Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 23 от 25   [ 498 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Пoлет / Poljot
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2016 07:51 
Moderator
Аватар

Благодаря много за хубавите думи. Снимките станаха тъмни , но това успях да уловя от слънцето преди да залезе.
Най-красив е когато лъчите падат директно върху него. Скоро ще заредя нови снимки в темата.
Поздрави и пожелания да ви споходят още от тези красоти.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2016 07:58 
Аватар

Честито,много запазен. icon_clap

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2016 09:07 
Moderator
Аватар

atanweb написа:
Най-после мога да се похваля с екземпляр достоен дори за колекцията на BravoSix :lol:
Ако го бях хванал малко по-рано, предполагам нямаше да има надпис на задния капак. Това от тук съм чел, че е модерно сега да ги надписват за да им придават стойност. За мен няма значение часовникът е блестящ ..хм може и оригинален надпис да е :)

Часовникът е страхотен!
Цифер 10 от 10, че и рядък, и външното оформление в идеално състояние, а вътре - една от знаковите съветски машини, от времето, когато са се мъчили да кажат нова дума в часовникостроенето! И с 2415 са успели :)
И дизайнерите не са пушили разни вещества, а са си свършили работата както трябва ;)

Я сподели, какво си го правил преди да го снимаш?

Аз имам заготовки за един 29 камъков в добро състояние, ама няма да ги пипна, преди да излеза на чисто с дълговете. Съдейки по темповете, към 2018 година ще го правя :(
Така че давай ти. Сейкоширане? правене на машина? или само си го изтрил от чужди отпечатъци на пръсти? :) :) :)

Колкото за надписа - ми снимай по-контрастно задния капак, ще го сравним със софийския стил на гравиране :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2016 14:46 
Moderator
Аватар

Купих го тук от Кюстендил като изненадата, беше, че имало още един антиквар за който не съм подозирал. Имам съмнения, че надписа е негово дело, но още не съм се запознал с човека и нямам неговият отговор. Имаше съвсем лека дрaскотинна по стъклото, но не дълбока, а по-скоро матова, излезе направо с шкурка 2500 локално като ограничих съседните области с хартиено тиксо. После бързо полиране на участъка и сега дори не помня в коя зона на стъклото беше драскотината. Забърсан е само с памучен парцал и ръбовете около стъклото съм ги прокарал с дървена клечица за да извадя някаква минимална органика която се е отложила от държане на часовника в ръка и повтаряне на някякви неясни омагьосани думи от типа на ..my precious...

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2016 11:09 
Moderator
Аватар

Улових малко повече светлина.

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2016 13:07 
Напреднал
Аватар

И на тъмно и на светло е чуден! :clap:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2016 17:45 
Специалист

Хубав е! Малко повече от ужасно много :) Надписите ги разгледах и ги сравних с такива от един току що закупен Полет от този период, стилът и използваният шрифт са идентични и понеже за моя съм сигурен ,че са автентични,логично е и твоите да са. Просто часовникът не е носен и за това изглеждат пресни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Май 2016 12:11 
Напреднал

Ех как плаче този Полет за костюмара и ръкавели, а със своите 37мм е бил доста голям за времето си и дори сега изглежда много актуално и понеже ми е вече 2-ри единият на каишка а другият в кутийка....
Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юни 2016 20:14 
Специалист

Ти да видиш :o С толкова запазена хромирана каса, а и тези стрелки.... Ал ориджинал каталожен номер 2408/531128 :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2016 07:45 
Специалист

A,виждали сме такива "орижинали" :wink: В тази тема преди време един колега показа такъв (или много подобен) :

Изображение
Даже май на Колекторския стрелките по-"тематично" се връзват с дизайна на циферблата(много близо е като визия с оригиналния циферблат ,към който "вървят" част :mrgreen: от този комплект стрелки).Виж ,каталожния номер е пропуснал да спомене :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2016 13:02 
Специалист

Ако беше жив Връбчо, за пореден път щеше да каже какво мисли за руските каталози, за тяхната неизчерпателност и представителност. Моето мнение е същото,а и това доколкото си спомням и на други колеги. Дори и стрелките да са новодели,за моите не съм сигурен,но допускам и такъв вариант, все пак тези новодели са базирани на нещо което се е произвеждало,а не изсмукано от пръстите на някой самозван дизайнер и само господ може да каже, дали са били само един вариант ,или са били различни. Например в кюфтето на Колектора се вижда ,че и на двете стрелки ,удебелената част като гард на сабя, е еднаква и при минутната и при часовата,докато при моите са различни,което е и по-смислено. На един модел от тая серия в каталог се виждат същите, но с по-къси еднакви "гардове" Снимката е черно-бяла и с лошо качество,но пак се различават.

