МАЯК

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: МАЯК

Мнение от Seikosha » 23 юни 2013 14:07

Всеки си има мнение Митак,моето е,че циферите на cerasimi са оригинални.Твоят колкото и да е добре направен,си личат разлики,да не задълбавам. Някой беше показал тука циферблат от тези от Украйна,не помня на Сигнал ли беше,Волна ли,твоят е точно такъв,няма да се очудя и ако основата е от пластмаса,а и покритието се различава,това ,че има петънце,нищо не значи,може да е правен и преди 15г.
Нито един циферблат излязал на поточната заводска линия,няма да му липсва надписа долу -"Сделано в СССР" или "made in USSR" (може би само при някои специфични модели)Точно всички новодели са без такъв надпис.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: МАЯК

Мнение от atanweb » 23 юни 2013 14:21

Аз пък мисля,че липса на такъв надпис "Сделано в СССР" или "made in USSR" не означава, че е новодел, те китайците може и да оплескат символите и да напишат някоя глупост но слагат такива надписи. Аз имам вярата, че този циферблат е оригинал и е имал щастието да бъде добре съхранен. Това е мое мнение и може да бъде оспорено ако има истински доводи за това. Наблюдавам и перфектните стрелки. Ако съдим и по тяхното състояние и те ли са новодел?
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: МАЯК

Мнение от Pavlin » 23 юни 2013 14:45

За мен циферблата е оригинален. На новоделите, когато е релефен, при полагане на бялата основна боя, релефа почти изчезва. За да покрие добре, трябва да е гъста.

Изображение

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: МАЯК

Мнение от cerasimi » 23 юни 2013 15:05

И на мене циферблата ми се струва истински. Още един аргумент вза това: когато се полагат надписите при релефни циферблати се получават големи криволици. Също така може циферблата да е без надпис " Сделано в СССР"- този надпис се появява след 1960 година , а този модел е започнал да се произвежда по-рано, така , че може да има и със и без надпис.

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: МАЯК

Мнение от DHM » 23 юни 2013 20:47

Часовника е началото на 58г.
.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: МАЯК

Мнение от Seikosha » 23 юни 2013 23:10

Митак ти да не се обиди? Ега ти,ако няма да можем да изказваме собствени мнения и предположения,само някой да не се засегне,тя ква става? И на мене днеска Каракудис надълго и нашироко ми обяснява как джобният ми Атлантик като го гледал,щял да работи когато му цъфнат налъмите,пък той не е спирал да работи и аз се чудя на кого да вярвам. Темата на хобито ни е необятна и грешки стават,щото и информацията е противоречива и има много бели петна. Наистина Маяк може да има и с надпис "Произведено в СССР" и без такъв,аз имам и от двата варианта,но не бих се съгласил и с serasimi,че тези надписи се въвеждат след 1960г. И Спутник и Кировски и Спортивние и Чайка(ЧЧЗ),а и други, призвеждани преди 60г. носят този надпис.Явно всичко е зависело от конкретният модел,на един са слагали,а на други -не. Да не забравяме и това,че в повечето случаи се водим по впечатления от снимков материал,а там нещата много често са подвеждащи,безкрайни комбинации на сенки и светлина,могат да дадат противоречива информация и едно и също нещо, да изглежда като различно.
Общо взето,полза има от всичко,ако не беше моето мнение,нямаше да се появят и други аргументи,което води пък до качествено натрупване в знанията ни.
В частност смятам силно да се огранича от мнения и коментари, та да има мир и благоденствие по цялата земя форумяска (както биха казали отатък Дунава) Стига ми и seikosha's page.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: МАЯК

Мнение от dreadx » 24 юни 2013 01:35

Аз пък го гледах и реших, че черният печат очевидно не е центриран. Но после разгледах и други снимки и се оказа, че отместването е съвсем нормално.

