Пoлет / Poljot

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от atanweb » 15 мар 2016 16:25

Най-после мога да се похваля с екземпляр достоен дори за колекцията на BravoSix :lol:
Ако го бях хванал малко по-рано, предполагам нямаше да има надпис на задния капак. Това от тук съм чел, че е модерно сега да ги надписват за да им придават стойност. За мен няма значение часовникът е блестящ ..хм може и оригинален надпис да е :)

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от Liani » 15 мар 2016 17:08

Страхотен е!

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от omegaqq » 15 мар 2016 17:32

Liani написа:Страхотен е!
+1
Даже бих добавил - убийствено красив.

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от bukoev » 15 мар 2016 18:10

Честито уникален е погледнат от всеки един ъгъл аз още нямам такъв но така е не всичко можеш да имаш.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от Seikosha » 16 мар 2016 03:44

Въпреки ,че се вижда само брилянтният циферблат от по-рядък тип,предполагам ,че и всичко друго е на същото ниво n_thumbsup
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от atanweb » 16 мар 2016 07:51

Благодаря много за хубавите думи. Снимките станаха тъмни , но това успях да уловя от слънцето преди да залезе.
Най-красив е когато лъчите падат директно върху него. Скоро ще заредя нови снимки в темата.
Поздрави и пожелания да ви споходят още от тези красоти.
Изображение

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от мераклия » 16 мар 2016 07:58

Честито,много запазен. icon_clap

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от varban » 16 мар 2016 09:07

atanweb написа:Най-после мога да се похваля с екземпляр достоен дори за колекцията на BravoSix :lol:
Ако го бях хванал малко по-рано, предполагам нямаше да има надпис на задния капак. Това от тук съм чел, че е модерно сега да ги надписват за да им придават стойност. За мен няма значение часовникът е блестящ ..хм може и оригинален надпис да е :)
Часовникът е страхотен!
Цифер 10 от 10, че и рядък, и външното оформление в идеално състояние, а вътре - една от знаковите съветски машини, от времето, когато са се мъчили да кажат нова дума в часовникостроенето! И с 2415 са успели :)
И дизайнерите не са пушили разни вещества, а са си свършили работата както трябва ;)

Я сподели, какво си го правил преди да го снимаш?

Аз имам заготовки за един 29 камъков в добро състояние, ама няма да ги пипна, преди да излеза на чисто с дълговете. Съдейки по темповете, към 2018 година ще го правя :(
Така че давай ти. Сейкоширане? правене на машина? или само си го изтрил от чужди отпечатъци на пръсти? :) :) :)

Колкото за надписа - ми снимай по-контрастно задния капак, ще го сравним със софийския стил на гравиране :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от atanweb » 16 мар 2016 14:46

Купих го тук от Кюстендил като изненадата, беше, че имало още един антиквар за който не съм подозирал. Имам съмнения, че надписа е негово дело, но още не съм се запознал с човека и нямам неговият отговор. Имаше съвсем лека дрaскотинна по стъклото, но не дълбока, а по-скоро матова, излезе направо с шкурка 2500 локално като ограничих съседните области с хартиено тиксо. После бързо полиране на участъка и сега дори не помня в коя зона на стъклото беше драскотината. Забърсан е само с памучен парцал и ръбовете около стъклото съм ги прокарал с дървена клечица за да извадя някаква минимална органика която се е отложила от държане на часовника в ръка и повтаряне на някякви неясни омагьосани думи от типа на ..my precious...

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от atanweb » 17 мар 2016 11:09

Улових малко повече светлина.

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от the collector » 17 мар 2016 13:07

И на тъмно и на светло е чуден! :clap:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от Seikosha » 21 мар 2016 17:45

Хубав е! Малко повече от ужасно много :) Надписите ги разгледах и ги сравних с такива от един току що закупен Полет от този период, стилът и използваният шрифт са идентични и понеже за моя съм сигурен ,че са автентични,логично е и твоите да са. Просто часовникът не е носен и за това изглеждат пресни.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от ТЕН » 02 май 2016 12:11

Ех как плаче този Полет за костюмара и ръкавели, а със своите 37мм е бил доста голям за времето си и дори сега изглежда много актуално и понеже ми е вече 2-ри единият на каишка а другият в кутийка....
Изображение

Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от Seikosha » 06 юни 2016 20:14

Ти да видиш :o С толкова запазена хромирана каса, а и тези стрелки.... Ал ориджинал каталожен номер 2408/531128 :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Пoлет / Poljot

Мнение от rosen_er » 07 юни 2016 07:45

A,виждали сме такива "орижинали" :wink: В тази тема преди време един колега показа такъв (или много подобен) :

Изображение
Даже май на Колекторския стрелките по-"тематично" се връзват с дизайна на циферблата(много близо е като визия с оригиналния циферблат ,към който "вървят" част :mrgreen: от този комплект стрелки).Виж ,каталожния номер е пропуснал да спомене :)

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”