Изображение

Колкото до модела на Колектора, трябва да изглежда така

Изображение

но има и други комбинации с такива "криви" маркери.

В крайна сметка белият Полет е бил експортен модел,произвеждан е в малки серии за Ebay :lol: всичко му е оригинално,дори и стрелките, или поне се доближават най-малкото до такива, а и не всички ползват микроскопи,такива са под 1%

П.П. Постимиджа нещо се е бъгнал, 15мин. зарежда снимките и не се увеличават,ако трябва ,като го оправят ще кача на ново фотките.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2016 14:18 
Специалист

Вярно постимиджа се бъгна,само едни каки излизат в момента.
Мишо ,преди време ги коментирахме тези стрелки (намесихме и колегите от руския форум ,доколкото си спомням).Не са новодел,просто не са за този часовник.Само един-единствен модел Полет е с такива копиевидни(на два пъти,ако мога така да ги нарека) стрелки и това ето този 2612 (целият му каталожен номер го има на снимката :wink: )
https://picasaweb.google.com/1130982390 ... 9147745506
Такава каса,с такъв циферблат трябва да е ето такива стрелки(на първата снимка касата е друга,на следващите страници има и бял циферблат)
https://picasaweb.google.com/1130982390 ... 3628916754
По-късно има същия часовник (с този дизайн) ,но вече с 2409 - стрелките продължават да са същите:
https://picasaweb.google.com/1130982390 ... 0713843954
Вярно много сме спорили и когато нещо го няма в каталозите могат да се правят различни предположения.
Лично за конкретния случай се заблудих и си помислих ,че с насмешка говориш са оригиналността на часовника.Явно не е така и не съм искал да те дразня.
Пък кой каквото ще да мисли за всеки един часовник ,който му попадне.
П.П. Ето го и цитирания за конкретния часовник каталожен номер: 2809/531128:
https://picasaweb.google.com/1130982390 ... 3805511730
Мисля,че добре се виждат какви са стрелките.
П.П.П.Да,така трябва да изглежда часовника на Колектор.
С "криви" маркери има доста модели.С такива стрелки - само оня звънчок.
Часовника ,който си показал на черно-бялата снимка(от това ,което виждам,че е малка снимката) не е с такива стрелки ,а точно с правилните си - такива като на снимките от каталога към кайто съм дал линкове.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2016 15:52 
Специалист

Сега се сетих,че има един подобен и в моите кутии,но с 2409:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2016 18:01 
Специалист

Не се бях замислил и първият който ми попадна с такава визия помислих ,че е като моя. Всъщност сега погледнах и се разбра ,че и моят е 2409 с противоударно.

Изображение

Въпроси възникват много и едва ли ще се намери отговор в абсолютни измерения. Този който съм показал по-горе от каталога,го гледах десетки пъти и през филтърно увеличение и никой не може да ме убеди,че стрелките му не са със същото удебеление ,но по близо до основата и като цяло се различават например от този който си показал Росене в твоя, по къси са,а не са и съвсем право заострени към върха,а се вижда и леко заобляне. Каталожният номер е 2409/543146 няколко страници по нататък в твоя линк,логото е на кирилица,моят е на латиница с най-старият използван шрифт,дето му викат "шериф" :lol: ,а той е Тексас Твоят пък е с по-модерният вариант. Има и друго, твоят поне колкото виждам е "сребърен" с бели стрелки и маркери, или поне стрелките, да го виждаш някъде в каталога? Има само един и то точно който съм показал (не моя,а този черно-белият) Е,само един модел ли е направен? Не мога да повярвам,просто един модел е попаднал в този каталог. И в този ред на мисли, ако има поне един с подобни стрелки някъде, това отваря пътя и за други. Отделен е въпроса, знаейки как е било производството в съюза, че са се пръквали сигур серии,чийто дизайнер е бил някой началник цех :lol: Туй в кръга на шегата,ма не е далеко от истината.
Иначе аз ядове нямам,както и афинитет към този фасон часовници. Харесвам ги,но не мога да си позволя да притежавам всичко хубаво,все пак моите интереси са доста разнообразни.
В крайна сметка правилните стрелки наистина би трябвало да са като тези в твоя часовник,но все си мисля,че може да е имало и изключения.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2016 20:03 
Специалист

