Родина, Кировски / Rodina, Kirovskie

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Reactions:
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Родина, Кировски / Rodina, Kirovskie

Мнение от Lyubo_sr » 19 юни 2020 21:21

agrozev написа:
19 юни 2020 20:28
...Часовникът ми харесва и ще си остане така както е.
agrozev написа:
19 юни 2020 20:28
И един, който имам от по-отдавна...визията му ми харесва, този топъл шоколадов циферблат. ... но и той ще остане такъв, какъвто е, може би в това му е чара !
Нали точно това е "целта на занятието"- хобито да носи удоволствие... :b
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Регистриран: 07 окт 2015 21:42

Мнение от stepona555 » 19 юни 2020 21:32

Добре дошъл , очакваме и останалите ти съкровища .
Аз също не обичам да пипам стари часовници ако работят . Старите са си стари , новите са друга тема.
Ако искаш може да се представиш с няколко думи , не е задължително , но обикновенно така се прави по форумите .
Поздрави и весел край на седмицата.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Регистриран: 20 яну 2012 22:02

Мнение от atanweb » 20 юни 2020 13:11

Привет и от мен!
Винаги се радвам когато науча, че има още любители на старите часовници. Хобито ни е благородно и интересно. С времето се усвояват интересни факти и умения. Понякога вървят паралелно. Например сега може да ти се струва, че искаш да оставиш нещата така, но след време човек си променя възгледите, може и в обратна посока. Също така е приятно когато можеш да помогнеш на приятел или близък в компетенцията на часовниците, съвет или ремонт - това винаги доставя удоволствие.
Тук освен с полезна информация разчитаме на напредналите да ни учат на нещата така както са били някога, точно по времето на нашите любими ретро часовници. Назад в годините се понатрупа доста материал в темите, ако ги поразгледаш ще се увериш в богатството тук.
Поздравления и ще чакаме следващите снимки и коментари!
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Reactions:
Регистриран: 19 юни 2020 19:44

Мнение от agrozev » 20 юни 2020 20:43

stepona555 написа:
19 юни 2020 21:32
Добре дошъл , очакваме и останалите ти съкровища .
Аз също не обичам да пипам стари часовници ако работят . Старите са си стари , новите са друга тема.
Ако искаш може да се представиш с няколко думи , не е задължително , но обикновенно така се прави по форумите .
Поздрави и весел край на седмицата.
Здравей колега ! Коригирам се за представянето, комбинирано с представяне на едни мой любими часовници ! :)
viewtopic.php?f=56&t=8878

Потребителски аватар
miroman
Reactions:
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Мнение от miroman » 28 юни 2020 12:32

Днес съм на тема "снимки" :). Чудех се обаче тези в коя тема да ги покажа - тук или в "Польот":

Изображение

Поздрави, Миро.
Вечният календар е небходим, за да може един път на 4 години да поглеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът - за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът - за да го гледаме непрекъснато.

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”