Победа- Зим / Pobeda- Zim

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от Prisadov » 26 мар 2014 19:37

Ииии много е красива Победата такава не бях виждал досега! Честито Митак...

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от clockwiser » 29 мар 2014 09:09

чудна! И с тези стрелки е супер.

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от мераклия » 29 мар 2014 10:03

Има ли такава каса?

Изображение



Изображение


Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от rosen_er » 29 мар 2014 13:06

А бе има такива.Даже се показват Победи с такъв заден капак и коронка винт.И стъклото е по-различно.В руския форум говорят за нещо като Победа-анфибия.

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от мераклия » 29 мар 2014 17:45

На моята коронката не е на винт.От горе си е нормална каса като на повечето Победи,но за първи път ми попада с капак на винт, та затова питах.

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от мераклия » 15 апр 2014 21:51

Май е 34-К
Изображение

Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от ТЕН » 20 юни 2014 17:37

Забравихме ги Победите, дори и за 9-ти Май гледам няма нито една качена, затова днес няколко от мен...
Изображение

Изображение
Виктория май значеше Победа, но колега от форума беше показал, че това е герба на....забравих........
Изображение

Изображение
Тя ми е направо новичка..
Изображение

Изображение

Изображение
Тука два мъника
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Този ми е от Германция и ми е много запазен и работи кат Немец..
Изображение
И този също
Изображение

Изображение
Тази Победа някой я облякал в чужда дрешка но и отива.Леко удължаване на ремонтоара и воала...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от Pavlin » 20 юни 2014 17:47

Тази с ръждивия цвят ако не ти трябва мога да те отърва от нея, да не ти зарази и другите часовници :mrgreen:

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от ТЕН » 20 юни 2014 20:39

По принцип нема проблем, винаги може да менкаме нещо и или ......
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Часовниик Победа

Мнение от мitakaaa » 27 юни 2014 14:13

Да взема да продължа малко темата за ПОБЕДА. Не че тая тема не е разисквана многократно. Не само тук в този форум, но и в много други. И особено дразнещо за мен е когато някой си показал Победа на чиято машина пише ПЧЗ а на циферблата примерно 2МЧЗ. Това е от ясно по ясно - подменяне на частите през годините , съвсем не умишлено, а по стечение на обстоятелствата. А това че ние сега искаме всичко да си отговаря както е било фабрично си е само наш проблем. И че се опитваме да окомплектоваме така че да е ОРИГИНАЛ - си е пак за наша сметка. Та днес взех че направих една сортировка по вид машини ПОБЕДА, тоест по лого. И се оказа следното ;
Машини с лого ПЧЗ - 16 камъка - половин кило.
Машини с лого ПЧЗ но 15 камъка - само 3 броя , като две от тях са си направо часовници (поучасовници - много липси) като и трите машини са с плоски циферблати , а победите са с алуминиеви каси. Та все си мисля че няма ПОДЕДА която да е 16 камъка независимо дали е ПЧЗ или каквато и да е. И че победата на ПЧЗ е алуминиева. Какво е вашето мнение?

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Часовниик Победа

Мнение от rosen_er » 27 юни 2014 15:18

Има Митак.В руския форум имаше дискусия и много примери на 16 къмъкова Победа се показаха.И доколкото си спомням - все от ПЧЗ.Ето един пример:
Изображение Изображение
Аз имам една такава в същата ,но позлатена каса.Не и открих снимката в момента.Дискутирахме го и тук въпроса.Ето Цецо какво беше намерил в руския форум:
cerasimi написа:Това, което аз разбрах от спора е ,че механизма 2602 всички го водят за Победа 15 камъка, което е нормално. За много кратък период се пуска часовник Ракета с механизъм , който дублира номера -2602 на Победа, но вече е с 16 камъка. В това време почти всички заводи са пускали този механизъм Победа и е ставало голяма мешавица на механизми и части. Отделно е имало и един завод- Ленремчас майче беше, той пък е слагал каквито е имал механизми. Има и голяма доза местен шовинизъм, че в Ленинградския завод са слагали само техни механизми. :crazy:
Да не забравим и Победа ТТК1
Изображение Изображение Изображение Изображение
Тази моята е от 1953 ,а през 1953 г все още са купували механизми от 1МЧЗ,през 1954г започват собствено производство със съответното клеѝм0 :) Виж тук:
Тя е 15 камъка,на в друг тип каса.
http://forum.watch.ru/showthread.php?t=182268" onclick="window.open(this.href);return false;
Доста са ,не сама с алуминиевата каса.Имаме във форума някъде разсъждения по темата ,ама нета днес ми е .....охлюв :mrgreen:
П.П.Ето на тази обща снимка се вижда в позлатената каса (на най-долния ред в дясно)Един съфорумец "прибра" миналата събота същата в отлично "здраве" ,но не я показал още :wink:
Изображение

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Часовниик Победа

Мнение от мitakaaa » 27 юни 2014 16:07

Ами и аз бях изумен от голямото количество механизми които имам със 16 камъка. Те разбира се са сваляни от позлатените каси. Но пък казвам си - всичко това да е все от Маяк - при условие че Маяка по малко се намира отколкото Победа. Някак си не ми се връзват нещата. А и много снимки на стари победи съм гледал вътре с машина 16 камъка. И това пак не се връзва - толкова ли много размяна на машини да са правили часовникарите. ??? Пак не се връзва. С една дума да разбирам че въпреки общоприетото че Победа е с 15 кам. все пак има и такава фабрична окомплектовка. Тоест ако събера ПОБЕДА с 16 камъка на ПЧЗ НЯМА ДА Е ГРЕШНО ??? (стига на цифера да пише ПЧЗ и да НЕ ПИШЕ 15 кам. - щото то пък няма циферблат на който да пише хем ПОБЕДА хем 16 камней)

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Часовниик Победа

Мнение от мitakaaa » 27 юни 2014 18:33

Мммдаааа....Ето отварям една потънала в кир , алуминиева , даже незнам дали е Победа - и вътре точно за това което говорим - машина 16 камъка.
Изображение

Изображение

Изображение
Най вероятно е така - има модели с машина 16 кам.

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Часовниик Победа

Мнение от мitakaaa » 27 юни 2014 20:07

В общи линий опитах да докарам една ПОБЕДА ПЧЗ във вида в който мисля че трябва да е - алуминиева каса с имитация на позлата. Вътре между касата и машината ламаринено уплътнение. Машината я сложих да е 15 камъка, но приемам че са монтирани и 16. Като цяло на времето като нови вероятно са изглеждали хубави, но сега е като недодяланото изтърсаче на фамилията.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6209
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от atanweb » 16 юли 2014 14:52

Балята Победа беше завършена благодарение на помощ от форума - Благодаря! Много красив часовник стана.

Изображение
Изображение

И една трудна за снимане - черничка с хубави стрелки.

Изображение
Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”