Мишо,ако погледнеш по-долу в описанието има и кодове на стрелките(като и на други белези на часовника:тип каса,циферблат и т.н.).Та кодовете за стрелки са:
850 - часова стрелка
851 - минутна стрелка
852 -секундна и т.н. и т.н.
(а също централна, малка и т.н. инфо)
След наклонената черта има други цифри,които носят допълнителна информация за всяка една от стрелките:
0 - оксидирана
1 - хромирана
2 - никелирана
3 - позлатена
4 - боядисана
В този ред на мисли аз виждам повече код - ***/2 ,демек никелирани стрелки.Ако правилно съм разбрал това,което казваш в поста си ,де.Повечето от този дизайн са с "бели" стрелки.
На този каталожен номер за часовника посочен от теб 2409/543146,кодовете за стрелки са за позлатени стрелки:
850/3
851/3
852/3
От описанието в началните страници на каталога и описани по-горе от мен следва: 3=позлатени стрелки.
Специално този Каталог ,въпреки черно-белите и неясни снимки е много полезен с първите си страници (жълтите до 14 стр.) и кодовете към картинката на всеки часовник.Те дават пълно описание на това как би трябвало да изглежда всеки един от показаните часовници:типове каса,тип циферблат,тип стрелки,цвят на циферблата ,цвят на стрелките.........доста(бих казал даже ДОСТАТЪЧНО неща за пълно описание на даден модел).И за механизма и калибъра му също!
Виж формата на стрелките липсва и там всеки трябва да се довери на очите си и на неясните (но не толкова чак :wink: ) снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2016 21:58 
Специалист

Редовното говорене в този форум на различни езици. За жалост. Никъде не съм казвал,а и не съм се занимавал с цвета на стрелките на показаният от мен каталожен модел. Този каталог - справочник ,го имам поне от три години и съм го разучил подробно и го използвам само в случаи,когато ми е необходима справка. Никъде обаче с тези номерации и индекси не можеш да определиш дизайн,или определена форма,освен материали,цвят и евентуално фактура, за какво ми даваш пример нещо което аз не съм казвал ,че е друго? Ами точно позлатени са на показаният от мен в каталога с индекс/3 Моите да не са пембени. Ставаше въпрос за ФОРмата и че въпреки лошите снимки, виждам разлика от стрелките на каталожният модел от тези които са на показаният от тебе твой часовник,като само допълвам,че твоите може да са бели и са традиционната позната форма, дали са никелирани,хромирани,или поцинковани, въобще не е предмет на темата. А също си/ти зададох въпроса,защо го няма твоят модел например в раздела 2409 и защо е показан само един единствен модел,което ме убеждава за пореден път,че в каталозите попадат ,или случайни модели като представителна извадка,или са се произвеждали и модели,които не са по каталог и най-вероятното е и двете. Между другото, означението на каталога ,че е за периода 1975-80г. е просто плод нечия амнезия, на някой,дето прочел някъде ,че някой бил написал някъде нещо. Влизам и в руските форуми от време на време и там освен една шепа хора които са на ниво,всичко друго са смешници и съм се забавлявал искрено на глупостите които се пишат понякога,по-зле са и от нас и там се чудят какво е ставало в татковината им.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2016 22:11 
Специалист

Seikosha написа:
Има и друго, твоят поне колкото виждам е "сребърен" с бели стрелки и маркери, или поне стрелките, да го виждаш някъде в каталога? Има само един и то точно който съм показал (не моя,а този черно-белият)

Ей туй съм разбрал грешно, може би :mrgreen:
Има го,но щом не го виждаш ето ти такива и в друг каталог :
https://picasaweb.google.com/1130982390 ... 0974287202
Това ,че има 16 и 17 камъкови машини(с и без противоударно) ,а също така и надписи на кирилица и латиница....не го брой за разлика.Едни и същи часовници са с малка времева разлика.
Seikosha написа:
..... Има само един и то точно който съм показал (не моя,а този черно-белият) Е,само един модел ли е направен? Не мога да повярвам,просто един модел е попаднал в този каталог. .......

Е,ти по 5 пъти ли искаш един и същ часовник да го представят в даден каталог??
Разбира се,че само по една снимка от определен дизайн и модел ще има.
Както и да е .Всеки си има своя истина за нещата. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юли 2016 19:34 
Moderator
Аватар

Приятен часовник попадна днес в колекцията ми.

Изображение

Изображение

Изображение

:b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юли 2016 20:16 
Аватар

icon_clap Честито.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Юли 2016 08:51 

Часовник,който ми хареса чисто визуално и който нося няколко дни и съм много любопитен да науча нещо повече са него.Предварително се извинявам за отправената молба за информация и за невежеството си! :muslim:

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 23 от 25   [ 498 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Следваща