг часовникар, механизма е от асиметрична Слава от антиквариат, стрелките са от Слава 2414 с окаян циферблат както често се получава.
Каишката ...мдааа прекрасна е тя ми е от Павлин и я пазя повече от 1 година. Мисля, че му беше последната и макар с мъка ми я изпрати за да ме зарадва.
Нека и другите споделят дали биха я носили ежедневно.
Изображение

Потребителски аватар
iivetsa
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 05 юли 2012 22:21

Re: Slava / Slava

Мнение от iivetsa » 21 сеп 2013 16:13

Чудесен часовник, който бих носил ежедневно с най голямо удоволствие!
http://iivetsa.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://bladeforum.bg/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
kama collector 88

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Slava / Slava

Мнение от plamenhar » 21 сеп 2013 16:15

Много хубава е станала Слава-та.
Поноси я 2-3 дена и после я прибери.
През това време ще излезе и друг часовник.
Ще поносиш и него и така...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Slava / Slava

Мнение от atanweb » 21 сеп 2013 16:20

;) Неее, нямам такъв навик. Аз нося колкото се може по малко часовници от колекция до тук през последните 2 години не повече от 4-5 часовника. Та ако почна да го нося ще влезе в по честа употреба или дори постоянна.
Не съм свикнал с автоматик защото обичам да навивам часовниците си и да разчитам, че всичко е свършено както трябва.
Изображение

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Slava / Slava

Мнение от DHM » 21 сеп 2013 16:57

Прибирай го веднага!!! :rules Ощеповече, че имаш и друг такъв, така че ако ти се подноси взимай и носи него, а този - в колекцията :thumbup:
.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Slava / Slava

Мнение от rosen_er » 21 сеп 2013 17:19

Аз съм на принципа на Пламен.Взема си нещо интересно (според мен разбира се) и го понося една- две седмици или докато нещо друго не ми хареса.По едно време правех тематични седмици на колегите,че всеки понеделник вече ме питат :Какво стана в събота :lol: Една семица -Ракета,всеки ден различна.След това Восток,Полет.............немски,швеѝцарски и т.н.Така ми се струва,че се отдава уважение и на самите часовници които са в сбирките ни(след оная тема , леко съм притеснен при използването на "колекция" за моите часовници :wink: )А и доста хора запалих ,след като видяха различни марки и модели руски часовници n_thumbsup Славата е станала супер icon_clap Моето мнение -носи я n_thumbsup Аз от днес съм с Citizen :wink:

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Slava / Slava

Мнение от Seikosha » 21 сеп 2013 18:50

Много як часовник се е получил Сашо icon_clap и според мене това е часовник за носене. Слава са по-нова марка и според мене не са типично колекционерска,но са много здрави,ширпотреба като Сейко,бих казал. Все пак,за да носи един човек часовник на ръката си,трябва да му "пастне" ,поноси го няколко дена и сам си прецени,кво ни питаш нас :)

Роска,да не си сложил някой такъв "Ийгъл" на ръката си :wink:
Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Slava / Slava

Мнение от rosen_er » 21 сеп 2013 18:53

Seikosha написа: Роска,да не си сложил някой такъв "Ийгъл" на ръката си :wink:
Изображение
Баш такъв!Само стомана обаче :wink:

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Slava / Slava

Мнение от plamenhar » 21 сеп 2013 18:57

Това не мой принцип.
Имам си 2-3 часовника,които си нося.
И все стоманени.
Всичко по хубаво като ми попадне-в чекмеджето.
Ще вземе да се изтъркат и им отиде цената. :mrgreen:

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Slava / Slava

Мнение от rosen_er » 21 сеп 2013 19:09

Е значи е моѝ принцип :)

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”