Победа- Зим / Pobeda- Zim

saiclabs
Reactions:
Мнения: 80
Регистриран: 18 окт 2020 11:17

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от saiclabs » 31 окт 2020 13:42

Последният ЗИМ със седефен цифер, в цялостно отлично състояние:

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от agrozev » 31 окт 2020 14:42

Красота! Без думи! :thumbup:
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

saiclabs
Reactions:
Мнения: 80
Регистриран: 18 окт 2020 11:17

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от saiclabs » 31 окт 2020 15:39

Мисля, че този модел го водят Юношески ЗИМ.
Някой по-запознат може да разкаже ако има информация.

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от fazana1 » 06 дек 2020 15:07

Няма показана като тази
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6213
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от atanweb » 06 дек 2020 16:29

Привет,
Този е ярък представител, на готварската тема в категория пържени на тиган.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от Seikosha » 07 дек 2020 08:13

lol2 Ееее ти пък :D Обясни му поне на Гошо за какво иде реч и защо забъркваш малки пухкави неща от кайма и подправки. Гошо е насъбрал толкова часовници,че ,ако Марк Гордън беше жив да види, щеше да се изприщи :mrgreen:
Разбираемо е при това Имане, да пропуснеш някои дребни подробности и да се сдобиеш с вкусотии :lol:
Те иначе двамата с Тодоря са на кантар май по Имане, ма то си е право, защото Имането е винаги по-добро от нЯмането :) Де да можех и аз тъй. Факт е обаче, че с времето марбейският докопва все повече и повече арни благинки,но е разбираемо ,защото е интернационалист (он лайн) а и обикаля (оф лайн) бая битаци, докато наш Гошо пердаши трудовият народ на Русенският хайван пазар и квот изтръска и май яко ги тръска :) Малко майтап да не се обиди някой, аз много пъти съм го казвал,че ми липсва страшно много Варненският битак,преди 30-40г още преди часовниците да дойдат на власт, изравях страхотни неща и беше голямо приключение, въдуха беше чист, а вирусите ходеха само в Танзания на сафари :b
Все пак за протокола и оправдаване същността на форума, да кажем ,че горепоказаният "Ракета" с тази каса ,която е първоначалният модел на часовник за слепи, като този първи модел е именуван Петродворец и си е редкаж да се намери лесно. Модерната версия е вече Ракета ,като разликата е не само във вида на касите и начина на отваряне на капака, но и в механизмите 2603 vs 2609 И двата имат бакелитови,или някакъв полимер циферблати без никакво покритие и с изпъкнали Брайлерови точки вместо маркери, изключително яки и здрави стоманени стрелки за да може когато слепият отвори капака и напипа стрелките за да определи времето, да не се повредят. Туй то, малко инфо за следващите поколения на форума :b
Снимките са от нета

Изображение

Изображение

П.П. Сега разбирам ,че нямаме функция за офтопик ,мислех горната част да е по-дискретна.Чак сега видях и че темата е за Победа и Зим icon_crazy Сашо виж там,ако можеш ,метни я при Ракетите ,или каквото решиш, че се подведох по Ракетата на Фазана.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6213
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от atanweb » 07 дек 2020 15:40

Всичко е точно,
Нека пояснението остане тук при мнението. Хубаво е да има информация. Така се подреждат по добре нещата.
Относно механизма само да добавя, че съм виждал по често 2601 при Ракета и Петродворец.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от Seikosha » 07 дек 2020 22:06

Точно :thumbup: 2601 без секундна стрелка. Писал съм механично. То този механизъм, освен в Петродворец и в един модел на Ракета двустрелочка не се сещам
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от fazana1 » 08 дек 2020 16:29

За горната победа си набавих специална кутия.
Изображение
Механизмите са 2601 и 2601.н покал съм няколко в Ракета

Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от tzetz » 24 фев 2021 22:58

"И значит, нам нужна одна Победа...",

Явно доста се е подрусвала в Еконт, че дойде с паднала секундна стрелка и трябваше да прилагам моя нюх на любител на едро за да си я сложа на мястото, но се получи и чудо, тя заработи! Колко точно ще видим. Но вече бойното кръщение "Стара Победа в колекцията" го минах!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Цитирам многоуважаемия мой скъп приятел Мишо: "А сбирка от съветски часовници без някоя стара Победа като изначало, е път без начало". Бих си го сложил направо като мотото на тази тема.
Хубавото в случая е, че първо търсих и намерих Победата, а после попаднах на тази крилата фраза на Мишо! :b
Последна промяна 2 на tzetz, променена общо 24 пъти
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от stepona555 » 24 фев 2021 23:09

tzetz написа:
24 фев 2021 22:58

И значит, нам нужна одна победа,
Одна на всех - мы за ценой не постоим.
Звучи цинично това за цената , сигурно си гледал филми за войната , тичай напред без пушка , може да те пропуснат , щото ако спреш или се обърнеш няма празно .

край на спама
Готина Победа.
Изображение

Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от tzetz » 24 фев 2021 23:52

Така де, цитатът бе от известна песен, но ще го ограничим до темата. :)
Благодаря. :thumbup:
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от tzetz » 25 фев 2021 00:02

stepona555 написа:
24 фев 2021 23:09
край на спама
Готина Победа.
Да! Такъв часовник е да ти се усмихва от кутията и да ти шепти истории за 1950 г...пък нека младите да си броят секундите отклонение на 24 часа и да пълнят форумите. :)
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от roca » 25 фев 2021 14:18

Хубава Победа, единствено секундната стрелка мисля че не е ОК, и че е от някой ЗиМ.
Би трябвало правилната да е тази:
https://mroatman.wixsite.com/watches-of ... =image_cyi

Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Re: Победа- Зим / Pobeda- Zim

Мнение от tzetz » 25 фев 2021 18:21

roca написа:
25 фев 2021 14:18
Хубава Победа, единствено секундната стрелка мисля че не е ОК, и че е от някой ЗиМ.
Би трябвало правилната да е тази:
https://mroatman.wixsite.com/watches-of ... =image_cyi
Прав си, и аз намерих първо тази снимка на Мроатман, преди да я купя и си помислих че някой букви са избягали от цифера. Но после, като отворих таз тема, на първа страница Atanweb е снимал същата (в много по-спретнат вид от моята баба). И си е със оригиналната секундна.
Изображение
Завалишката, за една нощ изостана с цели 5 минути. Очакваше се, като гледах как регулатора е натикан на макс на плюс. Явно си е за ремонт и смазване, но това не ми пречи да и се радвам от сърце.
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”