Родина, Кировски / Rodina, Kirovskie

VelislavaD
Reactions:
Мнения: 5
Регистриран: 11 авг 2023 12:30

Re: Родина, Кировски / Rodina, Kirovskie

Мнение от VelislavaD » 12 авг 2023 06:05

Благодаря за отговора.
Часовниците бяха на дядо ми. Той много харесваше този аксесоар. Нямам намерение в момента да ги продавам, а да ги възстановя колкото мога и да ги оставя за децата. Или да ги носят, или да ги предадат нанатък.
От линковете излизат много резултатати, но поне сега знам моделите. Искам да сложа часовниците в кутийки и към тях да напиша кратка информация за моделите, за това търсех информацията.
Благодаря за каишката. Купих някаква, която ми допадаше на мен. Жената, която ги оправя, каза, че са хубави, а малкия е рядка серия младежки часовник.
Хубав и слънчев ден! :)
Последна промяна 2 на VelislavaD, променена общо 12 пъти

VelislavaD
Reactions:
Мнения: 5
Регистриран: 11 авг 2023 12:30

Re: Родина, Кировски / Rodina, Kirovskie

Мнение от VelislavaD » 12 авг 2023 06:49

Това успях да синтезирам като информация от пратените линкове.
Ако допълните с нещо, много ще се радвам.

Кировские Краб
Оригинален мъжки часовник "Киров", 1-ва МЧЗ на името на Киров. Произвежда се до 1960 г., след което се произвеждат само "Полети". Механични - 16 синтетични камъка. амортизиран баланс. Позлатен корпус и красиво оформени стрелки. Тип корпус - "рак". Истинска рядкост. В наши дни това е рядкост. Страхотно винтидж парче с класическа визия. 44*35*8 мм.

ЗИМ 2602
Рядък стар класически позлатен часовник AU10 ZIM POBEDA 2602 от 1960 г. СССР. Аналогов дисплей. Позлатен. Секундите са му отдолу. Младежка серия.

Слава 2428
Ръчен мъжки часовник Слава произведени в СССР. Позлатен сравнително голям корпус AU 1. Черен циферблат, два календара. Рядък красив дизайн от съветската епоха. Диаметър на корпуса 37 мм. 26 синтетични рубина. Година на производство около 1980.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Родина, Кировски / Rodina, Kirovskie

Мнение от atanweb » 12 авг 2023 07:37

Поздравявам Ви за идеята да съграните тези часовници.
Синтезираното от вас е точно и добре описано.
1,Понеже гъгъл превежда понякога малко комично, може да заменим “амортизиран баланс„ с “противоударно устройство на баланса“, но има голяма вероятност вашият часовник да е от по-стара серия която е с 16 камъка без протувоударно у-во на баланса. Това може да се види от снимка на механизма под задният капак на часовника.
2. Може да се добави, че тук механизмът е с 15 рубина-синтетични камъни ако желаете.... отново без противоударна система на баланса. ТОзи модел вероятно е в производство през 70те и началото на 80те. Нека съфорумците ми помогнат в по точна информация и евентуално снимка от каталог.
3. Слава е чудесен часовник с механизъм с два барабана за осигуряване на по равномерен и точен ход. Много издражлив при екплоатация с 26 рубина https://chronometrica.ru/movement-slava-2428-26/
с малко по-тънко покритие на корпусите от позлата или хром което предизвиква по-бързо изноване на външният вид, въпреки, че механизмите им могат да издържът много повече. Вашият представител на Слава е добре запазен, необходимо му е само полиране на плексигласовото стъкло.
http://chasove.com/viewtopic.php?p=25082#p25082 прочетете тук и можете да направите сами удома.
Във вашият случай дори полиране само с паста за зъби и вълнен парцал ще са достатъчни тъй като няма дълбоки драскотини.
Иначе за четиво можете да прегледате тази тема
http://chasove.com/viewtopic.php?p=6690#p6690
Приятни мигове в този форум!
Успех!
Изображение

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”