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: МАЯК

Мнение от cerasimi » 24 юни 2013 07:34

Хайде пак сърдити. Сейкоша, самият ти казваш, че спора е хубаво нещо, после пък няма да изказваш мнения повече. Аз , като греша толкова пъти, може би също не трябва да пиша и да настане тишина- може би тогава ще е най добре. Не сте виждали форуми, в които един спор за една чертичка , която е накриво поставена, се развива спор на 10 страници поне, и след това всички са отново заедно. Нали за това е този форум- да бъде като база данни, иначе просто няма смисъл, ако само ще си играем на " На ти си куклите , дай си ми парцалките...."

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: МАЯК

Мнение от Pavlin » 24 юни 2013 07:52

Seikosha написа:...Общо взето,полза има от всичко,ако не беше моето мнение,нямаше да се появят и други аргументи,което води пък до качествено натрупване в знанията ни.

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: МАЯК

Мнение от DHM » 24 юни 2013 09:12

Мишо, за сърдене и дума да не става :) Форума за това е форум, за да се изразяват мнения! А като има мнения ще има и спорове, но така или иначе нещата се решават и продължават нататък :thumbup: и тук няма място нито за сръдни, нито за караници. Виж спора е хубаво нещо.....често и ползотворно. Спорове във форуми като нашия и относно часовници като нашите винаги ще има и това е съвсем резонно. Огромното съветско производство и хилядите комбинации го провокират :)
Поздрави!!! :b
.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: МАЯК

Мнение от Seikosha » 24 юни 2013 09:48

" На ти си куклите , дай си ми парцалките...."

Ни х.я подобного.Никви сърдити и никви парцалки,нещата не са така прости.
Мислех да се самоцитирам,ама гледам,че докато съм писал отговор,3017 го е направил вместо мен.Точно това и така мисля
и цял живот съм го изповядвал.В ценностната ми система,на първо място е истината,а на второ свободата да я търся и изповядвам,в частност и състояние на духа,като цяло(във форума я има,та чак е слободия),а пътя е трънлив и стават грешки,само който пълзи,не се спъва!Иде реч за друго.
Всеки сам решава за себе си как да се държи във Форума,обаче вече ми писна да съм лошото ченге във филма,ам такъв ми е тертипа,малко съм джаста-праста и народа го възприема като хапливост,коет си е точно така де,ама на тез години,да се променям-трудна работа.Та за туй предпочитам at home,ако река да рзсъждавам за нещо,там си е off topic и следва да се приемат нещата неформално и абстрактно спрямо другите теми и раздели,така хем ще запазя ego sum,хем няма да "наранявам"същото у другите,въпросът е принципен и конкретният случай няма нищо общо.Като се има предвид,че не съм и капацитет,едва ли специализираните теми ще загубят нещо от това.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: МАЯК

Мнение от sheretudis » 24 юни 2013 10:35

Хм да ми липсва мързела ще пускам всичко за обсъждане и съответно за мнения За много часовници за които се колебая или знам че са мое ръкоделие първо ги пускам тук да проверя реакциите Избора си остава мой дали след мненията ще правя корекции Бях пуснал една Родина с бронзов корпус Убеден съм че си е така но вместо да ме гложди червея на съмнението взех че си и сложих стандарт касичка а така или иначе я отварях и сложих и по хубави стрелки Сега ако я пусна за обсъждане и не ми знаете табаетите сигурно никой няма и да се замисли ама то и няма за какво да се замисля защото сега всичко си и е оригинално,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,еххх почти исках да кажа преди оригиналното

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: МАЯК

Мнение от DHM » 24 юни 2013 16:38

Ако това ще помогне на спора, към който пак подчертавам нямам нищо против, съм се опитал да снимам самия цидер изваден от корпуса :thumbup: За мен лично часовника си е находка и ме радва от мига, в който го зърнах :yahoo Преди време подобен спор се породи от едни каси за Восток, показани от колегата Пламен и именно в спора тогава излезе и истината :thumbup:


Изображение

Изображение

Изображение
.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: МАЯК

Мнение от rosen_er » 24 юни 2013 17:49

Стига го показва този "ментак" :lol: Я виж какъв може да е един истински цифер от този вид:
Изображение Изображение :diablo:

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: МАЯК

Мнение от DHM » 24 юни 2013 18:01

От солената вода дето си препил с нея и слънцето дето те е облещило тъй ти съ чини Росене :mrgreen:
.

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”